Kuldīgā norisināsies krāsainu notikumu kopums «Kuldīgas vasaras vitrāžas»

No 2020. gada 13. līdz 19. jūlijam Kuldīgā norisināsies krāsainu notikumu kopums "Kuldīgas vasaras vitrāžas".

Kuldīgas estrādē, pagalmos, Pilsētas dārzā, uz Liepājas ielas un Māras dīķī skanēs koncerti dažādām gaumēm, būs skatāmas izstādes, izrādes un neredzēti vides objekti.

 "Šogad Kuldīgas vasaras krāšņie ornamenti un sižeti savīsies krāsainās iespaidu un sajūtu vitrāžās. Kuldīgas īpašais šarms slēpjas vecpilsētas logos, kas tādēļ tiek rūpīgi sargāti un cienīti. Spožajās rūtīs atspīd pilsētas dzīve- pagalmā bērni lec klasītes, redzama kaimiņu rosīšanās, bet ielas pusē caur stiklu jaušamas klusinātu soļu un mūzikas skaņas. Garām ejot, caur puķu kastes košumu, pilsētas ciemiņš nevilšus ielūkojas aiz mežģīņu aizkara plīvura. Ko viņš meklē? Kuldīgas dvēseli. Nāc, skaties un atrodi to arī tu caur Kuldīgas vasaras vitrāžu krāsām!" aicina rīkotāji un piebilst: "Vienalga - saule spīd vai lietus līst, patīkamu atpūtu jaunajos apstākļos jums novēl Kuldīgas kultūras centrs, tikai atcerieties, ka: dzirdēs tas, kurš ieklausīsies, redzēs tas, kurš ieskatīsies, vesels būs, kurš distancēsies!"

Pirmdien, 13.jūlijā

Māras dīķī

10.00 – 24.00    Relaksējoši tonizējošs Māras dīķa SPA. No visām pusēm skatāms un baudāms vides objekts – grandioza peldoša strūklaka, ūdens ekrāns un strūklaku elementi visā dīķī visas nedēļas garumā! Lieliska atpūta dvēselei – ūdens rotaļas vieglas instrumentālās un klasiskās mūzikas pavadījumā.

Otrdien, 14. jūlijā

Māras dīķī

10.00 – 24.00    Relaksējoši tonizējošs Māras dīķa SPA

Trešdien, 15. jūlijā

Māras dīķī

10.00 – 24.00    Relaksējoši tonizējošs Māras dīķa SPA

Estrādē

20.00 Brieduma komēdija stand up stilā Sieviete kā konfekte. Izrāde 2 daļās ar starpbrīdi. Sieviete joprojām ir labākais, kas Latvijā ir! To izrādē atgādinās aktrise Zane Daudziņa, režisors Juris Rijnieks, dramaturģe Aiva Birbele, scenogrāfs Ivars Noviks, kostīmu māksliniece Una Bērziņa un izrāžu apvienības „Panna" komanda. 20. martā paredzētā, bet pandēmijas dēļ Kuldīgas kultūras centrā  nenospēlētā izrāde notiks 15.jūlijā! Visas iegādātās biļetes derīgas. Biļetes pieejamas Biļešu Paradīze kasēs un www.bilesuparadize.lv.  Izrāde nav paredzēta bērnu auditorijai. Rīko SIA "Savstarpējo attiecību mācību centrs"

Ceturtdien, 16. jūlijā

Māras dīķī

10.00 – 24.00    Relaksējoši tonizējošs Māras dīķa SPA

Liepājas ielā

Visu laiku. Kuldīgas vitrāžbriļļu kolekcijas skate. Ja pēdējā laika dominējošā krāsa bija dažādu toņu pelēkais, tad vasara Kuldīgā katram gatava izsniegt košas vitrāžbrilles, krāsainākam skatam uz dzīvi, jaukām emocijām un neaizmirstamām sajūtām. Latvijā pirmo lielformāta briļļu kolekciju veido mākslinieki: Aiga Vaitkus, Roberts Vaitkus, Kate Rasa Ozola, Kristīne Šimpermane, Iveta Brence un Anna Orniņa.

Estrādē

16.00 – 19.00    Starptautiskās uz asfalta zīmēšanas dienas Kuldīgas krītiņu plenērs. Kopzīmēšana uz asfalta, konkursi, spēles, atrakcijas un citas aktivitātes svaigā gaisā.

