Raiņa muzejā «Jasmuiža» ģimenes ar bērniem aicina izbaudīt «Saldo svētdienu»

2019. gada 7. jūlijā plkst. 15.00 Raiņa muzejs "Jasmuiža" (Preiļu novada Aizkalnē) aicina ģimenes ar bērniem uz "Saldo svētdienu" un mākslinieces Evas Vēveres Raiņa dzejas krājumā "Zelta Sietiņš" balstīto brīnumdarbnīcu "Dimanta sēkliņas".

Tas būs ceļojums nezināmajā, kurā katram dalībniekam būs iespēja skatīties uz pasauli cauri "sietiņa acīm" un aktīvi līdzdarboties maģijas radīšanā.

Darbnīcas laikā klausīsimies Raiņa dzejoļus. Iepazīsimies ar luminiscējošajām krāsām, lietosim otas un irbulīšus, līmēsim un griezīsim. Dalībniekiem būs iespēja strādāt ar dažādiem tēliem un radīt savu pasauli, kā arī izgatavot maskas - "brīnumacis" un aplūkot paveikto īpašā gaismā.

Noslēgumā visi kopā svinīgi baudīs "Dimanta sēkliņu" kūku.

Eva Vēvere ir vizuālā māksliniece un mākslas projektu autore, kura strādā dažādos medijos, tai skaitā instalācijā, zīmējumā, video un veido projektus, kuros spēles formā tiek risināti spriedzes pilni uzdevumi īpaši izvēlētās, ar laikmetīgo mākslu saistītās platformās un notikumos – Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā, Latvijas Laikmetīgā Mākslas centra rīkotajos "Survival Kit" festivālos, Kulturtarnet pa Knippelsbro Dānijā un citviet. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas maģistrantūru, mācījusies arī Somijas Mākslas akadēmijā. Pēdējos gados pievēršas arī eksperimentālu sadarbību veidošanai ar laikmetīgās dejas un mūzikas profesionāļiem. Vadījusi mākslas autordarbnīcas bērniem Apvienotajos Arābu Emirātos, Somijā, Vācijā, Igaunijā, Lietuvā dažādu festivālu, rezidenču un 'Artists to Schools" programmu ietvaros.

Brīnumdarbnīca "DIMANTA SĒKLIŅAS" ir pirmā nodarbība ģimenēm, kas no jūlija līdz oktobrim notiks Raiņa muzejos "Jasmuiža" un "Tadenava". Trīs mākslinieces – Eva Vēvere, Ilze Aulmane un Ieva Baumgarte – izmantojot dažādas tēlotājmākslas tehnikas (grafiku, glezniecību, tekstila dizainu u.c.) un rosinot bērnus un vecākus iepazīt Aspazijas un Raiņa tekstus, sniedz iespēju ģimenēm radoši darboties kopā, veidojot savus mākslas darbus.

Darbnīcas ilgums ir līdz divām stundām. Vecāki aicināti aktīvi piedalīties. Paredzēts darboties ar luminiscējošām krāsām, tāpēc ieteicams ierasties apģērbā, kuru nav bail nosmērēt.

Vēlama iepriekšēja pieteikšanās līdz 6. jūlijam pa tālruni 29487589 vai e-pastu: jasmuiza@memorialiemuzeji.lv

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Kas notiek Jūrmalas izstāžu zālēs? Jūrmalas TIC
Jūrmalas izstāžu telpās skatāma daudzveidīga programma – no laikmetīgās mākslas un tekstila līdz modernisma klasikai un pilsētas vēstures | Skatīt vairāk
Latvija
Ko darīt ziemā Jūrmalā? Jūrmalas TIC
Ziema Jūrmalā piedāvā pastaigas liedagā un mežos, slēpošanu, arhitektūras maršrutus, izstādes, koncertus un siltas atpūtas vietas nesteidzīgai | Skatīt vairāk
Izklaides bērniem Ventspils TIC
Bērnu izklaidēm iekštelpās lieliska vieta būs atrakciju parks “Sapņu zeme Ventspils”, bet aktivitātēm svaigā gaisā - Bērnu pilsētiņa un | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 26.01.2026 - 09.02.2026 Valentīna dienas īpašie piedāvājumi Bauskas TIC
14.februāris jeb Sv. Valentīna diena ir lieliska iespēja ļauties romantikai un radīt īpašas atmiņas, tepat, Bauskas novadā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.33361697sec.