2009. gadā Stokholma palielina maksu par autostāvēšanu

No 2009.gada 1.janvāra Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā tiek palielināta maksa par auto novietošanu stāvvietā un attiecīgi tiek palielināti arī soda naudas apmēri. Vidēji par automašīnas novietošanu pilsētas vēsturiskajā centrā palielināsies no tagadējām 20 zviedru kronām uz 25 kronām par vienu stundu (attiecīgi no 2 uz 2,5 eiro). Par nepareizi novietotu automašīnu soda apmērs palielināsies par 100 zviedru kronām – no 450 uz 550 zviedru kronām (attiecīgi no 45 uz 55 eiro), bet neapmaksāta automašīnas novietošana izmaksās 475 zviedru kronas (47 eiro).

Stokholmas municipalitātes transporta pārvalde atzīmē, ka stāvvietu maksa un soda apmēri nav palielināti jau vairākus gadus un tas īpaši vairs neiedarbojās uz autovadītājiem. Rezultātā ievērojami ir samazinājies arī autostāvvietu skaits, kā arī kopumā pasliktinājusies automašīnu novietošanas kultūra.

Pilsēta municipalitāte cer, ka cenu paaugstināšana palīdzēs izvēlēties tūristiem, kuri apmeklē pilsētu ar savām automašīnām, izvēlēties ekoloģiskāko sabiedrisko transportu.

 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.03.2026 - 11.03.2026 10 interesanti objekti, ko vērts apskatīt  Trakai TIC
Traķu pilsēta kopš sendienām ir slavena ar harmonisku dažādu nacionālo un reliģisko kopienu līdzāspastāvēšanu. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.02.2026 - 05.03.2026 Tartu skolas brīvlaikā  Estravel Latvia
07.03. // Dienas Autobusu tūre ar Tartu pilsētas ekskursiju un AHHAA zinātnes centra apmeklējumu // Bērniem atlaides | Skatīt vairāk
no 45 EUR
Lielbornes pastaigu taka Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Lielbornē jūs gaida terasēs veidots senais parks un 2 km gara reljefaina pastaigu taka. | Skatīt vairāk
Lazdukalna skatu tornis Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Skatu tornis atrodas dabas parka “Daugavas loki” teritorijā, Daugavas kreisajā krastā. | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


SIXT Latvija
,


Krāslavas TIC
,


Tallink Hotel Riga
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::3.55016899sec.