Hotel Bergs vadītāja Iveta Sprūdža stāsta par Rūmenes muižu [1]

Hotel Bergs vadītāja Iveta Sprūdža stāsta par Rūmenes muižu

Tūrisma ziņu portāls Travelnews.lv aicināja piecu zvaigžņu viesnīcas Hotel Bergs lauku rezidences Rūmenes muižas vadītāju Ivetu Sprūdžu uz interviju par pagājušajā gadā atklāto Rūmenes muižu.

 

Travelnews.lv: Ļoti skaista muiža! Vai var divos vārdos aprakstīt Rūmenes muižu?

Fotogaleriju no Rūmenes muižas skatiet šeit! Raksta bilžu autors: Hotel Bergs

Iveta Sprūdža: Rūmenes muiža - mūsu lepnums! Rūmenes muižai ir visciešākā saistība ar viesnīcu Hotel Bergs, jo tā ir mūsu viesnīcas lauku rezidence.Tas ir vērtīgs un skaists Latvijas kultūras objekts, kura vērtību ir atzinuši gan vēsturnieki, gan arhitekti, gan arī mūsu viesi. Mēs patiešām lepojamies ar Rūmenes muižu, jo tajā ir ielikta visa sirds un dvēsele. Hotel Bergs, kas atrodas Berga bazārā (Rīgā) ir pierādījis savu profesionalitāti viesu un tūristu apkalpošanā. Te paveras mums jaunas iespējas un izaicinājumi, jo muiža ir patiešām unikāla.

Travelnews.lv: Vai Rūmenes muiža ir pieejama ceļotājiem? Iebraucot Kandavā, nekādas ceļa norādes vai zīmes neliecina, ka tuvumā ir Rūmenes muiža? Kāpēc?

Rūmenes muiža ir pieejama jebkuram no mums. Ceļu norādes  ir saskaņotas ar Kandavas pilsētas domi, taču pagaidām mēs ar šo jautājumu nesteidzamies viena apsvēruma dēļ. Proti, muiža ir rezidence un mēs to piedāvājam saviem viesiem sajusties kā muižas saimniekam un izbaudīt šo aristokrātisko šarmu un atmosfēru. Mani kolēģi no viesnīcas Hotel Bergs šeit darbojas vairāk kā sulaiņi, kuri nodrošina pilnu servisu un apkalpo mūsu viesus.  Muižas viesi te var justies kā muižkungi un tas prasa privātās sfēras aizsardzību. Tāpēc tūristiem Rūmenes muiža ir pieejama ar iepriekšēju saskaņošanu, vienojoties par kādu konkrētu apskates laiku. Mēs ļoti labprāt piedāvājam ekskursijas un izstāstām par muižas vēsturi, parku un pārbūves darbiem. Mēs lūdzam interesentus respektēt to, ka Rūmenes muiža jo īpaši nedēļas nogalēs ir rezervēta viesiem, tāpēc šajā laikā muižas apskate nav pieejama. 

Travelnews.lv: Kas ir Rūmenes muižas viesi un kādi pasākumi šeit notiek?

Iveta Sprūdža: Rūmenes muiža ir izcila vieta uzņēmumu vai organizāciju pasākumiem, lai saliedētu uzņēmuma komandu vai motivētu kolēģus jauniem sasniegumiem. Daudzi viesi rīko svinīgas pieņemšanas vai cita veida saviesīgus pasākumus, kā, piemēram, jubilejas, kāzas. Rūmenes muiža ir izcila vieta, lai tas viesim būtu vienreizējs un neaizmirstams piedzīvojums. Rūmenes muižas pasākumos tiek iesaistīts arī mūsu Hotel Bergs šefpavārs Kaspars Jansons. Viņš ir jauns, enerģisks, kreatīvs šefpavārs, kas ar savu radošo darbību restorānā Bergs jau no pirmās dienas ir pierādījis pasaules klases līmeni. Par apliecinājumu tam - restorāns Bergs ir iekļuvis Eiropas 50 labāko restorānu sarakstā. Muižas viesiem ir iespēja kopā ar šefpavāru izbaudīt pavārmākslas stundas. Tas ir jauks un radošs pasākums, ko ir iecienījuši un novērtējuši mūsu klienti. 

