AKCIJAS & SVĒTKI | Svinamās dienas | Ziemassvētki & Jaungads

Ieteikumi lieliskai Jaungada ballītei draugu lokā

Biznesa augstskolas "Turība" lektors un režisors Andis Mizišs, kurš praksē un teorijā apguvis kultūras un korporatīvo pasākumu ideju izstrādi un realizēšanu, stāsta, kādas ir mūsdienu tendences ballīšu rīkošanā, un, kas jāņem vērā, lai izdotos lieliska ballīte draugu lokā.

Joprojām ļoti aktuālas ir tematiskās ballītes

Rīkojot tematisko ballīti, jāņem vērā, kam šī ballīte tiek rīkota, kādas ir draugu intereses, un, cik atvērta un atraktīva ir kompānija. Lielās Vecgada vakara balles joprojām ir darba vietu prioritāte, mājas ballītes tiek rīkotas šaurā draugu lokā (līdz 10 -12 cilvēki), tas ir optimālais skaits, lai katrs justos ērti un kompānija nesadalītos vairākās grupiņās, kur katrai savas vakara intereses un sarunu tēmas. Aicinot viesus un plānojot tematiku šādai ballītei, vienmēr jādomā un jāprognozē – kas šo kompāniju vieno. Izdomai un tematikai nav robežu – "Saldie sešpadsmit", "Puķu bērni", "Zvaigžņu kari" u.c.

Burku vai kožu ballītes

Ļoti aktuāla tendence ir t.s. jēgpilnās ballītes, kad tiek sagatavotas lietas kādam kopējam draugam, kurš nevar ierasties ballītē vai nonācis grūtā situācijā. Padomju laiku tradīciju ar dāvanu loteriju mūsdienās aizstājušas jaunas tradīcijas, piemēram, burku balle - katrs viesis ierodas ar burku, vienam tas būs ievārījums, citam - marinēti gurķīši, vēl citam - marinētas sēnes. Visas burkas liek kopīgā aplī un katrs griež pudeli - kura burka trāpās, tā ir tava,. Protams, atkarībā no katra viesa fantāzijas, šai atrakcijai ir nebeidzamas iespējas, jo burkā var ielikt jebko.

Ļoti aktuāla un populāra tendence dāmām ir šaurā draudzeņu lokā rīkot kožu ballītes, kad pirms ierašanās uz ballīti, katra dāma ir izvētījusi sava skapja saturu un atnes kādu apģērba gabalu, kurš pašai vairs neiet pie sirds, bet ir gana labs, lai to iekārota cita, un tad vakars sākas ar apģērbu vairāksolīšanu (naudu var aizstāt visdažādākie uzdevumi vai Jaunā gada apņemšanās).

Noteicošais vietas izvēlē – kādu atmosfēru tā rada

Ļoti svarīgi ir izvēlēties ballītei atbilstošu norises vietu - rīkojot to šauram draugu lokam, parasti tiek izvēlēta māja vai dzīvoklis pie viena no ballītes dalībniekiem. Pirtis un viesu nami šaurām draugu ballītēm nav aktuāli - tie atsvešina un uzliek savu standarta nospiedumu – sēdēt pie galda, ēst, dzert, ielīst pirtī un atkal sākt visu no gala. Jauno gadu jāsagaida citādi! Ja rocība atļauj, var domāt par alternatīvām svinību vietām, mūsdienās viss ir iespējams, bet noteicošais telpas izvēlē būs – kādas sajūtas un atmosfēru šī vieta rada.

Svētku galda tradīcijas ir mainījušās

Runājot par svētku galdu, jāatceras, ka tie laiki, kad viena saimniece uzņemas cept un vārīt, visu iepriekšējo nakti stāvēt pie plīts, ir pagājuši. Vislētāk un racionālāk būs, ja draugu kompānija vienojas par ēdienu klāstu un katrs gatavo vai sagādā savu daļu. Jāņem gan vērā, ka nevar paļauties uz varbūtību, ka katrs atnesīs ko citu, lai ēdienkarte veidojas dažāda. Var gadīties, ka beigās uz galda būs tikai čipsi vai gurķīši, tāpēc ballītes rīkotājam vai kādam no visiem jāsastāda saraksts ar nepieciešamajiem ēdieniem un katram konkrēti jāsadala, kas jāpagatavo. Katrs savā kompānijā taču zina, ka Mārīte cep visgardākās kotletes, bet Pēteris vasarā samarinējis burvīgas baravikas utt. Tādā veidā klātam galdam būs arī pievienotā vērtība - viss pašu darināts.

