Putnu dienās aicina uz putnu vērošanu, sarunām, radošām aktivitātēm un būru gatavošanu

Dabas aizsardzības pārvalde, atbalstot Latvijas Ornitoloģijas biedrības atsākto ikgadējo putnu izzināšanas iniciatīvu, šī gada pavasara “Putnu dienās” no 1. līdz 9. aprīlim organizē vairākus pasākumus visā Latvijā. Tos vadīs pieredzējuši ornitologi un dabas vērotāji, palīdzot ikvienam interesentam gūt pirmās iemaņas vai papildināt esošās zināšanas putnu sugu atpazīšanā un daudzveidīgās putnu pasaules izzināšanā.

Plānoti gan dažāda garuma pārgājieni, gan tematiski izziņas pasākumi, gan ar lietpratējiem kopīga putnu būrīšu darināšana, gan radošās aktivitātes. Vairākos punktos interesentus gaidīs zinoši ornitologi, daloties savā pieredzē par Latvijā sastopamajām putnu sugām un atbildot uz jauno dabas pētnieku jautājumiem.

“Putnu dienas ir kļuvušas par ikgadēju festivālu, kas ne tikai ļauj gūt jaunas zināšanas, bet savā ziņā vēstī ikvienam par pavasara atnākšanu. Tāpēc organizējam tās ar lielu prieku un gūstam daudz pozitīvu emociju no dalībnieku nerimstošās intereses un vēlmes iesaistīties,” stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes Ķemeru Nacionālā parka dabas centra vadītāja Agnese Balandiņa.

1. aprīlī
Plkst. 12.00 Ludzas Novadpētniecības muzejā lekcija “Katram savu māju” un putnu būru darbnīca. Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots, nepieciešama iepriekšpieteikšanās pa tālruni 29139677.
Plkst. 18.00 Ķemeru Nacionālajā parkā Pūču vakars ar prezentāciju un izzinošām aktivitātēm par pūcēm un citiem putniem. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešama iepriekšpieteikšanās, aizpildot anketu https://bit.ly/366FA4o. Par pasākuma norises vietu tiks informēti tikai reģistrētie dalībnieki.

2. aprīlī
Plkst. 9.00-11.00 Mākoņkalna apkārtnē putnu vērošanas pastaiga ar ilggadēju putnu vērotāju Dagni Vasiļevski. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešama iepriekšpieteikšanās pa tālruni 25708126. Pulcēšanās Mākoņkalna pakājē.
Plkst. 9.00-12.00 Kolkasraga apkārtnē apmēram trīs kilometrus garš pārgājiens ornitologa-biologa Ritvara Rekmaņa vadībā. Dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešama iepriekšpieteikšanās, rakstot ziņu uz e-pastu baiba.ralle@daba.gov.lv vai pa tālruni 28611079. Tikšanās stāvlaukumā iepretim Kolkas luterāņu baznīcai.
Plkst. 10.00-12.00 pie Salacas putnu vērošana dabas izglītības speciālistu vadībā. Pieteikšanās pa tālruni 26329412. Pulcēšanās Salacgrīvā pie Ostas mājas.
Plkst. 10.00-14.00 Ķemeru Nacionālā parka Dunduru pļavās tikšanās ar ornitologu Viesturu Vintuli. Plašāka informācija, zvanot pa tālruni 28359716. Tikšanās vieta ir Dunduru pļavas tornis.
Plkst. 11.00-14.00 Rāznas Nacionālā parka dabas centrā izziņas un radošas aktivitātes par putniem. Dalībnieku skaits ir ierobežots, iepriekšpieteikšanās pa tālruni 29139677.

