Piedzīvojumi Īslandē - aktīvs vulkāns, lavas lauki un geizeri

Uz Īslandi, izmantojot kompānijas "Flymeaway" lētāko piedāvājumu vēlējos doties jau vairākus gadus, bet tam nesanāca laika. Kā viens no iemesliem bija fakts, ka šie braucieni tika organizēti tikai 2 reizes gadā – pavasarī un rudenī. Šogad augustā sapratu, ka šim braucienam būtu jānotiek šī gada oktobrī, jo finanses un laiku tam šoreiz atvēlēt varu. Tā nu augusta vidū nopirku šo ceļojumu un gaidīju tā norisi no 10.-14.10.2015.

Čartera lidojums no Rīgas lidostas (turpmāk-RIX) uz Reikjavīkas Keflavikas lidostu bija paredzēts 10.10.2015. plkst.05:00 no rīta. RIX ierados biļetē norādītajā datumā un laicīgi ap plkst. 03:00, lai reģistrētos, satiktu kompānijas "Flymeaway" pārstāvjus un izņemtu iekāpšanas karti (Bording pass), kā arī izietu lidostas drošības pārbaudes. Tā kā šoreiz noteikts bagāžas daudzums bija iekļauts biļetes cenā, tad sadalīju savas mantas 2 daļās – rokas un nododamajā bagāžā. Visas drošības pārbaudes izgāju bez problēmām, lidmašīnā arī nokļuvu sekmīgi, un lidojums varēja sākties.

Uz Īslandi lidoja kompānijas "Smartlunx Airlines" Eiropas avio ražotāja "Airbus A 320" modeļa lidmašīna. Lidojums pagāja brīnišķīgi, un lidmašīna laicīgi un līgani nolaidās Reikjavīkas Keflavikas starptautiskajā lidostā.

Latvijai ar Īslandi ir 3 stundu laika zonu starpība, tāpēc vietējais laiks Reikjavīkā atkal bija 05:00. Šajā čartera reisā bija vairāku tūrisma kompāniju organizētu braucienu dalībnieki, tikām sasēdināti dažādos autobusos.

Tā kā reģistrācija viesnīcā bija paredzēta tikai no 14:00 pēc vietējā laika, tad ieradāmies no rīta šajā viesnīcā un nolikām lielākās bagāžas mantas. Mums no viesnīcas personāla puses tika atļauts paēst brokastis no zviedru galda.

Pēc brokastīm no viesnīcas izbraucām savā pirmajā Īslandes ekskursijā uz Zelta apli un Reikjavīkas pilsētas apskati. Biju ļoti laimīgs par faktu, ka Latvijas – Īslandes komandu futbola mača skatīšanās Reikjavīkas pilsētas stadionā tika aizstāta ar šo ekskursiju. Visas papildu ekskursijas vadīja krieviski runājoša gide no Igaunijas, kas pēdējos 15 gadus dzīvo Īslandes pilsētā Reikjavīkā.

Šīs ekskursijas 1. daļā iepazināmies ar Reikjavīkas galvenajiem apskates objektiem, tādiem kā Vecpilsētas centrs, parlaments, Katedrāle, tirdzniecības un pasažieru osta.

Šķērsojām arī lašu pilnu upi, kas plūst cauri pilsētas centram.

Pāri Hellisheiði plato devāmies uz Hveragerði, kas pazīstams kā siltumnīcu ciemats. Tad apstājāmies pie senatnīgas bīskapijas, kurā iekšā netikām, jo tobrīd notika bēru procesija. Tālāk devāmies uz Gulfosu – vienu no slavenākajiem ūdenskritumiem Eiropā. Vēlāk apskatījām slaveno Lielo Geizeru apvidu un vienu no aktīvākajiem šī apvidus geizeriem – Strokkuru, kas periodiski izšauj karsta ūdens šaltis līdz 30 metru augstumam. Ekskursijas cenā tika iekļautas arī pusdienas tuvējā viesnīcā. Pēc pusdienām apmeklējām Tigvetlira Nacionālo parku, kur atrodas vietā, kurā kopā sanāca pasaulē senākais (940. gads) parlaments (Altings) un saskaras divas Zemeslodi veidojošas tektoniskās plātnes. Ekskursijas 2. daļā atgriezāmies Reikjavīkā, kur ar autobusu un kājām veicām Reikjavīkas pilsētas apskati. Tās laikā vietā netālu no vietējās Reikjavīkas lidostas uzkāpām apskates tornī ar restorānu. No tās vietas var redzēt lielu daļu Reikjavīkas pilsētas no putna lidojuma. Vēlāk vakarā atgriezāmies viesnīcā, saņēmām atslēgas un iekārtojāmies viesnīcas numuros.

