Rīgas tūrisma video tiek atzīti par labākajiem pasaulē (video)

Rīgas tūrisma video tiek atzīti par labākajiem pasaulē (video)

Live Rīga īsfilmu sērija "Rīga rīdzinieka acīm" jeb "Insider's guide to Riga" Austrijas galvaspilsētā Vīnē saņēmusi visaugstāko atzinību - pasaules labākās tūrisma filmas apbalvojumu GRAND PRIX CIFFT 2019, ko rīko Starptautiskā Tūrisma filmu festivālu komiteja.

Gada labākās pasaules tūrisma filmas tituls tiek noteikts pēc gada garumā iegūto vietu un attiecīgi punktu skaita katrā no The International Committee of Tourism film Festivals (CIFFT) festivāliem. Kopumā "Insider's guide to Riga" īsfilmu sērija šogad saņēmusi apbalvojumus 10 komitejas festivālos, no kuriem četri ir Grand Prix apbalvojumi, četras zelta godalgas, divas sudraba un viena bronzas.

Videoklipi veidoti sadarbībā ar reklāmas aģentūru "DDB Latvija", kas ir radījusi "Insider's Guide to Riga" konceptu, un klipu režisors ir Jānis Nords. Klipi tiek izmantoti Rīgas atpazīstamības veidošanai ārzemēs.

"Rīga rīdzinieka acīm" galvenie varoņi ir pieci kolorīti tēli – kulturālais taksists, kurš fano par Vāgneru; modernais mācītājs, kurš notur sprediķus vīna bārā un rāpjas torņos; traks sieviešu dzīvesstila blogeris, kurš cauri Rīgai jāj zirga mugurā; stingra fizikas skolotāja, kura pēc darba māca atpūsties klubos, un brīvdomātājs seniors, kurš ielaužas galeriju atklāšanas ballītēs – katrs iepazīstina ar citādu Rīgu. Šodien stāstu sērijai pievienojušās vēl divas sērijas – ar pasaulē slaveno bokseri Mairi Briedi un vienam no nozīmīgākajiem sporta pasākumiem – Rīgas maratonam veltīts video "Runner's guide to Riga".

"Kopš pirmā video šī reklāmas kampaņa ir ieguvusi apbalvojumus 26 dažādos festivālos, taču tieši šogad tas ir atzīts par pasaulē labāko savā kategorijā. Šī kampaņa bijusi visveiksmīgākā Rīgas tūrisma mārketinga vēsturē īpaši tādēļ, ka šos klipus novērtēja arī paši rīdzinieki, labprāt daloties ar tiem sociālajos tīklos," uzsver RTAB valdes locekle Ieva Lasmane.

""Insider's guide to Riga" ir citāds un asprātīgs skats uz pilsētu, kas ļauj tūristam ieraudzīt Rīgu ar rīdzinieka acīm – tādu, par kuru neuzzināsi no tradicionālā ceļveža. Mēs ļoti lepojamies ar paveikto, jo uzvara ir izcīnīta festivālos, kur katrā no tiem ir savi nosacījumi, dalībnieki un pārstāvētās valstis, piemēram, prestižajā Ņujorkas Filmu festivālā (New York Festivals TV & Film Awards) spēkiem mērojas pasaulslaveni seriāli, dokumentālās filmas, zīmolu tēlu filmas u.c. no piecdesmit pasaules valstīm, un Live Rīga īsfilmu sērija ieguva sudraba medaļu tūrisma kategorijā. Un tas ir tikai viens no piemēriem," saka DDB Stratēģiskais konsultants Andris Rubīns.

"Insider's Guide to Riga" īsfilmu saņemtie apbalvojumi CIFFT festivālos:

• Tourfilm Riga 2019, Grand Prix, LiveRiga "Insiders guide to Riga"

• Tourfilm Riga 2019, Gold, Latvian Tourism product, LiveRiga "Insiders guide to Riga"

• New York Festival TV & Film Awards, Silver Medal, Live Riga

• Terres Festival 2019, Grand Prix, LiveRiga "Insider's guide to Riga"

• US International Film & Video festival, Gold, Corporate, LiveRiga "Insider's guide to Riga"

• Zagreb TourFilm festival, Bronze, LiveRiga "Insider's guide to Riga"

