Mākslas festivālā «Cēsis 2021» šo sestdien Cēsu Sv. Jāņa baznīcā skanēs koncerts «Debespulkstenis»

Šo sestdien, 31. jūlijā, plkst. 19.00 Cēsu Svētā Jāņa baznīcā mākslas festivālā “Cēsis 2021” skanēs koncerts “Debespulkstenis”. Klausītājus priecēs saksofonists Aigars Raumanis, ērģelnieks Aigars Reinis un sitaminstrumentālists Ernests Mediņš. Viņi atskaņos Alfrēda Kalniņa, Artura Maskata, Andra Dzenīša, Platona Buravicka u. c. zināmu latviešu komponistu darbus.

Koncertā “Debespulkstenis” muzicēs divi Lielās mūzikas balvas 2019 laureāti: saksofonists Aigars Raumanis, kurš balvu saņēma kā gada jaunais mūziķis, un ērģelnieks Aigars Reinis, kas balvu saņēma par izcilu muzicēšanu ansamblī. Abi mūziķi kopā uzstājas jau astoņus gadus.

Saksofonists Aigars Raumanis ir viens no spožākajiem latviešu jaunākās paaudzes mūziķiem, vairāku starptautisku konkursu laureāts, saņēmis JVLMA un LMT gadabalvu jaunajam mūziķim 2018, kā arī vairākus citus apbalvojumus.

Pirmatskaņojis Platona Buravicka koncertu Temperature of Plastics, Paula Dambja opusu "Blaumanis brauc uz Brakiem" saksofonam un orķestrim, Andra Dzenīša Pierrot saksofonam solo, kā arī daudzus jaunākās paaudzes komponistu skaņdarbus.

Aigars Reinis kopš 2019. gada ir Rīgas Doma mūzikas direktors un katedrāles ērģelnieks. Ilgu laiku bijis Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes ev. lut. baznīcas ērģelnieks, Latvijas Radio kora un Rīgas kamerkora Ave Sol mākslinieks, vokālās grupas Schola cantorum Riga dziedātājs. Ar panākumiem piedalījies starptautiskos konkursos un sniedzis koncertus daudzās Eiropas valstīs.

Mākslas festivālā “Cēsis 2021” vairāku darbu atskaņojumā Aigaram Raumanim un Aigaram Reinim pievienosies LNSO un Latvijas Nacionālās operas sitaminstrumentu grupas mūziķis Ernests Mediņš – komponists, aktīvs kamermūziķis un neakadēmisku projektu dalībnieks, pedagogs.

Koncertā “Debespulkstenis” klausītāji varēs baudīt vairāku Latvijā iemīļotu komponistu skaņdarbus. Alfrēda Kalniņa “Prelūdija” sasaucas ar koncerta norises vietu – Cēsu Svētā Jāņa baznīcu. Jau deviņu gadu vecumā Cēsīs dzimušais Kalniņš tika pie Cēsu Sv. Jāņa baznīcas ērģelēm. Komponista atmiņās lasāms: “Kāda lieliska sajūta spiest smagos taustiņus un pedāli un klausīties plašās draudzes dziesmā, ērģelēm līdzi dārdot!”

Alfrēda Kalniņa opusam līdzās likts Ata Stepiņa darbs “Atspulgi” (saksofonam, sitaminstrumentiem un ērģelēm), kurā izmantots Alfrēda Kalniņa “Elēģijas” motīvs.

Pirmatskaņojumu koncertā piedzīvos Selgas Mences 1996. gadā komponētās skaistās un enerģiskās Sonātes-fantāzijas altsaksofonam un klavierēm otrā versija saksofonam un ērģelēm.

Dzirdēsim arī pagājušajā gadā komponēto Andra Dzenīša skaņdarbu “Vēlā roze” ērģelēm un iegrimsim pavisam nesen – vien šī gada pavasarī – tapušā Artura Maskata skaņdarbā soprānsaksofonam un ērģelēm “Putns zilajās debesīs”. Kā saka pats komponists: “Darbs radies pavisam nesen – 2021. gada pavasarī, un tas pirmatskaņots maijā Rīgas Domā.

