Sods par mobilo tālruņu un viedierīču izmantošanas pie stūres kļūst bargāks

Ir stājušās spēkā Ministru kabineta (MK) apstiprinātās izmaiņas normatīvajos aktos, kas paredz autovadītājiem par mobilā telefona un citu viedīrīču lietošanu pie auto stūres reģistrēt vienu pārkāpumu uzskaites punktu.

Šī ir samilzusi problēma, par ko liecina pagājušā gadā CSDD veiktais pētījums, kas atklāja, ka vairāk nekā 70% autovadītāju ikdienā pie stūres lieto mobilos telefonus. Pamatojoties uz šo pētījumu, CSDD sadarbībā ar Valsts policiju veica kampaņu "Izkāp no telefona!".

Ņemot vērā šīs problēma nozīmi, Ministru kabinets lēma, ka par šiem pārkāpumiem būtu jāreģistrē punkti, apstiprinot grozījumus noteikumos. CSDD un Satiksmes ministrija aicina vadītājus mainīt savus paradumus un atturēties no mobilā telefona un citu viedīrīču lietošanas brauciena laikā.

Bez tam viens pārkāpumu uzskaites punkts tiks reģistrēts vadītājam:

-    ja pasažieris brauciena laikā nebūs piesprādzējies, savukārt pasažierim par nepiesprādzēšanos, tāpat kā līdz šim, tiks izteikts brīdinājums vai piešķirts naudas sods;

-    par braukšanu ziemā ar auto, kas ir aprīkots ar vasaras riepām;

-    par iebraukšanu krustojumā sastrēguma laikā.

Savukārt ar diviem pārkāpumu uzskaites punktiem tiks sodīta braukšana vienvirziena ielā pretējā virzienā.

Tāpat ir stājušās spēkā izmaiņas pārkāpumu uzskaites punktu dzēšanas kārtībā. Līdz šim, sakrājot četrus punktus, vadītājam tika piedāvāta iespēja brīvprātīgi apmeklēt apmācību kursus ceļu satiksmes drošības jautājumos. Turpmāk, sakrājot četrus punktus, vadītājam tiks piedāvāta arī iespēja apmeklēt braukšanas uzvedības korekcijas grupu nodarbības (psihologu konsultācijas). Ja kursi ceļu satiksmes drošības jautājumos vai psihologu konsultācijas tiks noklausītas, arī turpmāk vadītājam tiks dzēsti divi punkti.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Viena diena Bauskā Bauskas TIC
Bauskas šarms slēpjas detaļās. Visnegaidītākajās vietās uzrodas kaķu mozaīkas. Senām mājām jaunu garšu piešķir izšūtas rozes. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.02.2026 - 25.02.2026 Pieteikšanās Mājas kafejnīcu dienām Bauskas TIC
Bauskas novada mājas kafejnīcu dienas notiks 25. un 26.jūlijā. Aicinām pieteikt dalību! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.02.2026 - 28.02.2026 Mīlestības mēnesis Jūrmalā Jūrmalas TIC
Februārī Jūrmala aicina baudīt Mīlestības mēnesi – pastaigas pie jūras un parkos, gaismas instalācijas, kultūru, SPA un mierpilnu kopābūšanu | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.02.2026 - 27.02.2026 Ekskursijas – iepazīstiet Rēzekni ar gidu! Rēzeknes pilsētas TIC
Iepazīstiet Rēzekni ar gidu – stāsti, vēsture, leģendas un modernās pilsētas vietas vienā ekskursijā. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.55774593sec.