Precizē nosacījumus Covid-19 testu veikšanai darba vietās un ieceļojot Latvijā

2021. gada 30.novembrī Ministru kabineta sēdē tika veikti grozījumi MK rīkojumā Nr.720 par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, precizējot nosacījumus Covid-19 testu veikšanai darba vietās un ieceļojot Latvijā, kā arī plašākas iespējas interešu izglītības un Ziemassvētku tirdziņu organizēšanai.

Grozījumi rīkojumā paredz iespēju darba devējiem, lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu vidi darba vietās, veikt visu klātienē strādājošo darbinieku testēšanu uz Covid-19 ar antigēnu testiem. Ja darba devējs šādu testēšanu organizē, tad arī izstrādā kārtību testēšanas veikšanai, paredzot testēšanas norisi, uzraudzību par testu veikšanas kvalitāti, testēšanas rezultātu fiksēšanu, kā arī rīcību pozitīva testa gadījumā. Pozitīva testa gadījumā darbinieks ir jāatstādina no darba pienākumu veikšanas, un pārējie darbinieki, kas ar šo personu bijuši ciešā kontaktā pēdējo 3 dienu laikā (strādājušas vienā telpā, kopīgi veikušas darba pienākumus, piedalījušās kopīgā klātienes sanāksmē utml.), ir uzskatāmi par kontaktpersonām. Darba devējam ir jāapzin arī kontaktpersonas un vai nu jāorganizē ik dienas kontaktpersonu testēšana, vai arī darbiniekam ir jāievēro mājas karantīna. Minētie testi tiek veikti par darba devēja līdzekļiem, bet, ņemot vērā to nozīmi sabiedrības veselībai kopumā, tiek paredzēts, ka šo testu nodrošināšana tiks kompensēta no valsts budžeta līdzekļiem.

Ja darba devējs neorganizē regulāru darbinieku testēšanu, tiek organizēta darbinieku apliecinājumu iesniegšana par to, ka darbiniekam nav Covid-19 saslimšanas pazīmes, darbiniekam nav pienākums ievēro mājas karantīnu, pašizolāciju vai darbinieks nav bijis ciešā kontaktā ar inficētu cilvēku tāpat kā apliecinājumu iesniegšana ir notikusi tāpat kā līdz šim.

Ņemot vērā, ka pēdējo dienu laikā pasaulē un arī Eiropas valstīs pakāpeniski izplatās jaunais SARS-CoV-2 vīrusa paveids Omikron, lai iespēju robežās mazinātu šī vīrusa ievešanu Latvijas teritorijā, tiek paredzēts, ka lidostā "Rīga" būs iespēja brīvprātīgi veikt valsts apmaksātu Covid-19 testu.

Tāpat grozījumi paredz precizēt kārtību interešu izglītības apgūšanai. Tiek noteikts, ka bērniem, kas nav pilnībā vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, interešu un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguve notiek attālināti vai klātienē, ja izglītojamie formālajā izglītībā veikuši rutīnas skrīninga testu - individuāli (vai izglītojamiem, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā); pamata un vidējās izglītības pakāpes vienas grupas, klases vai kursa izglītojamiem tās pašas izglītības iestādes iekštelpās (t.i. skolā, kurā ikdienā iegūst formālo izglītību); ja ārpus skolas, kurā ikdienā iegūst formālo izglītību - iekštelpās ar rutīnas skrīninga testu var piedalīties tikai izglītojamie līdz 12 gadiem. Iekštelpās ārpus savas skolas minēto izglītības programmu apguvē ir tiesīgi piedalīties arī izglītojamie ar vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Pirmsskolas vecuma izglītojamie interešu un profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvē ir tiesīgi piedalīties attālināti vai klātienē - individuāli (vai izglītojamiem, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā), tostarp ārpus savas pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī grupā savā izglītības iestādē gan iekštelpās, gan ārtelpās. Drīkstēs organizēt arī nometnes bērniem, grupā maksimālo dalībnieku skaitu nosakot - 20.

Grozījumi paredz arī atcelt ielu tirdzniecības organizēšanas aizliegumu, līdz ar to būs atļauts rīkot Ziemassvētku tirdziņus epidemioloģiski drošā vidē.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Liepājas koncertzāles dizaina sērija Liepājas reģiona TIB
Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” laiž klajā e-veikalu, kurā ikviens var iegādāties produkciju ar jaunradītas dizaina sērijas “Dzīvie | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 30.11.2022 - 06.12.2022 Pļaviņu HES ekspozīcija gaida apmeklētājus Aizkraukles novada TIC
Par HES darbību un dažādiem interesantiem faktiem vislabāk var uzzināt tam speciāli izveidotajā ekspozīcijā tepat Aizkrauklē! | Skatīt vairāk
Viesu māja “Saules nams TAKA
Atrodas gleznainā Sventes ezera krastā uz pussalas, Latgalē. “Saules namā” netrūkst ne saules, ne labās auras, nedz arī pirts gariņa. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.52815914sec.