Īslandes brauciena 2 dienā devos ekskursijā par papildu samaksu (120 EUR) uz Īslandes Dienvidu krastu.

Ekskursijas laikā pa Hellisheiði kalnu ceļu devāmies Dienvidu virzienā, vērojot brīnišķīgas kalnu ainavas – arī sniegiem klāto Īslandes aktīvāko vulkānu Heklu un bēdīgi slaveno vulkānu "Eyjafjallajökull". Tālāk braucām pa novadu, kas pazīstams no Īslandiešu sāgām un apstājāmies pie ūdenskritumiem Skógafoss un Sejellandfoss. Apmeklējām arī mazu Īslandiešu ciematu Skogar un muzeju tajā, kā arī  "Eijafjoklajokull" vulkānu, kas izvirstot pelnu kopā ar izkusušā sniega tvaikiem 2010. gadā paralizēja lielu daļu Eiropas gaisa telpas, apskates centru.

Pēc tam Vik ciematā pusdienojām un aplūkojām ar melnu lavu klātās pludmales un 66 metru augstās Reynisdrangar klintis.

Īslandes brauciena 3 dienā paliku Reikjavīkā. Staigājot ar kājām apskatīju pilsētu. Pilsētas apskates laikā apmeklēju Īslandes Jūrniecības muzeju un pie tā piestātnes pietauvoto Īslandes krasta apsardzes bijušo patruļas kuģi "Oddin", kas kalpoja Īslandes krasta apsardzei no 1960. – 2006. gadam. Tā kā kuģa apskate notiek tikai ar gidu noteiktos laikos, tad vispirms nācās sagaidīt gidu un ekskursijas sākumu plkst. 13:00. Tā kā šajā ekskursijas laikā mēs šim gidam bijām tikai 2 ekskursanti, mums bija lieliska iespēja detalizēti apskatīt kuģi. Pēc kuģa apskates devos individuāli apskatīt Īslandes Jūrniecības muzeju. Kopējās izmaksas bija 14 EUR (7 EUR muzejs + 7 EUR kuģa apskates ekskursija). Vēlāk Reikjavīkā turpināju apskatīt pilsētas vēsturiskos objektus, apskates objektus, operu un kongresu centru, kā arī ostu. Vēlu vakarā ar kājām atgriezos viesnīcā.

Īslandes brauciena 4 dienā par papildu samaksu (80 EUR) devos gida vadītā ekskursijā, kuras laikā apmeklēju Zilo lagūnu un Reikjanes pussalu, kam raksturīga augsta vulkāniska aktivitāte un plaši lavas lauki. Braucu gar Kleifarvatn ezeru, kas Īslandē pazīstams ar savu teiku par ezerā mītošo briesmoni, apstājāmies pie Krisuvik ģeotermālā rajona, apskatīju pirmatnējās dabas enerģijas izpausmes. Gar pussalas brīnišķīgo dienvidu krastmalu, kuras ainavām raksturīgi dramatiski kontrasti, devos uz Grindavik ciematu un apmeklēju vienu no pazīstamākajiem Īslandes brīnumiem - Zilo lagūnu- minerāliem bagātu silta ūdens pārpilnu lagūnu melnu lavas lauku vidū.

Zilajā lagūnā pavadīju 4 stundas. Bija iespēja peldēties siltos (ap 36 grādi C) termālajos avotos, lietot Zilā ezera kosmētiku neierobežotos daudzumos. Varēja apmeklēt arī saunu un tvaika pirti. Vakarā atgriezāmies viesnīcā, lai savāktu mantas un gatavotos atceļam uz Reikjavīkas Keflavikas lidostu, lai atgrieztos Rīgā.

Atpakaļ lidojums no Reikjavīkas Keflavikas lidostas uz RIX notika ar to pašu kompānijas "Smartlunx Airlines" Eiropas avio ražotāja "Airbus A 320" modeļa lidmašīnu, kuru lidojām uz Īslandi. Sekmīgi atgriezāmies un lidmašīna mīksti nolaidās RIX biļetē norādītajā laikā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::1.1733489sec.