12. septembrī tiek dibināta Latvijas Elektroauto biedrība (LEAB)

Ņemot vērā Eiropas Zaļā kursa ambiciozos mērķus klimata pārmaiņu un vides degradācijas seku samazināšanai un pieaugošo elektroautomašīnu īpašnieku skaitu Latvijā, dibināta Latvijas Elektroauto biedrība (LEAB).

Biedrība apvieno elektroauto īpašniekus, ar elektroauto jomu saistītos uzņēmējus un entuziastus ar mērķi aizstāvēt elektroauto īpašnieku intereses valdības politikas un normatīvo aktu izstrādē un infrastruktūras attīstībā. Tāpat paredzēts veidot sadarbību ar infrastruktūras un elektroauto tehnoloģiju uzņēmumiem un veicināt sabiedrības izglītošanu par elektroauto priekšrocībām un lietošanas praksi, sekmējot videi draudzīgā pārvietošanās veida izplatību.

“Pāris gadu laikā elektroauto skaits uz Latvijas ielām ir daudzkāršojies. 2023.gada pirmajā pusgadā Latvijā reģistrēto elektroauto skaits ir pieaudzis par 33%1 un sagaidāms, ka< pieaugums turpmāk būs vēl straujāks. Ja neskaita Eiropas Zaļā kursa pieņemšanu, Latvijai vēl jāveic apjomīgs darbs, pielāgojot normatīvos aktus un izstrādājot jaunas stratēģijas, lai veicinātu elektroauto izplatību un ērtu lietošanu. No otras puses – iedzīvotāji nav pietiekami informēti par to, kā attīstījušās elektroauto tehnoloģijas, jo izaugsme bijusi strauja. Tāpat jāpopularizē valsts sniegtais atbalsts elektroauto iegādē. Pilsoniskajai iniciatīvai ir liela nozīme, lai elektroauto nākotni Latvijā varētu ietekmēt arī elektroauto gala lietotāji,” norāda LEAB valdes loceklis Jānis Bekers.

LEAB darbību plāno īstenot gan izstrādājot ieteikumus un veicinot elektroauto īpašnieku iesaisti nākotnes normatīvo aktu izstrādē un infrastruktūras attīstībā, gan nodrošinot drošticamu informāciju, veicot elektroauto testus Latvijas apstākļos, īstenojot pētījumus un apkopojot ekspertu viedokli. LEAB valdē ievēlēti elektroauto entuziasti un nozares uzņēmumu pārstāvji: Kārlis Mendziņš, Māris Reliņš, Mārtiņš Stirāns, Artis Markots un Jānis Bekers.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.12.2025 - 20.12.2025 ĢIMENEI | "Dārgākā dāvana" Tukuma TIC
Slampes Kultūras pils bērnu amatiermākslas kolektīvi pagasta iedzīvotājiem un viesiem sniegs svētku koncertu. Dziedāsim dziesmas, dejosim. | Skatīt vairāk
KARNEVĀLS | "Mana pasaka" Tukuma TIC
Jaunpils pils atdzīvosies pasakainā karnevālā, kur senatnes mūri piepildīsies ar krāsām, mūziku un noslēpumiem. | Skatīt vairāk
Brīnumainais mežs uz VIZIUM terases Ventspils TIC
Arī šogad svētkos Ventspils zinātnes centra VIZIUM terase pārtaps par Brīnumaino mežu, radot īpašu noskaņu, kur ikviens varēs rast Ziemassvētku | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.09677196sec.