Travelnews.lv: Cik maksā Rūmenes muiža nedēļas nogalei?

Iveta Sprūdža: Uzturēšanās Rūmenes muižas Kungu mājā ir sākot no 750 LVL divām personām. Maltītes servēšanu piedāvājam sākot no 25 LVL par personu, taču tas vienmēr ir atkarīgs, uzklausot viesu vēlmes.  

Kas attiecas uz nakšņošanu – pagaidām mums ir pieci plaši apartamenti, izvietoti muižas otrajā un trešajā stāvā. Vasaras vidū mēs plānojam papildus atvērt vēl piecus divstāvīgus ģimenes apartamentus, kas būs izvietoti pieguļošajā Staļļa ēkā.

Travelnews.lv: Kādi ir jaukākie un neparastākie pasākumi, kas notikuši Rūmenes muižā?

Iveta Sprūdža: Katrs pasākums ir vienreizējs! Labprāt dalīšos pieredzē ar vienu no mūsu pirmajiem pasākumiem muižā. Viesi uz pasākumu atlidoja helikopterī un nosēdās muižas parkā. Uztraukums bija liels, jo bija bailes par muižas parka vecajiem kokiem. Taču viss izvērtās veiksmīgi un abi viesi izbaudīja servētas pusdienas ēdamzālē ar personiska sulaiņa uzmanību. Atsauksmes no viesiem bija ļoti labas, jo uzliktās cerības mēs spējām attaisnot. 

Travelnews.lv: Vai Rūmenes muižā strādā vietējie cilvēki vai  visi brauc no Rīgas?

Iveta Sprūdža: Rūmenes muižā, tai skaitā parkā un ap muižas teritoriju, strādā vietējie iedzīvotāji. Mēs labprāt atbalstām daudzbērnu ģimenes. Tādā veidā vietējiem iedzīvotājiem tiek nodrošinātas darba vietas. Daudzu pasākumu norisi, protams,  palīdz organizēt profesionālā komanda no viesnīcas Hotel Bergs

Travelnews.lv: Vai restorānā Bergs var baudīt kādu no Rūmenē audzētiem lauku produktiem? Vai  Rūmenes muižā ir dārzs?

Iveta Sprūdža: No Rūmenes uz restorānu Bergs produkti netiek piegādātii, toties  Rūmenes muižā visu cauru gadu oranžērijā tiek audzēti dažādi garšaugi. Rūmenes muiža uz restorānu Bergs vasarā piegādās pagājušā gada pārsteigumu Rūmenes muižā - plūškoka ogas, kuras tiks iekļautas restorāna Bergs ēdienkartē. 

Travelnews.lv:  Kur ceļotāji pirms Rūmenes muižas apmeklējuma varētu iegūt plašu informāciju par šo vēsturisko un unikālo celtni? 

Iveta Sprūdža: Rūmenes muižas atklāšanas pasākumā tika prezentētas divas nozīmīgas burtnīcas par Rūmenes muižas pārbūvi un vēsturi, ko Karlsonu ģimene ir sagādājusi sadarbībā ar muižas arhitekti un dizaineri Zaigu Gaili un vēsturnieci Intu Dišleri. Grāmata par Rūmenes muižu ir pieejama Globusa grāmatnīcā un Rūmenes muižā/viesnīcā Hotel Bergs.

 
 
 

--------------------------------------

Intervijas otrā daļa, kas veltīta tūrisma industrijas aktualitātēm, būs lasāma tūrisma ziņu portālā profesionāļiem www.TurismaBizness.lv.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Kolna Jezups 06/02/2010 10:04 Ļoti skaista sieviete! Aristokrātiska un šarmanta ;)

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jēkaba Strazdiņa virtuālā izstāde Cēsīs Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Digitalizēta Jēkaba Strazdiņa izstāde “Darbi un kolekcija”. Laikā, kad muzeji un izstādes ir slēgtas, šis ir nozīmīgs solis ceļā uz satikšanos | Skatīt vairāk
Latvija

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.46630716sec.