Kuldīgā atklāj izstādi «Medības hercogu laikā»

Līdz 2019. gada 5. janvārim Kuldīgas novada muzejā ir apskatāma izstāde "Medības hercogu laikā", kas sniedz ieskatu medību vēsturē Eiropā un Latvijā, īpaši izceļot 17. un 18. gadsimtu, un iepazīstina ar Kurzemes un Zemgales hercogistes medību tradīcijām, kā arī aktualizē un skaidro medību nozīmi mūsdienās.

Izstādē būs iespējams apskatīt Rundāles pils muzeja pētnieces Laumas Lancmanes apkopotos materiālus, kas sniedz ieskatu medību vēsturē un iepazīstina ar medību suņu šķirņu izcelšanos, kā arī atklāj medību ainas 17. un 18. gadsimta mākslā. Apmeklētāji varēs pārbaudīt savas zināšanas putnu sugu un dzīvnieku pēdu atpazīšanā, kā arī aplūkot godalgotās medību trofejas no Latvijas Mednieku savienības biedra Ainara Upenieka kolekcijas.

Pateicoties sadarbībai ar Jaunmoku pils muzeju, izstādes apmeklētāji varēs apskatīt Vladimira Sējas 1968. gadā nomedītā staltbrieža ragus, kas tika iegūti medībās Ugāles mežos. Tie ir staltbrieža trofejas Latvijas rekords, kas joprojām nav pārspēts. Starptautiskā medību un medījamo dzīvnieku aizsardzības komiteja tos novērtējusi ar 247,19 CIC punktiem un piešķīrusi zelta medaļu.

Medības Kurzemes un Zemgales hercogistē bija populārs sporta un izklaides pasākums, kas bija neatņemama hercogu galma dzīves sastāvdaļa. 17. gadsimta beigās hercogistes galmā bija 16 mednieki, astoņi strēlnieki un četri mednieki, kas medīja ar piekūniem. Kuldīgā, Tukumā un Rundālē Kurzemes hercogiem piederēja arī briežu dārzi, kas tika izmantoti kā dižmedījumu vietas. Hercogs Jēkabs savā laikā izveidoja Kurzemes dzinējsuņa šķirni, kas mūsdienās pazīstama kā Latvijas dzinējsuns, un tā ir vienīgā Latvijā radītā suņu šķirne.

Kurzemes un Zemgales hercogistes laiks (1561–1795) ir viens no nozīmīgākajiem periodiem Kuldīgas vēsturē. Vēl šodien šarmantajā vecpilsētā, kura pretendē uz iekļūšanu UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, jūtama hercogistes laika elpa.

Izstāde veidota, sadarbojoties ar Rundāles pils muzeju, privātkolekcionāru Ainaru Upenieku un Jaunmoku pili.

Ieeja muzejā un izstādē bez maksas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.03.2026 - 06.04.2026 Lieldienas Piejūras brīvdabas muzejā Ventspils TIC
5. aprīlī no plkst. 12.00 Ventspils Piejūras brīvdabas muzejs aicina ģimenes ar bērniem, draugus un visus pavasara svētku cienītājus uz Lieldienu | Skatīt vairāk
Latvija
Pavasara tūrisma svētki "Tebras pumpurs" Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs
18. aprīlī aicinām uz aktīvu un iedvesmojošu pavasara dienu dabā Dienvidkurzemē! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.03.2026 - 31.03.2026 Izgaršo jau iecienītās un jaunās garšas. LIDO Atpūtas centrs
Pasūti ar piegādi uz mājām vai tiekamies LIDO restorānos. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.03.2026 - 31.03.2026 Latgales garšu mēnesis - Restorāns MŌRA Rēzeknes pilsētas TIC
Visu martu Mōra aicina baudīt senču receptes mūsdienīgā Latgales garšu izpildījumā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::3.05521703sec.