PTAC aizliedz SIA EuroPark Latvia piemērot netaisnīgu līgumsodu [1]

2015.gada 8.oktobrī Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk – PTAC) pieņēma lēmumu, ar kuru SIA EuroPark noteikts tiesiskais pienākums pārtraukt patērētājiem piedāvāt tādus netaisnīgus autostāvvietas pakalpojuma līguma noteikumus, kuri paredz normatīvajiem aktiem neatbilstošu un nesamērīgu līgumsodu. PTAC šī gada 8 mēnešos sniedzis vairāk nekā 30 konsultācijas un saņēmis 27 patērētāju sūdzības, kurās patērētāji bija pauduši neapmierinātību ar SIA EUROPARK LATVIA piemērotajiem līgumsodiem. PTAC, izvērtējot SIA EUROPARK LATVIA par autostāvvietas pakalpojuma noteikumu neievērošanu paredzētā līgumsoda noteikšanas un piemērošanas sistēmu, konstatēja, ka tā paredz piemērot nesamērīgu līgumsodu par noteikumu neievērošanu, kā arī tiesības aprēķināt līgumsodu atkārtoti ik pēc 24 stundām.

Saskaņā ar patērētāju sniegto informāciju par salīdzinoši neilgu neapmaksātu pakalpojuma izmantošanu, piemēram, sākot no dažām minūtēm līdz vienai stundai, SIA EUROPARK LATVIA pieprasa pilnu noteikumos paredzētā līgumsoda apmaksu (fiksētas summas veidā 11,00 EUR un 25,00 EUR), kura vairākkārtīgi pārsniedz neapmaksātā pakalpojuma cenu. Turklāt par vienu un to pašu līgumsaistību pārkāpumu var tikt piemērots līgumsods pilnā apmērā atkārtoti 24 stundu laikā no pārkāpuma konstatēšanas brīža, pakļaujot patērētājus pieaugošām un salīdzinājumā ar pakalpojuma maksu nesamērīgām sankcijām.


PTAC ar pieņemto lēmumu aizliedz SIA EUROPARK LATVIA patērētājiem piedāvāt un piemērot šādus par netaisnīgiem atzītos noteikumus:


  • kuri pilnīgas nepildīšanas situācijās par vienu un to pašu līgumsaistību pārkāpumu paredz atkārtotu vai pieaugošu līgumsoda piemērošanu. Piemēram, gadījumos, kad patērētājs izmanto stāvvietas pakalpojumu, neveicot par to apmaksu vispār, vai nav izņēmis bezmaksas pakalpojuma saņemšanu apliecinošu biļeti (vietās, kur pakalpojumu ir iespējams bez maksas izmantot tikai noteiktā laika posmā);
  • kuri nepienācīgas pildīšanas situācijās paredz līgumsodu, kura kopējā vērtība pārsniedz 10% no maksas par pakalpojumu, kuru patērētājs izmantojis, bet nav apmaksājis. Tā ir situācija, kurā patērētājs ir veicis pakalpojuma apmaksu vai ir saņēmis biļeti bezmaksas pakalpojuma izmantošanai, bet sākotnēji apmaksātais autosstāvvietas izmantošanas laiks ir beidzies un turpmākā autostāvvietas izmantošana nav apmaksāta.


PTAC ar lēmumu uzdod SIA EUROPARK LATVIA par pienākumu izbeigt patērētāju tiesību pārkāpumu nekavējoties, bet ne vēlāk kā viena mēneša laikā no lēmuma spēkā stāšanās brīža. Vienlaicīgi lēmumā ir noteikts SIA EUROPARK LATVIA pienākums tās interneta vietnē un apsaimniekotajās autostāvvietās sešu mēnešu laikā no lēmuma spēkā stāšanās brīža grozīt par netaisnīgiem atzītos līguma noteikumus un nodrošināt, ka patērētājiem vairs netiek piedāvāti šādi vai tāda paša satura kā par netaisnīgiem atzītie līguma noteikumi par līgumsodu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Zinaida 11/04/2015 16:15 Vēl jau man bija jaunums, ka kādreizējo 15 pirmo bezmaksas minūšu vietā ir 5! Noparkojāmies, kamēr iegājām restorānā un apsēdāmies, izvilkām telefonu sūtīt īsziņu, birka par 17 EUR jau pielipināta! Sviests. Stāvvieta vinnē jebkurā gadijumā, vai tu tiec restorānā vai nē, nauda tik ripo.

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.08.2025 - 11.08.2025 Vasara uz jumta – kino ar skatu. GORS Rēzeknes pilsētas TIC
Skats, kas aizrauj. Kino, kas iespaido. Garšas, kas paliek atmiņā. GORS Jumta terase – vieta, kur vasara iegūst garšu un noskaņu! | Skatīt vairāk
Latvija
KONCERTS | Pagānu gadagrāmata Tukuma TIC
Vīru koris "Gaudeamus" atskaņos latviešu komponista Uģa Prauliņa unikālo tautas mūzikas ciklu "Pagānu gadagrāmata". | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 01.08.2025 - 08.08.2025 Koncerts Bauskas pils tornī Bauskas TIC
8. augustā plkst. 19.00 Bauskas pils centrālajā tornī izskanēs sitaminstrumentu dueta “Per Gunt” koncerts “Kara bunga, Miera Bunga." | Skatīt vairāk
"Mājas kafejnīcu dienas" Silajāņu muižā Preiļu novada TIC
Mājas kafejnīca “Apple Manor & Garden Complex” aicina uz nesteidzīgu atpūtu Silajāņu muižas ābeļdārzā, lai baudītu lauku mieru ar gardiem | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.95865011sec.