Tāls ceļš uz darbu padara cilvēku slimāku, nogurušu un stresīgu

Vācijas pētnieki no Trendence-Instituts ir atklājuši, ka tāls ceļš uz darbu cilvēkus ietekmē negatīvi. Atšķirībā no citiem darbiniekiem, kuriem mājās ir tuvumā, darba vietu tālbraucēji vairāk slimo, streso un ir noguruši.  Pētījumā piedalījās vairāk nekā 1000 strādājošo un tas tika veikts 2019.gada augustā un septembrī.

54,6% cilvēku, kuri brauc uz darbu vairāk nekā stundu, sūdzās par spēku izsīkumu un nogurumu. Tikai 35,1 % šādas sūdzības izsaka cilvēki, kuriem darba vieta atrodas mājas tuvumā. Tālbraucēji uz darbu sūdzas par veselības problēmām – miega bads (41,4%), skausta sāpēs (37,3%), muguras sāpes (34,2%) un nervozitāte (32,6%).

Darba vietas tālbraucēji vairāk sūdzas par personīgo dzīvi, jo tikai 55,7% spēj atrast laiku savam partnerim. Savukārt darba vietas tuvumā dzīvojošie atrod laiku savam partnerim divās trešdaļās gadījumu. Katrs otrais darba vietas tālbraucējs sūdzas par laika trūkumu bērniem.  

Kopējā tendence Eiropā norāda, ka pēdējo 10 gadu laikā darba vietu tālbraucēju skaits pieaug. Protams, interneta komunikācijas attīstība ir sekmējusi, ka daudzas darba vietas tiek apvienotas ar mājas dzīvi.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Medumu parks un taka Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
XX gs. sākumā pie Medumu ezera Sanktpēterburgas botāniskā dārza pārzinis Lackis iekārtoja Medumu parku. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.03.2026 - 08.03.2026 “Sajūtu piezīmes” – Ance Krauze Rūjienā Valmieras novada Tūrisma pārvalde
8. martā plkst. 16.00 Rūjienas Kultūras centrā kopā ar Anci uz skatuves būs komponists un pianists Jānis Strazds un ģitārists Kristens Kupčs. | Skatīt vairāk
no 15 EUR
Sēnas upes kruīzs - romantiska atpūta CRUISEcentre
Īsie upju kruīzi ar Croisi Europe /Premium klase/ | 3 naktis no Parīzes no 450 € / personai // frbruāris-marts, novembris | Skatīt vairāk
no 450 EUR
Izveidots Augšdaugavas novada ceļvedis Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa
Lai informācija par tūrisma jaunumiem vienmēr būtu aktuāla un uzticama, Augšdaugavas novada Tūrisma nodaļa izveidoja jaunu tūrisma ceļvedi ar karti. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.49799919sec.