Uzrakstīju to pēc abu Aigaru aicinājuma. Tā ir kā brīva fantāzija, domāta atskaņojumam baznīcās – tā, lai skaņa lidotu kā putns, kā gaisīga vīzija. Gribējās rakstīt tieši soprānsaksofonam, kuru Aigars pārvalda, pat faktiski izdzied fantastiski.”

Koncerta noslēgumā skanēs jaunā komponista Leo Lobreva skaņdarbs Indicum, kas tulkojumā no latīņu valodas nozīmē indigo, un koncerta titulskaņdarbs – debess ķermeņu skaņas un kustības iedvesmotais Platona Buravicka “Debespulkstenis”.

Koncertu būs iespēja apmeklēt vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, pasākuma norises vietā uzrādot digitālo Covid-19 sertifikātu.

Cēsu Mākslas festivāls norisināsies līdz 15. augustam. Ar septiņiem lielformāta latviešu mākslinieku jaundarbiem Cēsu Laikmetīgās mākslas centrā norisinās laikmetīgās mākslas izstāde “Pielidot tuvāk saulei. Mīti un rituāli”. Raiskumkrogā skatāma SEB stipendijas glezniecībā 2020 laureātes Madaras Kvēpas izstāde “Vesels”. Festivāla noslēgumā 14. augustā Cēsu pils parka estrādē koncertizrādes formātā tiks uzvests Riharda Vāgnera operas “Valkīra” III cēliens. Festivāla ietvaros interesenti aicināti arī uz teātra izrāžu ciklu “Grand Prix”, kā arī Ditas Rietumas veidoto kino programmu.

Cēsu Mākslas festivāls notiek ar patrona SEB bankas, festivāla ģenerālsponsora Latvijas Mobilā Telefona, enerģētikas uzņēmumu grupas "AJ Power", Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Valsts Kultūrkapitāla fonda, projekta “Kultūrtelpa”, Cēsu novada domes, koncertzāles "Cēsis", kā arī uzņēmumu “Moller Auto”, „GroGlass“ un “Priekuļu bloks” atbalstu.

Mākslas festivāla “Cēsis 2021” muzikālos notikumus – 31. jūlija koncertu “Debespulkstenis” un 14. augusta Riharda Vāgnera operas “Valkīra” III cēliena koncertiestudējumu, kā arī teātra un kino programmu būs iespēja apmeklēt vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, pasākuma norises vietā uzrādot digitālo Covid-19 sertifikātu. Savukārt izstādes “Pielidot tuvāk saulei. Mīti un rituāli” un “Vesels” var apmeklēt jebkurš interesents, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības.

Mākslas festivāla “Cēsis 2021” biļetes iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī festivāla norises vietās. Festivāls, kā ierasts, piedāvā īpašas biļešu atlaides senioriem, skolēniem, studentiem un skolotājiem. 10% atlaide festivāla notikumu biļetēm pieejama arī SEB bankas klientiem. Vairāk par atlaidēm iespējams uzzināt biļešu iegādes vietās, kā arī festivāla mājaslapā.

Plašākai informācijai par mākslas festivālu “Cēsis 2021” sekojiet www.cesufestivals.com vai festivāla Facebook lapā.

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.08.2021 - 25.09.2021 Ilzes Ērgles-Vanagas gleznu izstāde  Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 6. augusta līdz 25. septembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā skatāma Ilzes Ērgles-Vanagas gleznu izstāde "Iegrimt peoniju burvībā". | Skatīt vairāk
Latvija
Jūrmala Hotel Spa Rudens piedāvājums Estravel Latvia
1 nakts 2 personām ērtā numurā, brokastis, atpūta Wellness Oasis | Skatīt vairāk
no 119 EUR
Ģimenes atpūta Jūrmalā Estravel Latvia
1 nakts 2 pieaugušajam un 1 bērnam ģimenes numurā, brokastis, izklaides programma bērniem un atpūta pieaugušajiem | Skatīt vairāk
no 175 EUR
Zelta rudens Augšdaugavas novadā TAKA
Zelta rudens ir īstais laiks, lai baudītu mieru un būtu tuvāk dabai. Dodies pastaigā pa Augšdaugavas novada dabas takām un parkiem. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.47956514sec.