Vai Tukuma pievārtē esošā Jūrmalas lidosta tiešām sāks darboties?

Vācijas kompānija "Evia - Aero GmbH" iecerējusi iegādāties Tukuma pievārtē esošās lidostas Jūrmala operatora SIA "Sky Port" kapitāldaļas un to pārveidot par zaļās aviācijas bāzi Baltijā, vēsta izdevums “Dienas Bizness”, norādot, ka šī nodoma īstenošanai vēlas saņemt atļauju lidostas teritorijā izveidot elektroenerģijas ģenerācijas jaudas 50 MW apmērā.

Izdevuma aptaujātie eksperti gan uzskata, ka ieceres, ko paredz parakstītais nodomu protokols starp “Evia – Aero GmbH” un lidostas īpašniekiem SIA “Sky Port”, varētu īstenoties, bet ļoti daudz kas ir atkarīgs ne tikai no potenciālā investora spējām un vēlmēm, bet arī no Latvijas valsts iestādēm, attiecīgu atļauju saņemšanas iespējām un termiņiem.

Lidosta atrodas 55 kilometru no Rīgas, 25 kilometru no Jūrmalas – pie Ventspils šosejas, kas nodrošina nokļūšanu ērti gan galvaspilsētā, gan vienā no lielākajām ostu pilsētām Baltijā. Lidosta “Jūrmala Airport” aizņem 250 hektārus, un tai ir potenciāls tālākai paplašināšanai. Lidosta ir tehniski pilnībā aprīkota, tostarp ar modernu pasažieru termināli, birojiem, konferenču telpām, angāriem un ir gatava sniegt pilna spektra aviācijas pakalpojumus.

Vācijas kompānijas iecere ir lidostu Jūrmala pārveidot par bezemisiju aviācijas bāzes vietu Baltijā un no tās veikt lidojumus ar elektrību un ūdeņradi darbināmajām lidmašīnām uz reģiona pilsētām — Tallinu, Viļņu, Kauņu, perspektīvā arī Helsinkiem, Stokholmu, vēsta “Diena Bizness”.

“Evia – Aero” esot vienīgā lidsabiedrība Eiropā, kas vienojusies par 25 elektrisko un 25 ūdeņraža hibrīda lidaparātu piegādēm.

Sākotnēji bezizmešu lidmašīnās būs 9 sēdvietas, to lidojuma rādiuss būs līdz 500 km, un plānots, ka tās sāks ekspluatēt jau no 2026. gada. Perspektīvā gan tiek lēsts uz lielākas pasažieru ietilpības un garāku lidojumu attālumu bezemisiju lidaparātiem, ko varētu nodrošināt tehnoloģiju attīstība. 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
koncerts “Meitenes kā zvaigznes” Salaspilī Salaspils novada TIC
26. aprīlī plkst. 16.00 kultūras namā “Rīgava” norisināsies vokālā ansambļa “Sunrise” koncerts “Meitenes kā zvaigznes”. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.03.2026 - 22.03.2026 Rītausmas pilates un Hanga relaksācija Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Rīts, kas sāksies ar kustību un elpu! Skaņa, kas nomierinās prātu! 21.martā plkst. 9:00 rītausmas pilates un Hanga relaksācija Mujānu biedrības | Skatīt vairāk
no 25 EUR
TLMS "Valmiera" jubilejas izstāde Valmieras novada Tūrisma pārvalde
Par godu TLMS "Valmiera" 80.jubilejai no 7. marta līdz 22. aprīlim Valmieras muzejā būs skatāma izstāde “Rokas un pavedieni”. | Skatīt vairāk
Aicinām uz Baltijā senāko kinoteātri! Ventspils TIC
Kino Rio darbojas Ventspilī vairāk nekā 114 gadus (šogad 115 gadi) un ir vecākais kinoteātris Baltijā. Iepazīsties ar kinoteātra repertuāru. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.57686687sec.