2. un 3. aprīlī Slīteres Nacionālā parka Pēterezera dabas takā ikvienu interesentu gaidīs putnu izziņas pieturas, ļaujot izzināt putnu daudzveidību vigu un kangaru ainavā. Apmeklējot visas putnu izziņas pieturas, būs iespēja atrisināt tematisku uzdevumu. Pareizo atbilžu iesniedzēji piedalīsies loterijā, kurā trīs uzvarētāji saņems Ruslana Matroža grāmatu “Putnu vērošana Slīteres Nacionālajā parkā”.

3. aprīlī plkst. 10.00-14.00 Ķemeru Nacionālā parka Dunduru pļavās tikšanās ar ornitologu Dmitriju Boiko. Plašāka informācija par šo aktivitāti, zvanot pa tālruni 28359716. Satikšanās vieta ir Dunduru pļavas tornis.

9. aprīlī plkst. 12.00-15.00 Līgatnes dabas takās, noslēdzot Putnu dienas, apmeklētājiem būs pieejamas dažādas spēles un izzinošas darbnīcas, kā arī pūču būru izgatavošanas darbnīca. Pasākumā piedalīsies, interesantus stāstus par pūcēm atklās un izgatavotos pūču būrus pēc pasākuma piemērotās vietās izvietos pūču speciālists Andris Avotiņš jun. Dalība pasākumā iespējama ar Līgatnes dabas taku ieejas biļeti, kas nopērkama arī attālināti www.bilesuserviss.lv. Plašāka informācija pa tālruni 20043690.

Brīvdabas pasākumu dalībnieki aicināti ģērbties ērtā, dabas pārgājienam un laikapstākļiem piemērotā apģērbā. Ja dalībniekiem ir pieejami binokļi putnu vērošanai, iesakām tos ņemt līdzi.

Putnu dienas aizsāktas teju pirms gadsimta, kad 1928. gada pavasarī Mežu dienās tika organizēta putnu būrīšu izvietošanas akcija. Ar laiku pasākumi notika teju visās Latvijas virsmežniecībās un piesaistīja lielu skolēnu un jauniešu interesi un līdzdalību. Padomju gados tika pārņemta tradīcija rīkot atsevišķas pavasara Putnu dienas, kuras veltītas savvaļas putnu iepazīšanai un palīdzībai. Sākot ar 1952. gadu, LPSR Tautas izglītības ministrija pavasara Putnu dienas iekļāva skolu programmā kā obligātus pasākumus skolēniem. Tajā pašā gadā iznāca arī leģendārā putnu popularizētāja Kārļa Griguļa grāmata “Putnu novērošana dabā”, kas veicināja bērnu un jauniešu interesi par putnu pasauli. Kopš 1995. gada Putnu dienu rīkošanas aktivitātes uzsāka Latvijas Ornitoloģijas biedrība. Un līdz pat šodienai Putnu dienas ik gadu tiek organizētas ne tikai pavasarī, bet arī rudenī.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
ATTA KRASTA FESTIVĀLS ATTA Centre
21. jūlijā ATTA CENTRE atklāj pirmo ATTA Krasta festivālu, kura ietvaros notiks Street Food festivāls un kolekcionāru tirdziņš ar unikāliem | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.07.2022 - 08.07.2022 Āras terases gardām maltītēm Aizkrauklē Aizkraukles novada TIC
Tā ir īpaša sajūta - baudīt maltīti un atspirdzinošus dzērienus svaigā gaisā, brīnišķīgā terasē! Aizkrauklē šādas vietas ir vairākas - esam | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.06.2022 - 09.07.2022 Mājas kafejnīcu diena Gulbenes novadā Gulbenes novada TIC
Gulbenes novadā 9.jūlijā norisināsies Mājas kafejnīcu diena, kas apmeklētājiem būs kā lielisks piedzīvojums garšu pasaulē. Aicinām ciemos! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.06.2022 - 10.07.2022 Tūrismā ir liels darbaspēka pieprasījums! Biznesa augstskola Turība
Nozares uzņēmumi spēj nodrošināt studentus ar atalgotu darbu jau mācību prakses laikā | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.47249413sec.