Foto: SIA Lielais Dzintars
Autors: Mārtiņš Pučka
Avots: SIA Lielais Dzintars
Šo piektdien, 2. jūnijā, plkst. 20.00 ar grandiozu koncertu tiks atklāta Dzintaru koncertzāles vasaras sezona. Koncertā tiksimies ar maestro Raimondu Paulu, Latvijas Radio bigbendu, pianistiem Vestardu Šimku un Hariju Bašu, dziedātāju Dināru Rudāni, jauno un talantīgo pianistu Andreju Feldmani, kā arī Jūrmalas festivāla orķestri diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā.
Maestro Raimonds Pauls, kura īpašais klavieru piesitiens ir pazīstams ikvienam mūzikas cienītājam, rītdienas koncertā pie klavieru taustiņiem uguņos kopā ar džeza virtuoziem - Latvijas Radio Bigbendu, pianistu Hariju Bašu un dziedātāju Dināru Rudāni. Kopīgi viņi ļausies gan Maestro Raimonda Paula skaistākajām melodijām, gan džeza priekšvēstneša – regtaima – enerģiskajiem ritma virpuļiem.
Reklāma
Koncertā dzirdēsim tādas Raimonda Paula iemīļotas kompozīcijas kā Kerija, Meitenes no Romas, Rudens Rīga, Kad mīla atnāk, Gleznotājs, Noslēpums, Mēness gaismā, Kādas pilsētas ugunis, Vokalīze, Kardināls, Lūdzu piedod un Aiz loga vasara. Savukārt klavieru duetos ar džeza lielmeistaru Hariju Bašu, maestro Raimonds Pauls atskaņos leģendārās Skota Džoplina un Kurta Veila regtaima kompozīcijas.
Vasaras sezonas atklāšanas koncertā Maestro Raimonds Pauls ieskandinās arī jauno Dzintaru koncertzāles "Steinway & Sons" koncertflīģelis, kas iegādāts ar Borisa un Ināras Teterevu fonda un Jūrmalas pilsētas atbalstu un ir paredzēts lietošanai tikai vēsturiskajā Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē. Šis koncerts būs vienīgais, kurā jaunais koncertflīģelis būs redzams un dzirdams uz Dzintaru koncertzāles Lielās zāles skatuves.
Izcilākais latviešu populārās mūzikas autors un pianists Raimonds Pauls, kurš 2016.gadā svinēja savu 80. dzimšanas dienu tā pat kā Dzintaru koncertzāle, ir slavenākais komponists ne tikai Latvijā, bet tālu aiz tās robežām. Maestro Paula bagātā radošā iztēle apvienojusi latviešu tautas mūzikas intonācijas, džeza, blūza, rokenrola, franču šansona, vācu šlāgera un tautiskās ziņģes intonācijas un elementus ar modē nākošiem strāvojumiem, allaž spējot radīt aktuālu, visiem interesantu un reizē ārkārtīgi demokrātisku mūziku. Atšķirībā no daudziem dziesmu autoriem, bieži tieši Pauls ir savu sacerējumu interprets vai izpildītāju koncertmeistars, viņa klavierspēlei raksturīgs ļoti individuāls, īss, akcentēti aprauts piesitiens, kas ļauj nekļūdīgi atpazīt viņa stilu.
Harijs Bašs ir viens no Latvijas labākajiem džeza pianistiem. Pēc uzvaras festivālā "Liepājas dzintars" viņu ievēroja maestro Raimonds Pauls un kopā izveidoja duetu ar kuru uzstājās ne tikai Latvijā, bet arī tālu aiz tās robežām. Harijs Bašs ir sadarbojies ar visiem ievērojamākajiem Latvijas muzikālajiem kolektīviem un tādiem solistiem kā Inesi Galanti, Intaru Busuli, Lindu Leen, Mariju Naumovu, Olgu Pīrāgu, Kristīni Zahārovu, vokālo grupu Framest un citiem māksliniekiem.
Dināra Rudāne ir jauna, talantīga un daudzpusīga dziedātāja, kura ieguvusi maģistra grādu operdziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Publikai plašāk pazīstama uzstājoties grupā "Re:public’’, meiteņu rokgrupā "Rock 5’’, kā arī Markus Riva fona vokāliste. Uzvarējusi šovā "Izklausies redzēts", šobrīd piedalās dažādu žanru projektos – rokmūzikā, opermūzikā, kā arī muzicējot kopā ar maestro Raimondu Paulu.
Latvijas Radio Bigbendam ir nozīmīga vieta Latvijas džeza mūzikas vēsturē. 2012. gadā pēc 16 gadu pārtraukuma leģendārais džeza kolektīvs atsācis aktīvu darbību un 2016. gadā nosvinēja 50. gadadienu kopš tā dibināšanas! Orķestra patrons ir Maestro Raimonds Pauls.
Latvijas Radio bigbends dibināts 1966. gadā. Sākumā tas tiek dēvēts par Latvijas PSR televīzijas un radio estrādes orķestri, bet 1992. gadā pārdēvēts par Radio vieglās un džeza mūzikas orķestri. Tā pirmais vadītājs un diriģents bija komponists Ringolds Ore, vēlāk – vijolnieks un aranžētājs Alnis Zaķis (1968-1991), taču Latvijas Radio bigbendu vadījuši arī Raimonds Pauls un Gunārs Rozenbergs. Pašlaik mūziķi turpina popularizēt latviešu džeza mūziku dažādām auditorijām, koncertējot ne tikai džeza mūzikas festivālos, bet arī dažādos pilsētvides notikumos.
Jaunā "Steinway & Sons" koncertflīģeļa iegāde ir daļa no plašākas sadarbības starp Dzintaru koncertzāli, Jūrmalas pilsētu un Borisa un Ināras Teterevu fondu, kas iesākās ar latviešu dekoratīvās mākslas meistara Anša Cīruļa sienu gleznojumu izgaismošanu vēsturiskās Dzintaru koncertzāles vestibilā 2016. gada novembrī un tai sekojošo leģendārā latviešu diriģenta Marisa Jansona tēva, Arvīda Jansona, skulptūras izveidi un uzstādīšanu vēsturiskās Dzintaru koncertzāles Dienvidu galerijā. Šai sadarbībai ir kultūrvēsturiska, mākslinieciska un izglītojoša nozīme, jo izveidotie mākslas objekti kalpos par iedvesmu mākslas un mūzikas cienītājiem, tūristiem un ikvienam koncertzāles apmeklētājam.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.