Ford taupa enerģiju un ievieš jauninājumus auto nozarē

Eiropas Ford ir ceļā uz to, lai 2016.gadā uz katru saražoto transportlīdzekli sasniegtu 25% enerģijas ietaupījumu salīdzinājumā ar 2011.gadu, pateicoties 23 miljonu eiro lielām investīcijām enerģijas ieguvē no atkritumiem. Eiropas Ford ražotnēm tas nozīmē, ka Ford katru gadu ietaupīs aptuveni 800 gigavatstundu elektroenerģijas – tas atbilst aptuveni tādam enerģijas daudzumam, kas nepieciešams, lai apgādātu ar enerģiju Oksfordas lieluma pilsētu.

Ford Eiropas ražošanas centros patlaban tiek izmantota enerģijas pārvaldības operētājsistēma. Rūpnīcām Vācijas pilsētās Ķelnē un Zārluīsā par enerģijas pārvaldību un energoefektivitāti jau ir piešķirts starptautiskais sertifikāts ISO 50001.

"Viens no svarīgākajiem Ford uzdevumiem ir nepārtraukti atrast jaunus veidus, kā ietaupīt dabas resursus, jo īpaši tik energoietilpīgā nozarē kā autoražošana,"teic Ford of Europe Enerģijas pārvaldības nodaļas vadītājs Ričards Dūtveits. "Nelietderīgā siltuma pārstrāde no krāsošanas krāsnīm ir tikai viens atjautīgs veids, kā samazināt nepieciešamās enerģijas daudzumu, kas savukārt palīdz mazināt mūsu ražotņu ietekmi uz vidi visā pasaulē.“

Energotaupības pasākumi ietver sistēmu, kas atgūst siltumenerģiju no krāsošanas krāšņu izplūdes skursteņiem un pārveido to par derīgo siltumu, nogādājot to pašvaldības ūdens apsildes sistēmā. Ķelnē kopš sistēmas uzstādīšanas 2013.gada novembrī šādā veidā ir iegūtas 16 gigavatstundas enerģijas, pašlaik līdzīga sistēma darbojas arī Ford Zārluīsas ražotnē, bet vēl viena ir plānota uzņēmuma ražotnē Valensijā, Spānijā.

Otrs krāsas siltumenerģijas atgūšanas projekts, kas būs jaunums nozarē, ir apjomīga daudzuma zemas temperatūras nelietderīgā siltuma pārstrāde, ko izdala krāsošanas kabīnes Ķelnē. Koncepcijas pamatā ir siltumsūkņa tehnoloģija un enerģijas pārpalikumi no krāsošanas krāšņu izplūdes sistēmas - izmantojamā siltumenerģija tiek nogādāta krāsošanas kabīnes svaigā gaisa ieplūdes sistēmā gāzes degļu darbībai. Plānots, ka gada laikā šādā veidā ietaupīs 50 gigavatstundu enerģijas.

Uzņēmums savās ražošanas telpās Eiropā turpina pāreju uz energoefektīvo LED apgaismojumu — pērn visā pasaulē uzstādīti vairāk nekā 25 000 jaunu apgaismes armatūras elementu. Ford savās ražotnēs ir sācis uzstādīt arī automatizētu ēku apsildes kontroles un ventilācijas sistēmu. Progresīvā sistēma ļauj Ford energoresursu komandām ar tālvadību kontrolēt un pat izslēgt apsildes sistēmas atsevišķos ražotnes birojos vai zonās, kas netiek izmantotas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Latvijas stikla mākslinieku darbu izstāde  Līvānu TIC
Dažādu paaudžu stikla mākslinieku radītie laikmetīgi stikla darbi, iedvesmojoties no Līvānu stikla muzeja ekspozīcijas priekšmetiem. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 31.10.2025 - 09.11.2025 Lepojamies ar savu piedāvājumu! Buržujs
Lepojamies ar savu piedāvājumu Rīgas restorānu nedēļai, kas atbildīs prasīgāko gardēžu gaumei! Rezervācijas pieņemam pa tālruni 29343355 | Skatīt vairāk
40 EUR
Raiņa māja Berķenelē Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Berķeneles pusmuižā ir pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.24712014sec.