Čiekurkalnā tiks izveidota pirmā publiskā elektromobiļu uzlādes stacija

Turpinot uzsākto zaļo kursu VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) līdz 2024. gada sākumam Čiekurkalnā plāno izbūvēt uzlādes staciju pie ēkas Talejas ielā 1, Rīgā. Publiskās nomas tiesību izsoles rezultātā noslēgts līgums ar SIA “Ignitis Latvija”, projekta investīcijas sasniegs 100 000 eiro. Uzņēmējs apņēmies papildus nodrošināt arī vides pieejamību divās no četrām uzlādes vietām, norāda VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Tuvākā gada laikā SIA “Ignitis Latvija” pie ēkas Talejas ielā 1, Rīgā izveidos elektromobiļu uzlādes staciju ar iespēju vienlaicīgi uzlādēt četrus elektromobiļus. Īpaši ātrās līdzstrāvas uzlādes iekārtas jauda sasniegs 200 kW, autovadītājiem savu elektromobili 100 km nobraukumam uzlādējot 20 minūšu laikā, savukārt lēnākajā stacijā savu automobili varēs uzlādēt 2 stundu laikā. Īpaši ātrās uzlādes vietas tiks piemērotas izmantošanai arī autovadītājiem ar kustību traucējumiem. Uzlādes stacijā būs iespējams uzlādēt arī elektriskos mikromobilitātes līdzekļus, piemēram, elektriskos skrejriteņus un velosipēdus. Stacijas klientiem būs iespēja norēķināties izmantojot mobilo aplikāciju un saņemt diennakts klientu servisu. VNĪ un SIA “Ignitis Latvija” noslēgtais nomas līgums būs spēkā līdz 2032.gada 1.septembrim.

“VNĪ turpina uzsākto zaļo kursu un rūpējas par ietekmes uz vidi samazinājumu, tādēļ 2022.gadā ir aktīvi uzsākusi elektromobiļu uzlādes staciju uzstādīšanu, tādējādi atbalstot arī klientus un apkaimes iedzīvotājus. Mēs ticam, ka nodrošinot apkaimes iedzīvotājiem iespēju uzlādēt savus elektromobiļus, veicināsim ilgtspējīgāku risinājumu izmantošanu arī sabiedrībā kopumā un sniegsim savu ieguldījumu zaļākas nākotnes nodrošināšanā nākamajām paaudzēm,” norāda Renārs Griškevičs.

“Elektromobilitāte ir zaļākas nākotnes atslēga un veids, kādā varam palīdzēt atrisināt piesārņojuma un ar klimata pārmaiņām saistītās problēmas, izvēloties ilgtspējīgus mobilitātes risinājumus. Pieprasījums pēc ērti lietojamām un plaši pieejamām elektromobiļu uzlādes stacijām nemitīgi pieaug, tāpēc arī mums ir jāturpina neatlaidīgi strādāt, lai veicinātu virzību uz zaļāku un tīrāku vidi. Ar mērķi atbalstīt aizvien vairāk autovadītājus, kuri izvēlas zaļākus un ilgtspējīgākus mobilitātes risinājumus, mēs turpinām virzīties uz mērķi padarīt spēkratu uzlādi maksimāli ērtu un pieejamu ikvienam,” informē “Ignitis Latvija” izpilddirektors Kristaps Muzikants.

Veicinot nozares izaugsmi un inovāciju ieviešanu, VNĪ saviem klientiem sniedz atbalstu dažādu ilgtspējīgu iniciatīvu ieviešanā, tai skaitā – elektromobiļu uzlādes staciju izbūvē. 2022.gadā uzņēmums ir īstenojis trīs klientu ieceres par kopumā piecu staciju izveidi.

VNĪ nodrošina profesionālu nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību 350 ēku un būvju īpašumiem, kuros ietilpst 975 ēkas 0,95 milj. kvadrātmetru platībā, kā arī zeme zem ēkām 599 ha platībā, un 3441 zemes īpašumiem ar kopējo platību 892 ha. VNĪ ir viens no 23 Latvijas uzņēmumiem, kas 2022.gadā Korporatīvās atbildības un ilgtspējas institūta „Ilgtspējas indeksa” vērtējumā saņēmis augstāko platīna godalgu, apliecinot labu pārvaldību un savas darbības ilgtspēju. Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100 % akcionārs ir Finanšu ministrija.

“Ignitis Latvija” ir daļa no starptautiskā enerģētikas uzņēmuma “Ignitis grupe”, kas ir viena no lielākajām enerģētikas uzņēmumu grupām Baltijas valstīs. Uzņēmuma misija ir panākt gudru enerģijas lietošanu. Grupas uzņēmuma pamatdarbība ir enerģijas ražošana un piegāde, uzņēmums pārvalda stratēģiskās enerģētiskās jaudas, sadala enerģiju, piegādā un sniedz visus iespējamos enerģētikas pakalpojumus, tajā skaitā gudros enerģijas risinājumus. Lielu uzmanību “Ignitis grupe” pievērš zaļās enerģijas attīstībai un vēlas kļūt par galveno jaunās enerģētikas kompetences centru reģionā un sadales enerģētikas risinājumu līderi gan Baltijas jūras, gan citos reģionos.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.04.2024 - 28.04.2024 Pārgājienu seriāls "Izpēdo Dienvidkurzemi" Liepājas reģiona TIB
“Izpēdo Dienvidkurzemi” ir aizraujošs pārgājienu seriāls, kas piedāvā neaizmirstamu piedzīvojumu un brīnišķīgu laika pavadīšanu svaigā | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.04.2024 - 28.04.2024  Vislatvijas golfa diena 5.maijā! Jurmala Golf Club & Hotel
Vislatvijas Golfa Dienas – atklāj golfa spēles burvību! Aicināts ir ikviens pie mums Jurmala Golf Club & Hotel! | Skatīt vairāk
Zudušais un atklātais Bānīša ceļā! Alūksnes TIC
ptuveni 30km velo tūre “Zudušais un atklātais Bānīša ceļā” piemērota gan draugu kompānijām, gan ģimenēm ar bērniem. Apļveida brauciens stars | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.04.2024 - 30.04.2024 Saulaina atpūta Kosta Blanka  Atlantic Travel
Kā par saulainu atpūtu pašā Kosta Blankas sirdī ar baltām smilšu pludmalēm un kristāldzidru jūru? JAAĀ! Tiešie lidojumi no Rīgas uz Alikanti no | Skatīt vairāk
no 715 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.98441792sec.