Autors: Anna Marija Bērziņa
Avots: BalticTravelnews.com
Sestdien, 2026. gada 18. aprīlī, no plkst. 11.00 līdz 17.00 Rīgas vēsturiskajā centrā - Berga bazārā - norisināsies pirmie Jūras velšu svētki “No upes līdz okeānam”.
Šī pasākuma ietvaros arī Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR” Riska novērtēšanas un epidemioloģijas nodaļas vadītājas Ineses Siksnas lekcija “No klasiskās reņģes līdz smalkai austerei”. Zivis un jūras veltes mūsu šķīvī var būt gan garšas baudījums, gan veselības ieguldījums. Bet vai mēs zinām, ko izvēlamies? Cik daudz zivju un kuras zivis Latvijā ēdam un vai tās vienmēr nāk mums par labu veselībai?
Reklāma
Sarunā savienosim garšu ar faktiem - ieskatīsimies Latvijas iedzīvotāju zivju patēriņā, pētījuma atziņās par Latvijas ezeru zivīm un paskatīsimies, kā izskatāmies citu valstu kontekstā. Saruna bez pārspīlētas nopietnības, bet ar skaidru mērķi - palīdzēt saprast, kā baudīt zivis gudri, un varbūt arī paskatīties uz dažām mazāk ierastām zivju izvēlēm no jauna, norāda pasākuma organizators, restorāns “Buržujs”.
Pieteikšanās ar iepriekšēju rezervāciju.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.