Aldis Kušķis: Kategoriski iebilstu pret ceļotāju nosodīšanu

Aldis Kušķis, ceļojumu konsultants, Stagings.com

Man nav ceļot-kauns. Maniem kolēģiem nav ceļot-kauns. Maniem klientiem nav ceļot-kauns. Daudziem tūkstošiem godīgu un apzinīgu ceļotāju nav ceļot-kauns. #CeļotNavKauns

Kopš Pandēmijas sākuma dažviet pasaulē un pēdējā mēneša laikā arī Latvijā ir izvērsusies ceļotāju kaunināšanas un pazemošanas mobinga kampaņa. Kategoriski iebilstu pret sociālo tīklu radikālāko personību vēlmi nosodīt cilvēkus kuri, izpildot visus noteikumus, šobrīd ceļo.

Izvērtējot Covid riskus, detalizēti analizējot visa veida apdraudējumus un papildus garantijām izmantojot ceļojumu konsultantu profesionālu palīdzību ir iespējams ceļot droši. Ievērojot visus noteikumus, pareizi valkājot maskas un ieturot latviešiem raksturīgo distanci ir iespējams baudīt ceļojumu un dzīvi. Atgriežoties no ceļojuma, atbildīgi izpildot visas prasības, ir iespējams neapdraudēt savus līdzpilsoņus. Neviens no maniem un Latvijas vadošo ceļojumu aģentūru klientiem nav ceļojuma laikā inficējies ar Covid-19.

Kādēļ viņiem par to būtu jākaunas?

Itālijas Dolomīti vasarā bija drošāka vieta par Munameģa skatu torni. Skotijas salas rudenī ir drošākas par trolejbusu uz Zaķusalu. Āfrikas Safari zvēri un Ruandas gorillas ir drošāka kompānija par līdzcilvēkiem daudzos lielveikalos. Pat Kipras pludmales (vismaz mūsu rekomendētās – Latsi un Pissouri) var būt drošākas par Tērbatas ielas atklāšanas svētkiem. Pēc Starptautiskās gaisa transporta asociācijas IATA datiem 2020. gadā no visiem 1,2 miljardiem pasažieru pasaulē ir bijuši 44 gadījumi saslimšanai ar Covid19, inficējoties lidojuma laikā. 1 gadījums no 27miljoniem. Pat ja 90% gadījumu netika fiksēti, tad iespējamība ir 1 : 2 700 000 - tas ir mazāk kā varbūtība, ka kāds no mums var kļūt par Latvijas prezidentu.

Ap rudens skolēnu brīvdienām sociālajos tīklos bija novērojams uz Kipru ceļojošo ģimeņu mobings. Pēdējā mēneša laikā SPKC nav ziņojuši par kaut vienu infekcijas gadījumu kurš saistīts ar Kipru.

Vai kādam no mums par to būtu jākaunas?

Ceļojumu industrijas profesionāļu palīdzību izmanto cilvēki, kuri ir gatavi izpildīt visus Latvijas un galamērķu Pandēmijas noteikumus – reģistrācijas, telefonu aplikācijas, kontroli, testus, pašizolācijas un līdzīgi. Tie kuri vēlas paslīdēt “zem radara”, lai sirsnīgi apskautos un sabučotos ar vietējo iedzīvotāju jautrāko kontingentu, neizmanto ceļojumu aģentūras. Tie paši atrod savus neceļus.

Patiess prieks par ceļojumu iespējams tikai tad, kad  jūtamies emocionāli komfortabli un droši. Mūsu profesionāls uzdevums ir sniegt izsmeļošu analīzi par situāciju galamērķos, šī brīža noteikumiem un iespējamiem sarežģījumiem. Tad katrs pieņem lēmumu ceļot vai neceļot. Šobrīd visvairāk diskusiju par Ziemassvētku brīvdienu periodu.

Ja nav iespējams atļauties 10 dienu pašizolāciju atgriežoties Latvijā, tad no ārpus Eiropas valstīm, kuras šobrīd ir SPKC baltajā sarakstā mums pieejama tikai viena. Latvijas pilsoņus bez vietējās karantīnas , ceļošanas nolūkos laiž iekšā tikai Ruandā. Japāna, Koreja, Taizeme, Jaunzēlande un visas citas Covid pirmrindnieces mums un visiem citiem eiropiešiem normālā ceļā ir slēgtas.

