Slīteres Ceļotāju dienās līdz pat oktobrim – 10 dabas izziņas pārgājieni

Popularizējot Slīteres Nacionālā parka (SNP) dabas un kultūras vērtību izziņu, Dabas aizsardzības pārvalde līdz pat oktobrim vairākas reizes mēnesī aicina ceļotājus doties unikālos bezmaksas pārgājienos kopā ar dabas ekspertiem un vides gidiem. Tie notiek Slīteres Ceļotāju dienu ietvaros, kas jau otro gadu ceļotājiem piedāvā jaunu formātu.

Sestdien, 7. augustā, kad Slīterē tradicionāli norisināsies arī Kukaiņu nakts, dienas laikā Slīteres viesim būs iespēja doties trīs pārgājienos un ekspertu vadībā izbaudīt nacionālā parka vērtības visas dienas garumā. Plkst. 10.00 notiks 40 km garš dabas un kultūrvēstures izziņas velobrauciens “Baron bōgans” kopā ar vides gidi Guntu Abaju. Plkst. 11.00 un 14.00 sāksies divi pārgājieni “Šlīteres dabas takas zīmes” vides gides, zooloģes Inas Braunas vadībā. Savukārt plkst. 14.00 ģimenes ar maziem bērniem aicinātas piedalīties vides gides Līgas Aukšmukstas pārgājienā-nodarbībā “Viens pats pasaulē” Pēterezera dabas takā.

Grūtāku un šķēršļotāku pārgājienu cienītāji 14. augustā kopā ar dabas ekspertu, entomologu Kristapu Vilku aicināti doties pārgājienā “Bažu purvs – zemes strēle starp ūdeni un uguni”. Pārgājienā – vigu un kangaru uzkalniņi, neapdzīvotas purvu salas, mežs, kuram ļauts dzīvot savu dzīvi, zvēru pēdu raksti, kukaiņmīklas, kontrastējoša uguns un ūdens klātbūtne.

Savukārt Pēterezera dabas taku 21. augustā varēs iepazīt purva ekspertes Līgas Strazdiņas vadītājā pārgājienā “Ko purvā ēd cilvēki, ko ēd kukaiņi, kurš ēd kukaiņus un kurš apēd visus?”. Savukārt vides gide Ina Brauna šajā dienā palīdzēs šķetināt Mazirbes apkārtnes kultūrvēstures un dabas noslēpumus pārgājienā “Cita Mazirbe”.

11. septembrī, kad otro reizi Slīteres Nacionālā parka teritorijā Lībiešu krastā un Dundagas pagastā norisināsies arī Mājas kafejnīcu dienas, notiks zoologa Viļņa Skujas pārgājiens “Rākstu degumi”, aicinot dabas interesentus doties pa senā Rākstu deguma pēdām, kopā pētīt dažādas meža zīmes un izzināt dabas procesus rudenī. Šajā dienā vides gides Lienītes Iesalnieces vadībā varēs doties arī pārgājienā “Dūmeles stāsti”. Tas vedīs pa Dūmeles apkārtni pāri 19. gadsimta vidū nosusinātajam Dieviņezeram, pa Bažkangaru un meža ceļu, liks šķērsot upītes bez tiltiem un uzzināt par cilvēka un dabas mijiedarību.

Visbeidzot 2. oktobrī Slīteres Ceļotāju dienu noslēdzošajā pārgājienā “Kaļķupes pilskalni un dabas jaukumi” vedīs dabas eksperte, bioloģe Rūta Abaja. Pārgājiena dalībnieki varēs dzirdēt stāstus gan par pašas pārgājiena autores jaunatklāto Kaļķu pilskalnu, gan izteiksmīgo Puiškalnu un tā tuvējo “Īvnieku” mājvietu.

Visi pārgājieni ir bez maksas, taču dalība tajos notiek, ievērojot valstī noteiktās aktuālās publisko pasākumu epidemioloģiskās prasības. Dalībnieku skaits pārgājienos ir ierobežots, un dalība tajos šogad notiek tikai iepriekš savlaicīgi piesakoties.

Vairāk par katru pārgājienu un pieteikšanās nosacījumiem atrodama tīmekļa vietnē www.sliteresdienas.lv un Slīteres Nacionālā parka Facebook lapā.

SNP dabas daudzveidības ziņā ir viena no bagātākajām teritorijām Baltijas jūras piekrastē un Ziemeļeiropā. Parkā atrodami visi Latvijas dabai raksturīgie meža tipi, puse no Latvijā augošajām augu un 60% Latvijas sūnu sugu. SNP ir iekļauts Natura 2000 teritoriju tīklā. Tas ir īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tīkls, kas vieno aizsargājamas dabas teritorijas visās Eiropas Savienības valstīs. Izveidots retu augu un dzīvnieku sugu aizsardzībai un saglabāšanai.

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.08.2021 - 29.09.2021 SPA rituāls "Tropiskais baudījums" Kurshi Hotel & SPA
Iedvesmojošs, aromātisks un dziļi kopjošs SPA rituāls ļaus izbaudīt rūpes par ķermeni un atslābināt prātu. KURSHI SPA - iedvesmo un sniedz | Skatīt vairāk
Latvija 85 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.08.2021 - 25.09.2021 Ilzes Ērgles-Vanagas gleznu izstāde  Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 6. augusta līdz 25. septembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā skatāma Ilzes Ērgles-Vanagas gleznu izstāde "Iegrimt peoniju burvībā". | Skatīt vairāk
Dzejas dienās Valmierā “Konceptuāla dzejas Valmieras Tūrisma informācijas centrs
13. septembrī plkst. 16.00 Valmierā tiks atklāts pastaigas maršruts “Konceptuāla dzejas pastaiga”, kas būs pieejams pilsētvidē līdz 30. septembrim | Skatīt vairāk
Veselīga un ekonomiska uztura pagatavošana TAKA
Veselīgs uzturs nebūt nav dārgs, tomēr pastāv uzskats, ka ēdot veselīgi nevar ēst ekonomiski. Šī meistarklase pierādīs pretējo. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.537287sec.