8. decembris vēsturē: Apgrozībā laiž jaunu divu latu monētu

1999. gada 8. decembrī Latvijas Banka laida apgrozībā jaunu divu latu monētu, kas tika izgatavota no modernā tehnoloģiskā risinājuma – bimetāla kaluma.

Monēta sastāv no divām daļām, kas katra kalta no cita sakausējuma. Centrālais aplis veidots no dzeltenīga metāla, bet ārējais gredzens — no sudraboti pelēcīga metāla, kāds ir arī līdzšinējais divu latu monētās. Jaunā monēta bija nedaudz lielāka nekā iepriekš jau zināmie divlatnieki. Tās izskata pamatā ir 1992.gada divi lati ar govs attēlu monētas aizmugurē, taču ir arī nelielas atšķirības.

Jaunie divlatnieki tika kalti Lielbritānijas Karaliskajā monētu kaltuvē, kas ieguva kalšanas tiesības starptautiskā konkursā. Šajā kaltuvē tapušas Latvijas pirmskara divu latu un citu nominālu sudraba monētas. Deviņdesmitajos gados bez jaunajām bimetāla monētām Lielbritānijā kaltas arī vairākas Latvijas jubilejas un piemiņas sudraba monētas, tai skaitā arī Rīgas astoņsimtgadei veltītā astoņu monētu sērija un tūkstošgades mijas monēta — poga.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.01.2026 - 26.01.2026 Par Madagaskaras kokiem, ļaudīm un vēl... Rēzeknes pilsētas TIC
Liela daļa viņa darbu tapuši ceļojumu laikā, un šajā izstādē skatītājiem būs iespēja iepazīt fotogrāfijas, kas uzņemtas Madagaskarā.. | Skatīt vairāk
Latvija
 Izstāde Ārsts kūrortā 19.gadsimtā Jūrmalā Jūrmalas TIC
Jūrmalas muzejā izstāde Arsts kurortā 19.gadsimtā atklāj medicīnas, higiēnas un kūrortu lomu modernās veselības kultūras veidošanā 19.gs. | Skatīt vairāk
Kas notiek Jūrmalas izstāžu zālēs? Jūrmalas TIC
Jūrmalas izstāžu telpās skatāma daudzveidīga programma – no laikmetīgās mākslas un tekstila līdz modernisma klasikai un pilsētas vēstures | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.01.2026 - 23.01.2026 Iedvesmojies apmeklēt Bauskas novadu! Bauskas TIC
Izzini "brīvdienu recepti" Bauskas novadā! | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::1.1178019sec.