No 1. jūlija ES paredz maksimālo cenu par mobilo datu viesabonēšanu

Vairs nemaksāsim nesamērīgus tarifus par interneta lietošanu mobilajos tīklos!

No 2012. gada 1. jūlija, ceļojot citās ES dalībvalstīs, varēs daudz lētāk izmantot kartes, skatīties videofailus, augšupielādēt bildes, pārbaudīt sociālo tīklu kontus un nosūtīt e-pastus. Jauna ES regula pirmo reizi paredz maksimālo cenu par datu viesabonēšanu — datu lejupielādēšanu internetā mobilajos tīklos. Uzņēmējam, kas brauc komandējumos ES iekšienē, datu viesabonēšanas regulējums var ietaupīt vairāk nekā 1000 eiro gadā. Ģimenei, kas ikgadējo atvaļinājumu pavada citā ES valstī, prognozējamie ietaupījumi pārsniedz 200 eiro. Jaunie noteikumi samazinās arī balss sarunu un īsziņu maksimālās cenas.

Kopumā pilnveidotais ES viesabonēšanas regulējums — ieskaitot sarunas, īsziņas un datus — par 75% samazinās izmaksas patērētājiem, kas lieto dažādus viesabonēšanas pakalpojumus, salīdzinājumā ar 2007. gada cenām. Paredzams, ka šogad eiropieši par viesabonēšanas pakalpojumiem samaksās 5 miljardus eiro, proti, par apmēram 15 miljardiem eiro mazāk nekā tad, ja par tiem pašiem pakalpojumiem būtu jāmaksā cenas, ko operatori prasīja pirms ES pirmās viesabonēšanas regulas stāšanās spēkā 2007. gadā.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece Nēlī Krusa saka: "Datu viesabonēšanas cenu ierobežojums ir svarīgs viedtālruņu paaudzei. Nekur ES vairs nevarēs izmantot praksi, kad par viesabonēšanu tiek prasītas nesamērīgas cenas. Eiropas Savienībai izdevies panākt, ka ar katru gadu arvien vairāk naudas paliek iedzīvotāju maciņos, nevis tiek izdota par mobilajiem pakalpojumiem."

Jaunās maksimālās cenas, kas no 2012. gada 1. jūlija attieksies uz mobilo ierīču lietotājiem, ir šādas:

• 29 eirocenti minūtē par izejošo zvanu, plus PVN;
• 8 eirocenti minūtē par ienākošo zvanu, plus PVN;
• 9 eirocenti par īsziņas nosūtīšanu, plus PVN;
• 70 eirocenti par MB par datu lejupielādi vai sērfošanu internetā, esot ārzemēs (maksa par izmantoto KB), plus PVN.

2009. gada jūlijā daudzi operatori par datu lejupielādi prasīja vairāk nekā 4 eiro par megabaitu, un turpmāk šīs cenas būs apmēram 6 reizes mazākas. Cenu samazinājumam turpinoties, 2014. gadā maksimālā cena par datu lejupielādi būs vien 20 centi par megabaitu plus PVN, tātad par 90% mazāka nekā daudzi no pašreizējiem tarifiem.

Operatori var piedāvāt zemākas cenas.Cenas ierobežojums ir maksimālais atļautais līmenis, kas kalpo kā drošības līdzeklis, bet konkurences ietekmē cenām vajadzētu kristies vēl vairāk.

Vēl viens jauninājums: no 2012. gada 1. jūlija ļaudis, kas ceļo ārpus ES, saņems brīdinājuma īsziņu, e-pastu vai uznirstošo logu, ka maksa par datu lejupielādi tuvojas 50 eiro vai citam iepriekšnoteiktam līmenim. Tas palīdzēs izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem, saņemot rēķinu. Lai turpinātu datu viesabonēšanu, patērētājam būs jāapstiprina, ka viņš vēlas šo līmeni pārsniegt. Šāds noteikums paplašina pašreizējo ES brīdināšanas sistēmu.

Pasākumi, kas stāsies spēkā 1. jūlijā, ir pirmais maksimālās cenas samazinājums pakāpenisku ierobežojumu virknē, kuras rezultātā tiks izveidota jauna sistēma — ar izvēli, konkurenci un jauniem izdevīgiem viesabonēšanas pakalpojumiem tirgū, kas patērētājiem ļaus izvēlēties atsevišķu viesabonēšanas līgumu pirms došanās ceļā vai pāriet pie cita pakalpojumu sniedzēja, nonākot galamērķī, līdzīgi, kā notiek WiFi tīkla izvēle. Šī iespēja parādīsies 2014. gada 1. jūlijā.

Vispārīga informācija

ES pirmais viesabonēšanas cenu ierobežojums stājās spēkā 2007. gadā (IP/07/870). Mobilo tālruņu lietotāji visā ES sāka maksāt līdzīgus viesabonēšanas tarifus. 2009. gada jūlijā tika pieņemti pārskatīti noteikumi, ar kuriem viesabonēšanas cenas samazinājās vēl vairāk: sākot ar 2011. gada jūliju, maksimālais viesabonēšanas tarifs ir 35 eirocenti minūtē par veiktajiem zvaniem un 11 eirocenti par saņemtajiem zvaniem citā ES valstī (sk. IP/09/1064un MEMO/09/309). 2009. gada viesabonēšanas noteikumi ir spēkā līdz 2012. gada jūnija beigām.

Sīkāku informāciju jautājiet savam mobilo sakaru piedāvātājam!!!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 06.12.2022 - 10.12.2022 Grilēšanas svētki Ziemassvētku noskaņās ViaJurmala
12:00 - 13:00 grilēšana, degustācijas, ziemas karstie dzērieni, viktorīnas ar balvām, tikšanās ar rūķiem un Ziemassvētku vecīti. Meistarklases | Skatīt vairāk
Jaunais gads Porto. Pēdējās vietas Estravel Latvia
/4 naktis, 28.12.2022. - 01.(02.)01.2023./ Jaunā gada sagaidīšana Porto, Portugālē. Pēdējās vietas! | Skatīt vairāk
no 599 EUR
Liepāja aicina uz simfodžeza pasauli Liepājas reģiona TIB
28. un 30. decembrī Liepājas Simfoniskais orķestris piedāvās ceļojumu simfodžeza pasaulē ar Brodvejas mūziklu atbalsīm | Skatīt vairāk
Estravel Latvia dāvanu karte Estravel Latvia
Vai Ziemassvētku un Jaunā gada dāvanas sagādāšana rada galvassāpes? // Estravel Latvia dāvanu karte ir lieliska izvēle un īsts pārsteigums! | Skatīt vairāk
no 50 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.14240313sec.