Andris Bačkurs: Rīgā šovasar notiks āra kafejnīcu un terašu uzplaukums

Andris Bačkurs: Rīgā šovasar notiks āra kafejnīcu un terašu uzplaukums

Rīgas domes pagaidu administrācija nākusi pretim uzņēmējiem un rīdziniekiem, atceļot kafejnīcu un bāru terases nodevu piemērošanu šogad, kā arī spērusi platu soli Būvvaldes birokrātijas sloga mazināšanai galvaspilsētā, uzskata bijušais Rīgas domes deputāts Andris Bačkurs:

Pēdējos gadus kafejnīcu īpašniekiem ir nācies saskarties ar lielu Būvvaldes birokrātiju, kas sarežģī dzīvi vairumam Rīgas iedzīvotāju. Tomēr kopā ar Būvvaldes kolēģiem apsēdāmies pie galda un vienojāmies, ka Rīgai ir jāmainās. Tāpēc es izstrādāju priekšlikumus, lai uzlabotu rīdzinieku dzīves kvaitāti krīzes situācijas laikā. Šīs ieceres bija jāpieņem pēc iespējas ātrāk, lai Rīgā kafejnīcas un bāri varētu atsākt darbu. Līdz ar to es aicināju Rīgas domes pagaidu administrācijai akceptēt manus piedāvātos trīs priekšlikumus:

1. Saistībā ar ārkārtas situāciju un pārvietošanās ierobežojumiem ir ļoti būtiski samazinājusies iedzīvotāju un tūristu plūsma pilsētā, kas tieši ietekmē ēdināšanas biznesu un ar to saistītas nozares. Šī nozare līdz ar krīzes situāciju atrodas ļoti grūtā situācijā. Tāpēc nepieciešami attiecīgi atbalsta pasākumi. Lai stimulētu uzņēmumu iespējas atgūties un attīstīties ārkārtējās situācijas laikā un pēc tam, kā arī, lai pilsēta nepaliktu bez vasaras terasēm, svarīgi ir samazināt pašvaldības nodevas maksājumus par āra kafejnīcu izvietošanu uz pašvaldības zemes.  Ēdināšanas biznesa aktīvākā sezona ir tieši vasara, tātad ir vēl jo svarīgāk dot atbalstu tieši tagad. Pilsētā jau parādās vasaras terases, kas ir gatavas darboties. Tāpēc aicināju atcelt nodevu par ielu tirdzniecību publiskās vietās.

2. Aicināju atvieglot ielu tirdzniecības prasības, jo āra kafejnīcu saskaņošanas procedūra ir birokratizēta. Saskaņošanas kārtību vajag atvieglot, procesam jābūt ātram un operatīvam – tiklīdz saulains laiks sāk lutināt pilsētas viesus un tūristus. Restorānu nozarei galvenie pelnīšanas mēneši ir tieši vasara un arī pavasara saulainas dienas. Tāpēc svarīgi ir nodrošināt ātru galdiņu un krēsliņu izvietošanu pilsētvidē, bez liekas birokrātiskas saskaņošanas, kas ieilgst vairāku mēnešu garumā.

3. Tāpat Būvvalde nesaskaņo āra tirdzniecību, ja telpu funkcija nav paredzēta sabiedriskai ēdināšanai. Tas nav loģiski, jo kāpēc gan pie jebkura veida tirdzniecības telpām nevarētu izlikt laukā galdiņus un krēsliņus, lai veikala apmeklētāji var pasēdēt iedzert kafiju? Aicināju noteikt, ka Rīgas pilsētas būvvaldē ielu tirdzniecības vietas risinājumu nav nepieciešams saskaņot, ja plānots izvietot konkrētai pilsētvides zonai atbilstoša dizaina, krāsu risinājuma un kvalitatīva materiāla galdus un krēslus. Tāpat būtu jānosaka, ka āra kafejnīcu, galdiņus un krēsliņus var izvietot ne tikai pie sabiedriskās ēdināšanas telpām, bet arī pie citām publiskas lietošanas telpām, piemēram, apģērbu veikaliem, ziedu saloniem un tamlīdzīgi.

8. maijā Rīgas pilsētas administrācija ir ņēmusi vērā manus divus no trim maniem priekšlikumiem, kā arī esam panākuši vienošanos ar Rīgas domes atbildīgajām institūcijām par maksimāli izdevīgu atbalstu sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem, kuri vēlas Rīgā izvietot āra kafejnīcas un terases.

Tagad vasaras kafejnīcu saskaņošanas komplicētā birokrātiskā procedūra ir atslogota. Esmu panācis arī to, ka šosezon Rīgā tiek atcelta terašu izvietošanas nodeva.  Panākta vienošanās, ka Rīgas pilsētas skvēri un parki tiek paredzēti āra kafejnīcu – terašu izvietošanai. Turpmāk āra kafejnīcas, galdiņus un krēslus varēs izvietot ne tikai pie sabiedriskās ēdināšanas telpām, bet arī pie citām tirdzniecības vietām, kas nekvalificējas kā sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, bet piedāvā kafiju, tēju un uzkodas, kuras var baudīt turpat uz vietas.

Rīgas āra kafejnīcas kļūs par lieliskām skaistuma, prieka un kopā būšanas vietām, kas palīdzēs atjaunot uzņēmējdarbību pilsētā, pamazām atdzīvinās Rīgas pilsētvidi, un galvenais – atgriezīs cilvēkos dzīvesprieku un ļaus atgūt savu emocionālo labsajūtu, tiekoties ar draugiem, kolēģiem.

Āra kafejnīcas terases ar laiku var kļūt arī par vietu, kur skanēs dzīvā mūzika,  nodrošinot iespēju  mūsu  māksliniekiem uzstāties un uzlabot finansiālo situāciju krīzes laikā. Āra kafejnīcas ir arī fiziskās distances ievērošanai drošāka vide nekā telpas. Taču galvenais ir tas, ka sperts plats solis ir birokrātiskā sloga mazināšanai Būvvaldē, jo es ticu, ka esam uz pareizā ceļa, lai “Doing bussines” rādītājā aizsteigtos Tallinai un Viļņai.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Svarīgākais iemesls ceļojumam uz Taizemi ir?

Kultūra: tempļi, muzeji, reliģija, mūzika…

Daba: pludmales, kalni, salas, džungļi, dzīvnieki…

Viesmīlība: cilvēki, ēdiens, viesnīcas, izklaide

Aktivitātes: golfs, riteņbraukšana, pārgājieni, aktīvā ūdens atpūta

Pievilcīgas ceļošanas cenas

Es neceļotu uz Taizemi

Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Jurita Mini zoo TAKA
JuRita Mini Zoo ir lieliska atpūtas vieta ģimenēm, kur iespējams iepazīties ar dažādiem dzīvniekiem. | Skatīt vairāk
Latvija
Sventes viesnīca**** un restorāns TAKA
Restaurētajā muižā valda mājīga un izsmalcināta atmosfēra - silta kamīna gaisma un patīkama mūzika noskaņo uz atpūtu, prom no pilsētas steigas. | Skatīt vairāk
DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS TAKA
Naujenes pilskalns, kurš tika apdzīvots jau kopš 8. gadsimta, tiek uzskatīts par Daugavpils dibināšanas vietu. | Skatīt vairāk
Izpletņlēcēju Sporta Klubs “D.I.S.K.” TAKA
Lēciens–atrakcija ar apaļo izpletni, lēcieni tandēm sistēmā, pasažieru vizināšana ar AN -2 un JAK 18t lidmašīnu, izpletņlēcēju | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.41947198sec.