No viskiju kolekcionēšanas līdz digitālai pasaules mājražotāju, mākslinieku un amatnieku tirgus vietnei «Tripspread»

Saskaroties ar problēmām iegūt retāk sastopamus papildinājumus savai viskiju kolekcijai, latvietis Kaspars Mitka, ieguldot 60 tūkstošus eiro, ir radījis digitālu tirgus vietni Tripspread, kurā pasaules mājražotājiem, māksliniekiem un amatniekiem iespējams satikties ar pircējiem.

Patreiz Tripspread digitālajā tirgus vietnē var atrast dažādus mājražotāju, mākslinieku un amatnieku izstrādājumus, sākot no Latvijas līdz pat Dienvidāfrikas Republikai, Vjetnamai un Tanzānijai. Kopumā no 27 dažādām pasaules valstīm, kuru skaitu ir plānots ievērojami palielināt.

“Patiesībā ideja par Tripspread sākās ar pavisam citām interesēm. Aptuveni sešus gadus es nodarbojos ar ekskluzīvu viskiju kolekcionēšanu un saskāros ar problēmu, ka Eiropā ir reti sastopami kolekcijas vērti viskiji no ASV. Vienīgais veids, kā tos varēju iegūt, bija caur draugiem un paziņām, kas reizi vai divas reizes gadā ceļoja uz ASV. Tomēr tas man šķita pārāk reti, un nolēmu, ka ir jāizveido mājaslapa, kur vieni lietotāji varēs ievietot savus ceļojuma galamērķus, savukārt citi no viņu galamērķiem pasūtīt dažādas īpašas preces un produktus,” saka K. Mitka.

Viņš piebilst, ka, jo vairāk domājis par šo modeli, pat izveidojis pirmo versiju, jo vairāk tas izrādījies neīstais. Šo pārdomu rezultātā radusies ideja par tirgus vietni, kurā mājražotājiem, māksliniekiem un amatniekiem no visas pasaules būtu iespēja atrādīt savu produkciju un atrast jaunus klientus. Tieši mājražotāji, mākslinieki un amatnieki, dažādu ekonomisko svārstību un pandēmijas ietekmē samazinoties cilvēku pirktspējai, sekas izjuta visvairāk. Viņiem bieži vien šie vienreizējie pircēji ir izdzīvošanas pamats, jo lojālo klientu loks nav tik milzīgs, lai spētu radīt stabilus un augšupejošus ienākumus. Tāpēc mēs vēlamies izveidot vietu, kur viņi kļūtu redzamāki un piesaistītu sev vairāk šos potenciālos vienreizējos klientus.

K. Mitkam personīgi ļoti svarīgi bija tas, ka katrā valstī amatnieki rada izstrādājumus, kas atspoguļo un saglabā attiecīgā reģiona vai kopienas kultūras mantojumu un tradīcijas.

Platforma piedāvā gan visas iespējamās tiešsaistes iepirkšanās iespējas, gan interaktīvajā kartē parāda to pastāvīgās un īslaicīgās atrašanās vietas, piemēram, pasākumus, amatniecības tirgus, izstādes un citas vietas, kur tie piedalās, pārdod un reklamē savus ražojumus.

Par atrašanos Tripspread platformā nav jāmaksā, maksa būs par papildu funkcijām un uzlabojumiem, ko lietotāji varēs brīvi izvēlēties izmantot vai ne.

Lai ideja tiktu realizēta, Tripspread idejas autors nolēma aiziet no sava pamatdarba, pārdeva viskija kolekciju izsolē, lai iegūtos līdzekļus ieguldītu šajā projektā.

“Mēs neplānojam apstāties pie esošā, šis ir tikai pats sākums. Nākotnes plāns ir piesaistīt finansiālu atbalstu dažādās programmās, lai attīstītu mūsu digitālo tirgus vietni, ieviestu jaunas funkcijas un uzlabotu esošās. Šajā procesā mums ir ļoti būtiski uzklausīt mūsu esošos lietotājus – mājražotājus, māksliniekus un amatniekus –, lai Tripspread būtu viegli lietojama, ņemot vērā, ka lietotāju digitālās prasmes var nebūt augstākajā līmenī,” saka Tripspread īpašnieks, norādot, ka tālāk ir iecerēts arī mēģināt iekarot maksimāli daudz jaunu tirgu.

Tripspread – www.tripspread.com – ir digitāla tirgus vietne, kurā mājražotājiem, māksliniekiem un amatniekiem iespējams satikties ar pircējiem. Tās izveidē ieguldīti 60 tūkstoši eiro, un vietnē atrodami mājražotāju, mākslinieku un amatnieku izstrādājumi no 27 dažādām pasaules valstīm.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.06.2024 - 23.06.2024 Vasaras saulgrieži Ķoņu kalnā Valmieras novada Tūrisma pārvalde
22.jūnijā pl.18.00 aicinām uz izrādi “Tobiass ir miris, lai dzīvo Tobiass” Ķoņu kalna estrādē. Pēc izrādes etnogrāfiskie danči ar folkloras | Skatīt vairāk
Tivata un Melnkalne  Karstais piedāvājuma Estravel Latvia
Lidojums no Rīgas, transfēri, 7 naktis viesnīcā ar izvēlēto ēdināšanas programmu | Skatīt vairāk
no 485 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.06.2024 - 23.06.2024 Tiksimies Rožu laukumā! Liepājas reģiona TIB
Katru dienu plkst. 12:00 liepājniekiem un pilsētas viesiem ir dota iespēja kopā ar zinošu gidu doties divu stundu garā pastaigā, lai iepazītu | Skatīt vairāk
Pludmales ballīte austrumu noskaņās Baltic Beach Hotel & SPA
12. jūlijā garda ēdiena un labas izklaides cienītājus aicinām uz “Beach Bar & Grill”, kur lieliem un maziem viesiem piedāvāsim aizraujošu garšu | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.43281293sec.