• Silafest 2019, Gold, Special approach to tourism film, LiveRiga "Insider's Guide to Riga"

• Filmat Poland, 2019, Grand Prix, LiveRiga "Insiders guide o Riga"

• ART&TUR 2019, Gold, Advertising campaign un Silver, Tourism destination: Cities

• Amargos, Grand Prix, LiveRiga "Insiders guide to Riga"

Paralēli CIFFT festivālam "Rīga rīdzinieka acīm" saņēmu apbalvojumus arī citos festivālos:

• Baltic Communication Awards 2019, Silver, International communication, LiveRiga "Insider's Guide to Riga"

• Baltic Communication Awards 2019, Silver, Integrated communication, LiveRiga "Insider's Guide to Riga"

• Adwards, Silver, Film + radio, film craft, Live Riga "Tennis guide to Riga"

• Adwards, Silver, Film + radio, online video, Live Riga "Tennis guide to Riga"

• Adwards, Silver, Live Riga "The Birdwatcher"

• Adwards, Silver, Live Riga "Insider's guide to Riga"

Starptautiskā Tūrisma filmu festivālu komiteja (CIFFT) tika izveidota 1989.gadā Vīnē, un pašreiz CIFFT biedru tīklu veido 18 festivāli no 17 valstīm un 18 pilsētām (cifft.com ).

Arī Rīgas dome ir CIFFT biedrs kopš 2009.gada, un Rīgā Starptautiskais Tūrisma filmu festivāls "Tourfilm Riga" notiek jau 12 gadus. Šogad kopumā tika iesūtīts rekordskaits – 500 tūrisma īsfilmas no 46 valstīm. No pieteiktajām īsfilmām oficiālajai vērtēšanai tika atlasītas 173 filmas. Arī šajā festivālā Rīgā 2017.gadā pirmā filma ("Follow The Priest's Path") no Rīgas īsfilmu cikla "Insider's Guide to Riga" ieguva starptautiskās žūrijas augsto vērtējumu - pirmo vietu nominācijā "Latvijas Tūrisma produkts", 2018.gadā jau nākamā filma ("The Bird Watcher") iekaroja pirmo vietu šajā pašā nominācijā, bet šogad viss Rīgas īsfilmu cikls "Insider's Guide to Riga" ieguva festivāla augstāko apbalvojumu – Grand Prix.


PAR RĪGAS TŪRISMA ATTĪSTĪBAS BIROJU (RTAB)

2009.gada 28.oktobrī LR Uzņēmumu reģistrā reģistrēts nodibinājums Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs (RTAB). Tā dibinātāji ir Rīgas dome, aviosabiedrība airBaltic, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācija (LVRA) un Latvijas Tūrisma Aģentu asociācija (ALTA). RTAB nodarbojas ar tūrisma veicināšanu un Rīgas tūrisma iespēju popularizēšanu ārvalstīs.

RTAB dibinātāju balsu sadalījumā 70% pieder Rīgas domei, bet pārējiem dibinātājiem aviosabiedrībai airBaltic, LVRA un ALTA - katram 10%. RTAB kā savas darbības un LIVE RĪGA zīmola vadmotīvu izvirzījis principu „Labi rīdziniekam - labi tūristam."

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Tūrisma piedāvājums Daugavpilī TAKA
Daugavpils ir pievilcīgs un daudzveidīgs tūrisma galamērķis, kas savus viesus sagaida un iepriecina ar plašu tūrisma piedāvājumu klāstu. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.12.2019 - 09.12.2019 Ziemassvētku koncerts "Tā klusā nakts". Valmieras Tūrisma informācijas centrs
8. decembrī plkst. 16:00 Valmieras Sv. Sīmaņa ev. lut. baznīcā skanēs Endijas Rezgales un viņas draugu Ziemassvētku koncertprogramma "Tā klusā nakts". | Skatīt vairāk
Koncertuzvedums "Svētki kora pilī" Valmieras Tūrisma informācijas centrs
28. decembrī plkst. 12:00 Valmieras Kultūras centrā norisināsies muzikāls koncertuzvedums pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem "Svētki kora pilī". | Skatīt vairāk
Pusdienu piedāvājums restorānā Hercogs Hercogs Mārupe
Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.42610002sec.