16.00 – 19.00    TTMS Kuldīgas palete pasteļu glezniecības plenēra skate un radošā darbnīca Sausais pastelis

16.30    Radošās apvienības Pasaku nams koncerts bērniem Kas dzīvo varavīksnē. Sarkans, oranžs, dzeltens, zaļš, gaiši zils, tumši zils, violets. Koncerta laikā bērni kopā ar ziedu meitenēm noskaidro, kādas krāsas ir varavīksnē un kurā krāsā dzīvo katrs pasaku tēls.

17.40    Instrumentāla stand up stila izrāde Pūt un palaid. Trombonista, Latvijas Nacionālās operas mākslinieka, pūšaminstrumentu izgudrotāja Vaira Nartiša izveidota netipiska izrāde, pārpilna jautrības, smieklīgu stāstu no dzīves un tikpat piepildīta ar instrumentālām performancēm, izmantojot visdažādākos pūšaminstrumentus, t.sk. vienīgo Latvijā esošo un gandrīz 4 metrus garo Alpu ragu, kā arī vienu no četrām pasaulē uzbūvētajām subkontrabastrompetēm un citiem brīnumiem.

19.30 – 24.00 Ceturtdienas vakara muzikālais kokteilis. Biļetes iegādājamas Biļešu Paradīze kasēs, www.bilesuparadize.lv un 1 stundu pirms pasākuma estrādē. Kuldīdznieka biļete par īpašu cenu iegādājama no 9.- 13.jūlijam tikai KKC kasē no 9.00 – 18.00. Vietu skaits ierobežots.

19.30    Koncerts Renesanse. Goran Gora un Mārtiņš Miļevskis

21.00    Koncerts Stāsti pasaules valodās. Aija Vītoliņa (balss) un Romāns Vendiņš (taustiņinstrumenti). Tiekat aicināti uz patiesi dzīvu sajūtu vakaru ar filigrāni smeldzīgām un mežonīgi draiskām melodijām. Šī programma būs kā retrospekcija Aijas un Romāna kopīgajam ceļojumam mūzikā. Tā būs sengaidīta atkalsatikšanās vienam ar otru un mīļajiem klausītājiem.

22.30    Baltinos Latino Band koncerts. Mūziķu trio, ko vieno mīlestība uz mūziku un ceļošanu, programmā iekļauti pasaules hiti spāņu un angļu valodā. Nākdami no Latīņamerikas, grupas solisti Čārlijs (Panama) un Manuelo (Peru) ar savām spēcīgajām balsīm un ģitārspēli, pavisam dabiski rada karstasinīgu latino noskaņu, bet no pasaules otras malas nākušais Sami (Libāna) ar  perkusijām iezīmē austrumnieciskus ritmus. Mūzikas skolas pagalmā, Smilšu iela 6

18.30 Vasaras vakara koncerts. Dažādos kameransambļu sastāvos muzicē Kuldīgas mūzikas skolas pedagogi. Piedāvā E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skola. Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā

22.00  Koncerts Ērģeles naktī  Spēlē Marta Ozoliņa

Piektdien, 17. jūlijā

Māras dīķī

10.00 – 24.00    Relaksējoši tonizējošs Māras dīķa SPA

Liepājas ielā

visu laiku    Kuldīgas vitrāžbriļļu kolekcijas skate

Estrādē

16.00 – 19.00    TTMS Kuldīgas palete pasteļu glezniecības plenēra skate un radošā darbnīca Eļļas pastelis un akvarelis

17.00    Muzikāla izrāde bērniem Ķepu patruļas aizraujošie piedzīvojumi. Ķepu patruļas jautrie suņuki ir zināmi katram. Tie vienmēr  rūpējas par drošību un palīdz, ja kādam gadījies kas nelāgs, tie spēj atrisināt jebkuru mīklu un vienmēr priecājas iepazīt jaunus draugus. Lācēns Otto un kaķene Mīce no Brīnumu zemes ir nolēmuši uzmeklēt Ķepu patruļu un izzināt visus viņu īpašos uzdevumus, kā arī uzzināt, kā pašiem vieglāk pārvarēt ikdienas ķibeles un saprast, ka tieši slinkums ir lielākais šķērslis labiem darbiem. Šajā izrādē Ķepu patruļas draugi iesaistīs mazos skatītājus aizraujošos notikumos. Caur jautrām un skanīgām dziesmām izspēlēs stāstus un to risinājumus. Izrādes ilgums 45 min. Pēc izrādes būs iespēja nofotografēties ar  pasaku tēliem. Izrāde piemērota bērniem no 2 līdz 10 gadiem.

