Sēņotājus Krāslavas pusē pārsteidz lācis [1]

Lai savām acīm apskatītu iespaidīgus meža zvērus, nav jādodas uz Zooloģisko dārzu - reizēm pietiek ar sēņošanu. Visai iespaidīgs dabas velšu meklējums izvērsās kādai sievietei Krāslavas novada Varnaviču mežā.

Marina Procevska savā sociālā tīkla Facebook.com profilā 2019. gada 4. jūlijā aprakstījusi piedzīvoto: "Draugi! Ja gribēsiet sēņot vai ogot Varnaviču mežā, esiet uzmanīgi, jo šodien es tur sastapos ar lāci, kurš mierīgi gāja pa meža taciņu. Es viņu pamanīju agrāk nekā viņš mani. Man rokā bija tikai trauks ar ogām un maisiņš ar gailenēm. Bija arī nazis, bezpalīdzīgs šajā situācijā. Pēc pāris sekundēm viņš mani arī pamanīja un aizbēga no taciņas uz mežu. Viss beidzas labi."

Ko darīt, ja mežā sastopiet lāci?

Latvijas valsts mežu mājaslapā mammadaba.lv ar padomiem dalījies Egils Ozols, kas ir kompetents medījamo dzīvnieku speciālists AS "Latvijas valsts meži", kas atbild par visas LVM Rekreācijas un medības struktūrvienības darbu.

Latvijas mežos mājo daudz dzīvu radību, tikai jāprot tās pamanīt. Ejot dabā, atcerēsimies, ka jebkurš savvaļas iemītnieks – arī kukaiņi un čūskas – ir dabai nozīmīgs. Dzīvniekus un putnus nevajag aiztikt vai citādi traucēt, īpaši laikā, kad tiem ir mazuļi.

Mežacūkas, aļņi vai Latvijā retumis sastopamie lāči cilvēkam mēdz uzbrukt arī neievainoti – aizstāvot savus mazuļus. Ja ieraugām šo dzīvnieku mazuļus, nekādā gadījumā tiem netuvojamies, bet bīstamo vietu ātri (tikai ne skriešus) pametam. Jāuzmanās, lai nenonāktu starp māti un mazuli, jo šāda situācija var provocēt mātes uzbrukumu. Parasti tomēr dzīvnieki cenšas izvairīties no cilvēka, kas tiem arī veiksmīgi izdodas, jo lielāka daļa cilvēku pa mežu pārvietojas pietiekami skaļi, lai tiktu izdzirdēti.

Ja tomēr gadās satikt lielu dzīvnieku, kas varētu būt bīstams, jāievēro daži padomi. Diezin vai uzbrukumus notiks spēji un negaidīti. Lielākoties dzīvnieks vispirms cenšas pretinieku izzināt un nobiedēt. Ja cilvēks izturas nosvērti un mierīgi, dzīvnieks parasti atkāpjas. Dzīvniekam nedrīkst skatīties acīs, jo šādu rīcību tas uztver kā izaicinājumu, kas provocē uzbrukumu. Satiekot dzīvnieku, kas gatavojas uzbrukt, cenšamies mierīgi atkāpties, nepagriežot dzīvniekam muguru. Atkāpjoties jau laikus noskatām piemērotu koku, lai vajadzības gadījumā tur meklētu patvērumu, un atslābinām somas siksniņas, lai to varētu ātri nomest.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Anna 09/25/2019 05:25 Ko ar to koku darīt? Lācis 30 metru priedē uzrāpjās 3 sekundēs.


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Medus nokrāsās Bauskas novadā Bauskas TIC
Iepazīsti medu un atklāj tā daudzveidīgās īpašības radošajās meistarklasēs! | Skatīt vairāk
Latvija
Skolēnu pavasara ceļvedis Jelgavas reģionālais tūrisma centrs
Noderīgs materiāls skolēniem un ģimenēn plānojot pavasara atpūtu Jelgavas pusē. | Skatīt vairāk
6 populārākie brīvdienu galamērķi šogad airBaltic
Dodies neaizmirstamos piedzīvojumos un baudi Balkānu pasakainos skatus, vēsturiskās vietas un neskarto dabu. | Skatīt vairāk
79 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.02.2024 - 20.03.2024 Ar vilcienu uz Gulbeni Gulbenes novada TIC
Kāpiet vilcienā un dodieties uz Vidzemes ziemeļaustrumiem– uz Gulbeni, kur sagaidīs aizrautīgi tūrisma speciālisti un uzņēmēji, ļaujot izbaudīt | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.59435987sec.