Pieredzējušiem Āfrikas ceļotājiem Ruanda ir lieliska versija ar gorillām, šimpanzēm, džungļiem un visu citu patiesi kvalitatīvu. Kā vienīgā baltā saraksta valsts visai Eiropai, uz jauno gadu naktsmītņu pieejamība gan ir izaicinājums. Te pat Eiropā - Somija un Norvēģija varētu būt daudzmaz droša vieta uz jauno  gadu. Auksti, bet balti un ar ziemeļblāzmu. Somijas ziemeļiem pat tiešais lidojums uz Kitili ar Air Baltic. Mēreni siltus laika apstākļus Vecgada vakaram var atrast Kanāriju salās, kur Covid rādītāji ir daudz labāki par kontinentālās Spānijas un šobrīd pat Latvijas statistiku. Lanzarotē drošāk nekā Tenerifē.

Ja tomēr vēlmes par izteikti siltām zemēm un gatavība atgriežoties mājās ievērot pašizolāciju, tad atrodamas jau vairākas valstis, kuras laiž mūs iekšā bez vietējās karantīnas:

- Karību salas - praktiski visas atvērtas. Praktiski visām salīdzinoši labi Covid19 rādītāji. Jo mazāka sala, jo drošāka dzīve. Covid drošs ceļojuma veids – buru katamarāna īre.

- Latīņamerika - praktiski visas valstis atvērtas. Kolumbija, Panama, Kostarika – politiski stabilas, ar salīdzinoši normāliem un ticamiem Covid rādītājiem un pat nedaudz lejupejošu līkni.

- Āfrika - Safari pēc būtības ir Covid drošs ceļojuma koncepts. Namībija, Etiopija, Kenija, Tanzānija, Zimbabve, Zambija, Malāvija ir atvērtas. Katrai savas īpatnības un priekšrocības. Ģeogrāfiski arī Ēģipte un Maroka šajā kontinentā un starptautiskajam tūrismam pieejamas.

- Indijas okeāns - Tikai Maldīvas ir atvērtas bez karantīnas. Covid rādītāji ar lejupejošu līkni.

Protams tas viss ir šādi tikai un vienīgi uz šo konkrēto brīdi.

Āzijas virziens šobrīd principā ir slēgts.

Galamērķa izvēli ietekmē arī situācija ar aviolidojumu atcelšanu vai aizliegšanu, valstij iekļūstot sarkanajos sarakstos. Parīzes/Amsterdamas/Londonas/Briseles savienojumi ir riskanti. Rekomendēju vairāk orientēties uz tranzītu caur Vācijas lidostām. Dažreiz kas derīgs gadās arī Oslo, Vīnes, Cīrihes vai Helsinku lidostās.

Sociālo tīklu agresīvos kauninātājus, protams, var mēģināt saprast. Bailes, neliela greizsirdība, nespēja vai nevēlēšanās regulēt savas niknuma izpausmes. Pirms Pandēmijas ceļojumi bija sabiedrības sociālais kapitāls. Piedzīvojumi ārzemēs un jaunās pieredzes veidoja mūsu katra personību, tēlu un statusu draugu, kolēģu un ģimenes vidū. Tagad tas uz laiku apdraudēts un daži bez neadekvātiem dusmu izvirdumiem nespēj tikt ar to galā.

Tiesības uz brīvu pārvietošanos nav absolūtas un tās nāk komplektā ar pienākumiem. Kad pienākumi atbildīgi izpildīti, tad katram ir jābūt iespējai netraucēti un bez nosodījuma realizēt savas tiesības.

*Kopš 2020. gada marta sākuma neesmu bijis ārpus Latvijas, valkāju masku visur kur pienākas un arī par to visu man nav kauns.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.01.2023 - 30.01.2023 Interjera muzejā ekskursiju sveču gaismā Liepājas reģiona TIB
Liepājas 17.–19. gadsimta interjera muzejs aicina sveču gaismā kopā ar vēsturiskā nama stāstniekiem varēs ļauties kultūrvēsturiskam piedzīvojumam | Skatīt vairāk
Latvian Blues Band Duo koncerts Valmieras TIC
18. februārī plkst. 18:00 restorāna “Akustika” koncertzālē norisināsies “Latvian Blues Band Duo” koncerts. | Skatīt vairāk
25 EUR
Viesnīca ar akvaparku - Tervise Paradiis Estravel Latvia
Ziema ir labākais laiks Ūdens priekiem atrakciju parkā!! Tikai līdz 30.03. - piedāvājumi ģimenēm un romantiskai atpūtai. Pērnava gaida Jūs! | Skatīt vairāk
no 144 EUR
Shipsea solokoncerts “Siltā gaismā” Valmieras TIC
17.februārī plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā izskanēs Shipsea solokoncerts “Siltā gaismā”. | Skatīt vairāk
no 18 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2023 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2023 1st-studio.com

 
Total Timed::0.19440293sec.