19.30 – 24.00    Piektdienas vakara muzikālais kokteilis. Biļetes iegādājamas Biļešu Paradīze kasēs, www.bilesuparadize.lv  un 1 stundu pirms pasākuma estrādē. Kuldīdznieka biļete par īpašu cenu iegādājama no 9.- 13. jūlijam tikai KKC kasē no 9.00 – 18.00. Vietu skaits ierobežots.

19.30  Koncerts Mantojums. No latviešu tautas dziesmās atrastām sajūtām un asociācijām radīta Madara Kalniņa oriģinālkompozīciju programma. Piedalās: Ieva Kerēvica (balss), Madars Kalniņš (taustiņinstrumenti), Indriķis Veitners (klarnete), Gints Pabērzs (saksofons), Kristaps Lubovs (saksofons), Edvīns Ozols (bass), Artis Orubs  (sitamie instrumenti) un vokālā grupa Limonāde – Iluta Alsberga, Kristīne Pastare-Peress un Ieva Katkovska. (Ar VKKF atbalstu)

21.00  Koncerts Trombomānija. Lai akcentētu  divu trombonu saspēli un popularizētu trombonu kā izsmalcinātu, izteiksmes iespējām un krāsām neticami bagātu, pilntiesīgu solo instrumentu, projektā apvienojušies Laura Amantova džeza kvarteta mūziķi:  Lauris Amantovs (trombons), Viktors Ritovs (taustiņinstrumenti), Andris Grunte (bass), Artis Orubs (sitamie instrumenti) un viesmākslinieki no Lietuvas:  Skirmantas Sasnauskas (trombons), Vita Rusaityte (balss) un Arkadijus Gotesmanas (sitamie instrumenti).  Programmā iekļauti šī projekta dalībnieku jaunradīti mūsdienīgi aranžējumi pazīstamām latviešu un pasaules melodijām, kā arī latviešu un lietuviešu tautas dziesmu apdares džezā, veidotas trombonu duetam un šādam pavadošam sastāvam. (Ar VKKF atbalstu)

22.30    Koncerts Blūza nakts.  Arina un grupa Veto Bank (Lietuva). Pie mums viesos Lietuvas blūza karaliene Arina, kura jau vairāk kā 20 gadus  palikusi uzticīga savam žanram, vairākkārt atzīta par labāko Lietuvas dziedātāju, saņēmusi galvenās balvas un Grand Prix dažādos festivālos Lietuvā un pasaulē. Blūzs, R&B, balādes un roka klasika  - šie visi ir žanri, kuros muzicē Arina ar grupu Veto Bank.. Īpašā un maģiskā Arinas balss nobur, bet sirsnība un dvēseles siltums notver klausītāju uzmanību. Arina koncertā – tā ir kā maģija – nobur un nelaiž vaļā! Šķiet, viņa neko īpašu nedara – tikai dzied…,bet… Tas jāredz un jādzird pašiem! Koncertā piedalās Arina Borunova (balss), Rolandas Kažimėkas (taustiņinstrumenti), Aidas Česnauskas (ģitāra), Laimis Urbikas (saksofons), Arūnas Viduolis (saksofons), Irmantas Norkus (trompete), Audrius Litinskas (basģitāra),  Vytautas Čeplinskas (sitamie instrumenti).

Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā

18.00    Senās mūzikas grupas Caladrius  (Vācija) koncerts. Sofija Šambeka (Sophia Schambeck) – blokflautas, Jakopo Sabina (Jacopo Sabina) – teorba, lauta un baroka ģitāra, Mariona Mateu Karlesa (Mariona Mateu Carles) – G-Violone, Georgs Štaudahers (Georg Staudacher) – ērģeles un klavesīns. "Milzīgs spēles prieks apvienojumā ar brīnišķīgu muzikalitāti un tembru bagātību." Šādi 2019. gadā Starptautiskā Hendeļa konkursa žūrija paskaidroja savu lēmumu piešķirt galveno godalgu, Getingenes Hendeļa biedrības balvu, senās mūzikas ansamblim Caladrius. Šie četri mūziķi nāk no Katalonijas, Vācijas un Itālijas. Viņi satikās, studējot Mūzikas un teātra augstskolā Minhenē. Četrotni vieno interese par mazpazīstamu repertuāru, ko mūziķi kopīgi atklāj, piešķir tam dzīvību un košas krāsas. Nereti viņi veido īpašas aranžijas savam netipiskajam sastāvam, kā arī cenšas savas programmas atvērt mūsdienu repertuāram. Viduslaiku bestiārijos – grāmatās, kurās atainoti dažādi fantastiski radījumi – kaladrijs ir sniegbalts putns ar dziednieciskām spējām. Ansambļa dalībnieki cer, ka līdzīgā veidā arī viņu atskaņotā mūzika spēcinoši iedarbosies uz klausītājiem.

