Uzstādīts jauns «Tehniskās apskates nakts» rekords

2016.gada 27.-28.augusta pasākumā "Tehniskās apskates nakts – 2016" Rīgā, kas ilga gandrīz desmit stundas, pārbaudīts rekordliels skaits automobiļu –1210. (Pērn šādā pasākumā tika pārbaudīti 1159 auto.)

Šogad lielākā daļa jeb 1069 auto izmantoja iespēju veikt bezmaksas transportlīdzekļa diagnostiku, bet tehniskās apskates uzlīmi saņēma 141 jeb 12% spēkrati. Rīgā pārbaudīto automobiļu vidējais vecums bija 15 gadi (vidējais Latvijas autoparka vecums ir gandrīz 13 gadi). Vecākais auto, kas pagājušajā naktī ieripoja tehniskās apskates stacijā, bija 1973.gada Žigulis (VAZ 2103), bet jaunākais – 2015.gada Nissan Qashqai.

Uz šīm pārbaudēm tiek vestas automašīnas, kas nav speciāli gatavotas tehniskai kontrolei, bet kuras ikdienā piedalās ceļu satiksmē. Auto īpašnieki pasākuma laikā vēlas noskaidrot, kas tieši kaiš viņu auto. Tādēļ izbrāķēto spēkratu procents ir krietni lielāks nekā ikdienā, proti vērtējumus "2" vai "3" saņēma 82% auto. Tehniskās apskates darbinieki visvairāk aizrādījumus izteica par nenoregulētiem lukturiem, balstiekārtas un bremžu sistēmas bojājumiem, savukārt 12 auto bija praktiski bez bremzēm un 14 - atklājās bīstami nodilušas riepas.

 "Līdz pat "pirmajiem gaiļiem" darbs tehniskās apskates stacijā Rīgā ritēja savstarpējas sapratnes un draudzīgu konsultāciju gaisotnē," stāsta SIA "Auteko & TŰV Latvija" valdes loceklis Aivars Amoliņš. "Turklāt esam ieguvuši daudzus patstāvīgus klientu, kuri Tehniskās apskates nakti apmeklē katru gadu. Prieks, ka viņiem rūp savs auto un drošība! Tomēr, līdzīgi kā iepriekšējos gados, bažas rada lielais to spēkratu skaits, kuriem atklāti būtiski defekti – šie transportlīdzekļi ikdienā reāli apdraud satiksmes drošību."

Pēc aptuvenām aplēsēm pagājušajā naktī tehniskās apskates staciju apmeklēja 3-4 tūkstoši  interesentu, kuri piedalījās dažādās izglītojoši – izklaidējošās aktivitātēs un laimēja ieejas biļetes uz CSDD Rīgas Motormuzeju.

Arī nākamgad kā reģionos, tā arī Rīgā CSDD klientiem tiks piedāvāts populārais pasākums "Tehniskās apskates nakts-2017".

Šogad Rīgā Tehniskās apskates nakts notika jau piekto gadu, to rīkoja SIA "Auteko&TŰV" sadarbībā ar CSDD.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.09.2025 - 23.09.2025 Vērienīgie ērģeļmūzikas svētki Rēzeknē Rēzeknes pilsētas TIC
Latgales vēstniecība GORS ielūdz uz 10. Starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla “ORGANismi” notikumiem (10.–17. okt.) | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.09.2025 - 22.09.2025 💎 EKSKLUZĪVĀ 2026.GADA VASARA Coral Travel Latvia
Īpašas cenas Coral Travel Elite vispārdotākajām viesnīcām! Tiem, kuri novērtē luksusa pilnas brīvdienas! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.09.2025 - 21.09.2025 No dzejas līdz dejām – Tukuma novada Tukuma TIC
Rudens Tukuma novadā atnāk ne tikai ar nu jau dažām krāsainām lapām, bet arī ar bagātīgu kultūras, mūzikas un garšu programmu. | Skatīt vairāk
Piedāvājums skolēniem RUDENS 2025 Bauskas TIC
Meklē jauku un piedzīvojumiem bagātu vietu kur doties ekskursijā ar klasesbiedriem? Apkopots Bauskas novada tūrisma piedāvājums skolēniem šajā | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::5.37257409sec.