Autors: Artis Spertāls
Avots: BalticTravelnews.com
Braukt ar svešu automašīnu varētu šķisties biedējoši - īpaši, ja braukt grasāmies nevis ar sava labākā drauga īpašumu, bet gan mašīnu īrēt. Mazākā skrambiņa un jau esam atbildīgi par lieliem finansiāliem zaudējumiem, tāpat stress, sēžoties pie jaunas mašīnas stūres un meklējot nepieciešamās pogas/ierīces...
Lai labāk izprastu lietas, kas saistītas ar autonomu, padomus prasījām kādam travelnews.lv lasītājam - ceļotājam, kas nesen sācis izmantot autonomu.
Reklāma
1. Pats svarīgākais ir izvēlēties savām vēlmēm un braukšanas spējām atbilstošu automobili. Neizvēlies pēc cenas, jo, ja "pa lēto" būs kāda liela automašīna, bet visu dzīvi esat braucis ar mazajām - būs grūti. Tāpat jāskatās uz valsts un vietas īpatnībām, kur grasies nomāt auto - vai tur ir šauras ielas, stāvi kalni un citas lietas. Kalnainā pilsētā braukāt ar manuālo ātrumkārbu būs ļoti grūti...
2. Neņem "upgrade". Autonomas ir dibinātas ar mērķi pelnīt, tāpēc teju vienmēr, ja vien viņu pašu autoparks to ļaus, klientam tiks piedāvāti "upgreidi" jeb augstākas klases automašīnas. Par to, protams, būs jāmaksā - un papildu tam, var rasties vēl lielākas izmaksas - piemēram, apdrošināšanas maksa augstākas klases automašīnai. Ja "upgreidu" piedāvā bez maksas, tad, iespējams, tas ir vienīgais Jūsu variants tikt pie automašīnas, taču arī tad rūpīgi izpētiet visus jaunos nosacījumus, kas var būt pavisam savādāki nekā internetā rezervējot zemākas klases automašīnu.
3. Rēķinies ar papildu izmaksām. Ja internetā samaksājāt par mašīnu 50 eiro, tad, visdrīzāk, ar to vien "neies cauri". Nereti jāmaksā par nobrauktajiem kilometriem (piemēram, dienā paredzēts nobraukt 100/150 kilometrus), jāmaksā ceļa nodoklis vai kādi citi maksājumi. Ja valstī ir maksas ceļi, tad bieži nomas automašīnām ir uzstādītas automātiskās sistēmas, par kuru nomu arī jāmaksā. Tāpat, iespējams, jāmaksā arī par mašīnas GPS sistēmas izmantošanu. Respektīvi - lēts prieks nebūs, beigās tie "eiriki" salasīsies. Vienkārši rēķinies ar to!
4. Pirms braukšanas kārtīgi izpēti automašīnu vai nav kādi nereģistrēti bojājumi un skrambas. Ja dokumentā, ko esat parakstījis nebūs ierakstīta kāda skramba, ko atgriežoties pamanīs darbinieks, par to atbildīgs būsiet jūs - jo paņemot mašīnu taču ar savu parakstu apliecinājāt, ka mašīna ir ideālā tehniskā un vizuālā stāvoklī... Ieteicams foto vai video formātā piefiksēt automašīnas stāvokli pirms braukšanas ārā no auto nomas plača
5. Rīkojies cilvēcīgi un uzmanīgi. Auto nomas mašīna nav tavs īpašums - brauc ar to uzmanīgi, īpaši uzmanīgi. Labāk palaid satiksmes dalībniekus garām un brauc lēnāk, nevis riskē. Katrai valstij arī ir savas braukšanas īpatnības - tās noteikti nezini... Sargi automašīnu un vēlams, novieto to drošā parkošanās vietā - ideālā gadījumā maksas stāvvietā ar novērošanas kamerām, ne šaurā ielā - citādi naktī kāda skramba var rasties visai viegli. Tāpat pirms mašīnas nodošanas uzpildi tajā benzīnu - parasti mašīnas iznomā ar pilnu degvielas bāku un par katru litru, kas tajā trūks, no tevis iekasēs naudiņu (ierasts 20 eiro + 1,5 eiro par katru litru). Līdz ar to, ja mašīnai trūks, piemēram, 5 litri, samaksāt nāksies ap 30 eiro. Mašīnu iztīri un pārliecinies, ka neko lieku tajā neatstāj. Arī raugoties no finansiālā viedokļa - par netīru mašīnu no tevis var iekasēt kādu naudiņu, atzīmējot, ka mašīna nodota netīra.
Bet jebkurā gadījumā, ja nedaudz sabiedējām - atceries - auto nomas nav ieinteresētas kādam kaut ko ļaunprātīgi nodarīt, tāpēc nevajag domāt, ka varētu kas slikts atgadīties un baidīties nomāt automašīnu!
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.