LATVIJA | Jelgava

Jelgava piedāvā: Dzīvesziņas un arodu sētā - tekstiliju izstāde

No 2024. gada 3. maija līdz 14. jūlijam Dzīvesziņas un arodu sētā, Vecpilsētas ielā 2, būs skatāma tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) “Staļģene” tekstiliju izstāde.

Jelgavas novada tautas lietišķās mākslas studija “Staļģene” pastāv jau kopš 1973. gada. No darbības sākuma līdz pat šodienai studijas galvenais mērķis ir saglabāt un popularizēt Zemgales novada tautas tērpa un auduma aušanas prasmi un tradīcijas. Audēju darbnīcā ir deviņas stelles un šeit strādā vietējās audējas. Čaklās studijas audējas sava pagasta kora “Svīri” dziedātājām ir noaudušas galdainos brunčus, pagasta folkloras kopas “Liepāre” dalībniecēm – individuālu brunču audumus, kā arī plecu lakatus un baltās villaines novada deju kolektīviem. Te top daudz interesantu un ikdienā noderīgu lietu – segas, spilveni, plecu lakati, brunči, somiņas, paklāji, grīdceliņi. TLMS “Staļģene” jau gandrīz 30 gadus vada Rita Sidraba.

Studijas vadītāja ar prieku atsaucās SIA “Austras raksti” vadītājas Aijas Malkalnas aicinājumam Dzīvesziņas un arodu sētā eksponēt TMLS “Staļģene” audēju darbus. Izstādē būs skatāmi krāšņi plecu lakati, gultas segas, grīdceliņi, Jaunsvirlaukas brunči un mauči. Visi studijā paveiktie darbi ir aprakstīti Staļģenes audēju stāstu grāmatā.

3.maijā pulksten 16 interesenti aicināti uz izstādes atklāšanu un tikšanos ar TLMS “Staļģene” audējām.

Izstāde Dzīvesziņas un arodu sēta pieejama no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Ieejas maksa pieaugušajiem 5 eiro, skolēniem, studentiem, senioriem 2 eiro, ģimenes biļete 10 eiro. Iegādājoties ieejas biļeti, būs iespēja ne tikai apskatīt tekstīliju izstādi, bet arī Dzīvesziņas un arodu sētas audēju darbnīcu, iepazīt audēju darba ikdienu, uzzināt, kā top Zemgales tautastērps un apskatīt slavenās Viļumsona stelles.

Savukārt ekskursijas gan individuāli, gan grupām iespējams pieteikt iepriekš pa tālruni 29116210 vai rakstot uz e-pastu: austras.raksti@gmail.com

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.05.2025 - 13.06.2025 Iedvesmojies laivošanas maršrutiem Bauskas TIC
Popularitāti gūst laivošana pa Bauskas novada upēm kā Mēmele, Mūsa un Lielupe, arī atsevišķi Iecavas, Īslīces un Misas upes posmi | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.06.2025 - 08.06.2025 KUUP: Garšas Pietura Rēzeknes pilsētas TIC
Ne tikai kafija — pieredze. Latgalē grauzdēta, ar sirdi pasniegta. Atrodi savu miera brīdi ar svaigu kafiju, mājīgumu un iedvesmu katrā malkā. | Skatīt vairāk
Pasākumi Zemgalē Zemgales Tūrisma asociācija
Ieplāno viesošanos Zemgalē, apmeklē pasākumus! | Skatīt vairāk
TOP 10 skaistākās pieturvietas Zemgalē Zemgales Tūrisma asociācija
Plāno laulību ceremoniju, meklē oriģinālas aktivitātes viesiem vai ideālu vietu kāzu fotosesijai - ieskaties! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::9.39690995sec.