Lai veicinātu zinātnes un uzņēmējdarbības sasaisti, nodibināts «Baltic Excellence Hub»

Ar mērķi veicināt akadēmisko izcilību, pētniecību un tās ciešāku sasaisti ar uzņēmējdarbību, sekmējot pielietojamās zinātnes attīstību, nodibināts “Network IQ Baltic Excellence Hub”. Šī platforma nodrošinās plašākas starptautiskās sadarbības iespējas gan reģionā, gan globālajā tirgū, apvienojot ekspertus, augstskolas un uzņēmumus no visas pasaules, norāda nodibinājuma partneris - Ekonomikas un kultūras augstskola.

“Eiropas Savienībā ir reģioni, kuri attīstās ļoti dinamiski un to ekonomiskā izaugsme ir ļoti strauja, bet ir arī reģioni, kuri atpaliek, tāpēc piemērota platforma un tīklošanās ir viens no risinājumiem. “Network IQ Baltic Excellence Hub” mērķis ir veidot inovācijas un uzņēmējdarbības prasmes universitāšu personāla, mācībspēku un studentu vidū, kā arī izmantot tīklošanās rezultātā iegūto inteliģenci, lai pārvarētu inovāciju plaisu Eiropā,” skaidro uzņēmēja, tīklošanās eksperte Daria Goļebovska – Tataja (Daria Gołębiowska-Tataj). Viņas vadītā organizācija “Tataj Innovation” ir viens no projekta partneriem.

“Inovāciju radīšanā un zināšanu pārnesē būtiska loma ir pārdomātai ekosistēmai. Augstskola kopā ar ārvalstu ekspertiem jau aktīvi strādā pie tīklošanās prasmju pilnveides, tostarp radot īpašu studiju kursu, un mēs ticam, ka jaunā platforma, kas kalpos kā tikšanās vieta akadēmiskajiem prātiem, pētniekiem, studentiem un uzņēmējiem, sekmēs ne tikai jēgpilnu tīklošanos, bet arī ciešāku zinātnes un biznesa sasaisti, kas pozitīvi rezultēsies kopējā tautsaimniecībā,” skaidro augstskolas rektore, Dr.oec. Oksana Lentjušenkova.

Plānots, ka “Network IQ Baltic Excellence Hub” veicinās universitāšu lomu inovāciju veidošanā, palīdzot augstākās izglītības iestādēm kļūt par reālu sociālo un ekonomisko pārmaiņu radītājiem. Lat gan Latvijā pēdējos gados augstskolu un universitāšu sadarbība ar biznesa sektoru ir attīstījusies, aizvien ir plašas izaugsmes iespējas. Izvēloties saviem pētījumiem uzņēmējdarbības vidē aktuālas tēmas, universitātes var palīdzēt risināt reālās dzīves problēmas, nevis veidot formālus pētījumus.

“Network IQ Alliance” ir viens no Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta augstākās izglītības iniciatīvas programmas projektiem. Augstākās izglītības inovāciju kapacitātes stiprināšana ir viena no galvenajām institūta prioritātēm un mērķis ir atbalstīt augstākās izglītības iestādes ar zināšanām un apmācībām, kā arī ar piekļuvi inovāciju ekosistēmai un finansējumam, ļaujot izstrādāt inovāciju rīcības plānus, papildinot katras izglītības iestādes individuālās vajadzības.

Aliansē apvienojušies eksperti no Spānijas, Polijas, Latvijas, Īrijas un Apvienotās Karalistes, lai kopīgiem spēkiem veidotu uz uzņēmējdarbību orientēto universitāšu kopienas.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Speciālais piedāvājums Foto mīļiem! Estravel Latvia
Somijas daba // 9 naktis naktsmītnē atbilstoši izvēlētajam, pilna pansija, transfēri un piekļuve skatu torņiem un slēpņiem | Skatīt vairāk
no 3480 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 19.07.2024 - 28.07.2024 Ghetto Games karnevāls Valmierā Valmieras novada Tūrisma pārvalde
27. jūlijā no plkst. 12.00-18.00 laukumā pie Valmieras Olimpiskā centra aicinām uz Ghetto Games karnevālu Valmierā! | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.07.2024 - 24.07.2024  Ģimenes brīvdienās Turcijā Atlantic Travel
TURCIJA, KEMERA SEPTEMBRĪ Izlidošana no 02/09 līdz 25/09! LIMAK LIMRA HOTEL & RESORT 5*, UAI | Skatīt vairāk
no 1084 EUR
Kalnu slēpošanas ceļojumu izpārdošana Estravel Latvia
Lidojums no Rīgas, 7 naktis viesnīcā, izvēlētā ēdināšana // Foto: Šveice - ziemas prieki vēsturoskos foto | Skatīt vairāk
no 659 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::2.4459219sec.