Kuldīgas Sv. Annas baznīcas dārzā

19.00  Ievas Sutugovas koncerts. Piedāvā Kuldīgas Sv. Annas baznīcas draudze.  Liepājas ielas 8 pagalmā un Kuldīgas Sv. Romas katoļu baznīcas dārzā

19.00 – 24.00    Stikla mākslas izstāde vidē Spārni un mākoņi. Būs apskatāmi stikla mākslinieču Martas Ģibietes, Ievas Strazdiņas, Ramonas Pēkšēnas, Bārbalas Gulbes un Andas Munkevicas krāsaini un monohromi autortehnikās darināti darbi, figurālas kompozīcijas un vitrāžas.

Sestdien, 18. jūlijā

Māras dīķī

10.00 – 24.00    Relaksējoši tonizējošs Māras dīķa SPA

Liepājas ielā

visu laiku  Kuldīgas vitrāžbriļļu kolekcijas skate

Estrādē

12.00 – 18.30    Koncertu sērija Ko tu jaunam padarīsi

12.00    Katō

13.00    Miks Dukurs

14.00    Grupa Matek

15.00    Jānis Narkevics un Edgars Jānis Kārkliņš

16.30    Grupa Jūk

17.30    Grupa Simple Man


No 12.00 – 18.30    TTMS Kuldīgas palete izstāde Ziedi, putni, ainavas un radošā darbnīca Krāsainās brilles

21.00    Koncerts Saulrieta mūzika. Saulrieta noskaņās diviem izciliem un harizmātiskiem latviešu komponistiem Jānim Lūsēnam un Mārtiņam Braunam pievienosies lieliskie dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Ieva Sutugova. Skaņraži atzīst, ka šāda sadarbības forma ir nebijusi, interesanta un bagātinoša abiem, savukārt klausītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt improvizācijas un saspēles gan no komponistu ļoti populāriem, gan arī pavisam maz zināmiem skaņdarbiem. Biļetes pieejamas Biļešu Paradīze kasēs un www.bilesuparadize.lv. Koncertu rīko „Producentu grupa 7".

Liepājas ielas 8 pagalmā un Kuldīgas Sv. Romas katoļu baznīcas dārzā

12.00 – 24.00    Stikla mākslas izstāde vidē Spārni un mākoņi. Vitrāžu izgatavošanas paraugdemonstrējumi no 12.00 – 16.00

Baznīcas ielas 1 pagalmā

12.00 – 21.00    Gleznotājas Līgas Ķempes brīvdabas parāde Venus urbana

Līgas Ķempes darbos pārdzimusi antīkā Venera. Māksliniece saviem modeļiem izvēlējusies trīs Eiropas glezniecības klasiķu darbus, interpretējot tos atbilstoši savam glezniecības stilam.

Skolas ielas 1 pagalmā

11.00 – 19.00    Magnetic Latvia jauno uzņēmēju pagalms. Piedāvā Kuldīgas biznesa inkubators

Līvijas Rezevskas izstāžu zāles pagalmā, Mucenieku ielā 19

17.00    Koncerts Citāda tautas dziesma. Agnese Čīče (balss), Zigurds Turss (taustņinstrumenti), Ralfs Grāveris-Prenclavs (saksofons, perkusijas)

Pilsētas dārzā

19.00    Grupas Rudra Beat koncerts. Rudra Beat mūzikā var dzirdēt etnisko instrumentu (flautu, kokles, vargana, santura u.c.)  harmonisku sintēzi ar elektronisko mūziku, kā arī skanējuma spektru no ambient un chillout līdz hip-hop un trance.

23.00    Brīvdabas kino. Filma Kuldīgas freskas (1966). Režisors A.Freimanis. Pirmā dokumentālā filma Latvijas kino vēsturē, kurā izmantota forma – īsas noveles ar atsevišķiem nosaukumiem. Filma – mozaīka, kurā savirknētas apmēram 20 dažādas Kuldīgas dzīves ainiņas 1966. gada vasarā.  Autori atceras, ka bijis ārkārtīgi grūti saņemt atļauju sākt filmēt bez iepriekš apstiprināta scenārija, taču fresku forma darba procesā ļāva operatīvi reaģēt uz visu, ko dzīve piedāvā. Rezultātā filmu Kuldīgas freskas var uzskatīt par īstenu kolektīvās daiļrades paraugu, jo idejas filmēšanai piedāvāja visi grupas dalībnieki, asistentus un gaismotājus ieskaitot.