Ja ļoti negribas gatavot pašiem, tad atliek apzvanīt ēdināšanas servisus un izvēlēties sev atbilstošāko piedāvājumu satura un cenu ziņā. Taču jārēķinās, ka izdevumi uz vienu personu būs kā minimums 10 eiro, atkarībā no tā, cik sātīgi gribēsiet mieloties.

DJ vairāk piemērots viesībām ārpus mājas

Līdzīgs princips ir ar noskaņas radīšanu mūzikas formātā – ir svarīgi savlaicīgi zināt, ko darīsiet, vai mūzika nepieciešama tikai fonam vai arī dejām un atrakcijām. DJ nolīgšana privātam vakaram var izmaksāt no 250 līdz pat 1500 eiro atkarībā no vēlmēm. Taču diez vai šaurā draugu lokā gribēsiet kādu, kurš ar mūziku diktē vakara gaitu - tas vairāk piemērots viesībām ārpus mājas. Mājas apstākļos ieteiktu izvēlēt vienu no kompānijas, kurš uzņemas atbildību par mūzikas programmas sastādīšanu. Ļoti bieži gadās, ka draugu kompānijā ir kāds, kurš amatieru vai profesionālā veidā aizrāvies ar dejām - latīņamerikāņu, klasiskajām, vēdera utt. Ja kompānijā ir šāds cilvēks, tad vakars var izvērsties īpaši jautrs, taču jāņem vērā, ka nevajag uzspiest citiem to, ko nevēlies darīt pats.

Dekorācijas un apgaismojums – ļoti būtiski atmosfēras radīšanas ieroči

Mūsdienās noskaņojumu ļoti veiksmīgi var radīt un mainīt ar visdažādākajām LED ierīcēm, turklāt, tās nebūt vairs nav dārgas un ir viegli pieejamas veikalos. 2-4 LED diožu lentas (virtenes) ar maināmām krāsām radīs perfektu atmosfēru. Ja gribas telpas arī izrotāt, tad ieteikums, vispirms rūpīgi apdomāt, kā rotājumi sasauksies ar vakara tematu, un, kur tos izvietosiet. Rotājumi nedrīkst būt uzkrītoši, traucēt vai apgrūtināt – tiem jārada atmosfēra. Visbiežākā kļūda ir doties tos iegādāties, neizplānojot un neapdomājot, cik daudz rotājumi ir nepieciešami, kādi, kur tie tiks izvietoti svinību vietā, un kā tie tiks stiprināti. Nereti nostrādā izsalkuma sindroms – pērkot visu, kas iekrīt acīs, iztērējam paprāvu naudu, bet, atnesot to visu mājās, saprotam, ka pusi nav kur likt, rotājumu ir par daudz un nesaderīgi. Labāk maz, bet plānoti un gaumīgi! Ja kārojas kas īpašs un veikalos neatrodams, tad ar izpalīdzīgās googles palīdzību jāmeklē kāds rekvizītu īres uzņēmums, tikai der atcerēties, ka tas jādara savlaicīgi.

Jaunajā gadā neiztikt bez salūta

Jaungada sagaidīšanas neatņemama sastāvdaļa ir pirotehnika. Šīm izdarībām no kompānijas jāizvēlas uzticamākais cilvēks, par kuru skaidri zināt, ka viss būs droši un atbildīgi. Laikus jānoskata drošākā vieta un tā jāsagatavo. Jārūpējas, lai viesi būtu pienācīgā attālumā. Laicīgi jāsagatavo arī šampanietis un glāzes, jo bieži tas ir nekontrolēts process, kad minūti pirms divpadsmitiem viss tiek ķerts un grābts, un sākas pamatīga jezga.

Mūsdienās mode ir jēgpilna dzīve, arī ballītes. Sastādot viesu sarakstu, domājiet, kas vieno šos cilvēkus, kādas ir kopējās intereses. Izvēloties norises vietu, domājiet par atmosfēru un iespējām, ko tā radīs. Klājot galdu, nepārspīlējiet - visu nosaka garša un ēdiena pievienotā vērtība – pašu darināts vienmēr ir gardāks un veselīgāks. Neuzgrūdiet galda klāšanu vienai namamātei, bet nāciet katrs ar savu kulināro pienesumu. Radiet noskaņu ar gaismu un vakara tematikai piemērotām, neuzkrītošām dekorācijām. Lai skaisti svētki!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pavasara atpūta Baltic Beach Hotel Estravel Latvia
Nakšņošana Deluxe numurā ar izvēlēto ēdināšanu un SPA programmu 2 personām | Skatīt vairāk
Latvija no 209 EUR
Romantiskā bēgšana - atpūta Jūrmala Hotel  Estravel Latvia
1 nakts Luksus numurā 2 personām, brokastis, vakariņas un romantisks cienasts | Skatīt vairāk
no 155 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.48610306sec.