«Stena Line» iegādājusies tiesības nodrošināt prāmju termināļa pakalpojumus Ventspilī un turpina paplašināties Baltijas jūrā

Turpinot nostiprināt “Stena Line” pozīciju Baltijas jūras reģionā un paplašināt prāmju pārvadājumu pakalpojumus, uzņēmums iegādājies tiesības nodrošināt prāmju termināļa pakalpojumus Ventspils ostā.  Šis ir viens no soļiem, kuros papildu prāmju modernizācijai un jaunu prāmju maršrutu veidošanai, “Stena Line” pēdējā laikā veikusi apjomīgas investīcijas.

Pirkuma darījums Latvijā turpina prāmju kompānijas plāna īstenošanu, kura mērķis ir atbalstīt ilgtermiņa paplašināšanos Baltijas jūras reģiona tirgū.  Jau no 2012. gada maršrutu starp Ventspili Latvijā un Nīnashamnu Zviedrijā apkalpo “Stena Line”.  Uzņēmuma jaunākais paziņojums par Ventspils prāmju termināļa tiesību iegādi apliecina ilgtermiņa apņemšanos atbalstīt Ventspili, kas stratēģiski ir viena no uzņēmuma nozīmīgākajām ostām Baltijas jūrā.

Tiešās prāmju termināļa darbības īpašumtiesības Ventspilī “Stena Line” ļaus paplašināties Latvijā, kas šobrīd palielina jūrniecības lomu savā ekonomikā, par ko liecina augošie tirdzniecības apjomi.

“Baltijas jūra ir nozīmīgs "Stena Line" izaugsmes reģions un mūsu investīcijas Ventspilī apliecina mūsu apņēmību attīstīt savu biznesu Latvijā,” saka Niklass Mortensons, "Stena Line" izpilddirektors, piebilstot, ka, "Ar šo stratēģisko soli mēs esam nodrošinājuši ilgtermiņa pozīciju būtiskā mūsu Eiropas tīkla daļā, un es ceru uz sadarbību ar mūsu klientiem un partneriem, lai turpinātu paplašināties reģionā.”

Strauji augošais klientu pieprasījums maršrutā, kas savieno Latviju un Zviedriju, nesen rosināja palielināt kapacitāti, maršrutam pievienojot divus prāmjus – “Stena Baltica” un “Stena Scandica.” Šie paplašinātie prāmji palielina kravas ietilpību par 30%, kā arī sniedz jaunu un mūsdienīgu kuģošanas pieredzi līdz 970 pasažieriem katrā kuģī.

Līdzīga paplašināšana veikta maršrutā no Liepājas, Latvijā uz Trāvemindi, Vācijā 2021. un 2022. gadā, maršrutu papildinot ar prāmjiem Stena Livia un Stena Flavia. Tā ļāva palielināt kravas ietilpību par 40%, kā  arī  saīsināt reisa laiku.

Uzņēmuma paplašināšanās Baltijas jūrā ietver arī jauna maršruta atklāšanu starp Nīnashamnu (Zviedrijā) un Hanko (Somijā) 2022. gada februārī. Jauno maršrutu atzinīgi novērtējuši klienti, kuriem pieaug kravu pārvadājumi, turklāt palielinās arī to braucēju skaits, kuri ceļo ar automašīnām.

Jāatzīmē, ka Norvikas osta Nīnashamnā, tieši uz dienvidiem no Stokholmas, Zviedrijā ir nesen paplašinājusies, būtiski palielinot tās ietilpību un attīstot tās infrastruktūru, tādējādi pilnveidojot "Stena Line" darbību gan Latvijā, gan Somijā.

2022. gadā uzņēmumam piegādāja arī divus jaunus E-Flexer prāmjus – Stena Estelle un Stena Ebba, kuri ir paredzēti izmantošanai strauji augošajā maršrutā starp Karlskrūnu, Zviedrijā un Gdiņu, Polijā. Arī Verkö ostā Karlskrūnā nesen ir palielināta ietilpība, savukārt Gdiņas ostā pagājušajā gadā atklāja pilnīgi jaunu terminālu.

Minētais darījums, kā rezultātā "Stena Line" iegūs tiesības nodrošināt prāmju termināļa darbības Ventspils ostā, tiks saskaņots ar atbildīgajām iestādēm, lai pārliecinātos,  ka tas atbilst konkurences labās prakses noteikumiem. Līguma komerciālās detaļas netiks izpaustas.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Deju skolas "Demo" KONCERTS Tukumā Tukuma TIC
16.jūnijā Tukuma pilsētas Kultūras namā aicinām apmeklētājus turpināt svinēt deju studijas – skolas "DEMO" 25 gadu dzimšanas dienas svinības | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.05.2024 - 31.05.2024 Nostalgy SĀKAS GRILĒŠANAS SEZONA! Tukuma TIC
Lapmežciemā kafejnīcā "Nostalgy" maijā sākas grilešanas sezona. Brauc ciemos! | Skatīt vairāk
Vasaras Saulgriežu svinības TUKUMĀ Tukuma TIC
Ar dziesmām ieskandēsies pirmā vasaras nakts 20.jūnijā pulksten 21:00 Durbes estrādē. Ugunskurā degs trejdeviņas pagalītes. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 23.05.2024 - 02.06.2024 Iepazīsti Piebalgu "Tava diena Piebalgā!" Cēsu TIC
Piedzīvo gleznaino Piebalgu kā vēl nekad ar "Tava diena Piebalgā" 1.-2. jūnijā! ☀️ Apmeklē 10 Piebalgas uzņēmējus aizraujošā spēlē un dodies | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.46023512sec.