Svētdien, 19. jūlijā

Māras dīķī

10.00 – 24.00    Relaksējoši tonizējošs Māras dīķa SPA

Liepājas ielā

visu laiku    Kuldīgas vitrāžbriļļu kolekcijas skate

Estrādē

13.00 – 17.00    Pirmais Rumbas šlāgerkritums. Kuldīgā ir ne tikai varenākais ūdenskritums, bet arī īsts šlāgerkritums, kad pie Rumbas kvarteta ciemos brauc Klaidonis, Baltie lāči un Zelta kniede. Biļetes iegādājamas Biļešu Paradīze kasēs, www.bilesuparadize.lv  un 1 stundu pirms pasākuma estrādē. Kuldīdznieka biļete par īpašu cenu iegādājama no 9.- 13.jūlijam tikai KKC kasē no 9.00 – 18.00. Vietu skaits ierobežots.

Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā

18.00    Stīgu kvarteta koncerts. Programmā divi Jozefa Haidna Stīgu kvarteti: Op.76 Nr.1 un Op.77 Nr.1. Piedalās kamerorķestra Kremerata Baltica mākslinieki Konstantīns Peturskis (vijole), Zane Kalniņa (vijole), Jevgēnija Frolova (alts), Kristers Šīmanis (čells)

Kuldīgas Novada muzejā , Pils ielā 5

17.07.–19.07.    Orientēšanās spēle Burtu paslēpes ģimenēm ar bērniem. Spēle padarīs muzeja apmeklējumu aizraujošāku, un tās laikā varēs iepazīt Kuldīgas Novada muzeju un tā apkārtni

18. jūlijā   

Ekspozīcijā Turīga kuldīdznieka dzīvoklis 20. gadsimta sākumā uzziedēs karalisko rožu izstāde, kas veidota sadarbībā ar ģimenes stādaudzētavu Rozītes

No 17. jūlija    Izstāde "Gleznotājas"/ Tajā apskatāmi Helēnas Heinrihsones un viņas audzēkņu mākslas darbi. Ieeja muzejā un izstādēs bez maksas. Darba laiks: no 10.00 līdz 18.00

Mākslas namā, 1905.gada ielā 6 un Kuldīgas mākslinieku rezidencē, Pils ielā 2

No 17. jūlija Izstāde Tēlniecība. Objekts. Piedāvā Kuldīgas Mākslinieku rezidence

Maksas atrakcijas Estrādes parkā

Trušu parks     16.- 18.jūlijā no 12.00 – 19.00,  19.jūlijā no 12.00 – 17.00. Piedāvā Kalvenes trušu muiža

Muzikālais karuselītis  16.- 18.jūlijā no 12.00 – 19.00,  19. jūlijā no 12.00 – 17.00.  Piedāvā Kuldīgas kultūras centrs

Retro karuselīši ģimenei  16.- 17.jūlijā no 12.00 – 23.00,  18.jūlijā no 11.00 – 23.00, 19. jūlijā no 11.00 – 17.00.  Piedāvā SIA Superparks

Ūdens atrakcija Mazais kapteinis. 17.- 18.jūlijā no 11.00 – 23.00,  19.jūlijā no 11.00 – 17.00.  Piedāvā SIA Mazais kapteinis

Vizināšanās ar zirgu un poniju. 16.-18.jūlijā no 12.00 – 21.00, 19.jūlijā no 12.00 – 17.00.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Baudi mākslas maršrutu Gulbenē! Gulbenes novada TIC
Esi aicināts doties pastaigā pa Gulbeni, lai baudītu virtuālu mākslas ceļojumu pilsētas ielās! | Skatīt vairāk
Latvija
Izstāde "Gobelēns" Valmierā Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 2. oktobra līdz 20. novembrim Valmieras muzeja Izstāžu namā būs apskatāma Latvijas tekstilmākslinieku darbu izstāde “Gobelēns”, kuras | Skatīt vairāk
Baltic Beach Hotel - Deluxe atpūta  Estravel Latvia
1 nakts 2 personām Deluxe numurā, brokstis, 1 spa programma pēc izvēles. | Skatīt vairāk
no 209 EUR
Jūrmala Hotel Spa - romantiskā bēgšana Estravel Latvia
1 nakts uzlabotajā vai Luksus numurā 2 personām, brokastis un romantisks cienasts | Skatīt vairāk
no 188 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37225294sec.