Cēsiniece Sigita Klētniece par Cēsu pilsētas svētkiem, Cēsīm un cēsiniekiem

Tūrisma uzņēmuma un pasākumu vadītāja Sigita Klētniece par Cēsu pilsētas svētkiem, programmu un pašiem cēsiniekiem.

"Cēsis vieno" darbojas jau piekto gadu un aicina uz aktīvu dzīvesveidu ikvienu cēsinieku

Pirms pieciem gadiem Cēsīs tika atvērts politiskās partijas Vienotība atvērtais birojs – "Cēsis vieno", ar ideju rīkot publiskus pasākumus, izglītojošas lekcijas, tikšanās ar iedzīvotājiem gan politiķiem, gan dažādām interešu grupām. "Cēsis vieno" darbojas jau piecus gadus. Organizējam pasākumus dažādām interešu grupām. Atvērtais birojs ar pasākumiem piesaistīja ne tikai Cēsu iedzīvotājus, bet arī viesus no Vidzemes un citām Latvijas vietām.

"Cēsis inside" – tas ir manas ģimenes veidots koncepts ar skatu uz netradicionālām tūrisma iespējām un pašlaik tā ir arī Facebook lapa, kur cēsnieki un viesi var uzzināt par aktuālo tūrisma jomā mūsu reģionā. Lapā tiek piedāvāti dažādi maršruti Cēsu apkārtnē, Latvijā un Itālijā. "Cēsis inside" darbojas jau divus gadus. Tiek organizēti pārgājieni, ekskursijas, kāzas Itālijā.

Man patīk tas, ko es daru. Un tas ir galvenais. Esmu izvēlējusies pareizo virzienu kurā darboties un katra jauna darba diena man sagādā prieku. Jau studiju laikā, kad studēju Tūrisma un viesmīlības uzņēmumu vadību Biznesa augstskolā Turība, izmantoju visas sniegtās iespējas, daudz praktizējos, kas ļauj man šodien, savā uzņēmumā, izmantot iegūtās zināšanas. Es apvienoju studijas ar darbu un uzskatu, ka jebkuram nozares speciālistam ir jāattīstās kopā ar uzņēmumu. Vienalga, vai tie būtu kursi, studijas vai kādas izglītojoši konkrētas nozares semināri, cilvēkam, kā mēs zinām, ir jāmācās visu mūžu.

Ieraugi citādākas Cēsis un apmeklē vietas, kur tūristu ir mazāk

Iesaku ieraudzīt Cēsis citādāk, apmeklēt vietas, kur tūristu ir mazāk. Piemēram, kūrvietas Cēsīs – 20. gs atpūtas namu maršruts. Izzinošs maršruts – kūrorta vēsture Cēsīs un apkārtnē. Tas ved no Cēsīm līdz pat Gaujai 8. km garumā un saucās "Nāc ārā pie Gaujas Cēsīs", kas atklāj nezināmo Cēsīs un apkārtnē - senās vasarnīcas Gaujas krastos.

Vēl lielisks projekts ir "Vecpilsētas māju stāsti". Cēsu vecpilsētas mājas runā – tās stāsta par sevi, par pilsētu, par notikumiem un par cēsniekiem. Atrodoties pie ēkām vecpilsētā, iespējams noklausīties stāstu, ko māja pati par sevi pastāsta.

Šonedēļ Cēsīm paliek 811 gadu, svētku programma ir plaša.

Šogad svinam Cēsīm 811 gadus. Cēsu svētku programma ir plaša, tiešām visām gaumēm! Šogad akcents tiek likts uz izgaršošanu, jo Cēsis ir viens no šī gada Eiropas gastronomijas galamērķiem.

"Cēsis inside" piedāvā gardēžu pārgājienu – Raiskumā. Tas ir pārgājiens apkārt Raiskuma ezeram, viesošanās lauku sētā – siena gubu viesnīcā, kazas siera degustācija, viesošanās Raiskumieša lauku labumu darbnīcā – alus, maizes un gaļas degustācija.

Svinības sāksies 21.jūlijā. Maija parkā norisināsies gastronomiskā mistērija "Parks uz paplātes", varēs nogaršot  restorānu pavāru gardumus kamerorķestra pavadībā. Cēsu pils dārzā  būs vēsturiskais Hanzas tirgus ar mājražotājiem, amatniekiem un tirgotājiem no vairākām Hanzas pilsētām. Siera un alus svētki Rožu laukumā.

Vidzemes koncertzālē "Cēsis" varēs baudīt muzikālus priekšnesumus -  koru, kamermūzikas un vokālo ansambļu koncertus. Kā katru gadu, pilsētas svētku ietvaros notiks arī  rokmūzikas festivāls "Fono Cēsis", kā arī 1.Starptautiskais zvanu festivāls un Modes performances .

Protams, arī šogad būs lukturu gājiens, kad cēsinieki vienojās gājienā un nes iedegtus lukturīšus, kas ir Cēsu simbols.

Lai kur pasaulē atrastos, vienmēr lepojas ar Cēsīm.

Mēs Cēsinieki esam lepni par sevi, un katrs no mums ir savas pilsētas patriots! Esam sportiski un aktīvi ļaudis. Lai kur pasaulē es atrastos, vienmēr lepojas ar Cēsīm.

Novēlu arī turpmāk mums tādiem palikt! Novēlu būt sabiedriski aktīviem, iesaistīties pilsētas dzīvē. Aicinu doties ārā no mājām un izzināt pasauli, lai atgrieztos jaunas pieredzes bagātinati!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
VELOMARŠRUTS NR. 779 “LUKNAS EZERA LOKS” TAKA
Izzinošs maršruts, kas ietver sevī Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu. | Skatīt vairāk
Latvija
Komplekss korporatīvajiem pasākumiem TAKA
Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai. | Skatīt vairāk
VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS” TAKA
Velomaršruts Nr. 786 ved gar Sventes ezeru – vienu no dziļākajiem un dzidrākajiem ezeriem Latvijā. | Skatīt vairāk
Atpūtas kompekss Lielbornes muiža TAKA
Vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.19764996sec.