Liegumā «Ances purvi un meži» talkojot palīdzēs retajai dzeltenajai akmeņlauzītei

Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālā administrācija aicina dabas draugus veltīt savu laiku un darbu, lai 2019. gada 9. augustā piedalītos retā un aizsargājamā auga – dzeltenās akmeņlauzītes – dzīvotnes atjaunošanas talkā dabas liegumā "Ances purvi un meži" pie Lukņezera.

Talkas laikā plānots nopļaut pļavu un izzāģēt krūmus un visu savākto iznest no akmeņlauzītes dzīvotnes. Dabas aizsardzības pārvalde nodrošinās nepieciešamos darba rīkus, taču veiksmīgākai talkas norisei nepieciešamas papildus čaklas darba rokas.

Pārvaldes Kurzemes reģiona administrācijas Dabas aizsardzības daļas vadītājs Raits Čakstiņš stāsta, ka šajā talkā padarītais palīdzēs unikālas sugas izdzīvošanai  dabas liegumā "Ances purvi un meži" pie Lukņezera, kur sastopamas dzeltenās akmeņlauzītes. Ezers atrodas starpkāpu ieplakā, un dzeltenā akmeņlauzīte sastopama pārejas purvu atklātākajās vietās.

"Ņemot vērā, ka suga nespēj konkurēt ar niedrēm un krūmiem, daudzgadīgo lakstaugu un krūmu seguma palielināšanās varētu atstāt negatīvu ietekmi uz dzeltenās akmeņlauzītes populāciju. Šī ir lielākā dzeltenās akmeņlauzītes atradne dabas lieguma teritorijā, suga sastopama gandrīz visā purva platībā," saka R. Čakstiņš.

Dzeltenās akmeņlauzītes ierakstīta Baltijas jūras reģiona Sarkanajā grāmatā un Latvijas Sarkanajā grāmatā 1.kategorijā. To apdraud nosusināšana, kūdras izstrāde, kā arī gruntsūdens līmeņa pazemināšanās klimata izmaiņu dēļ. Salīdzinājumā ar kādreizējo izplatību mūsdienās zināmo atradņu skaits Latvijā samazinājies vairākas reizes.

Vairāk par iespējām iesaistīties iniciatīvā "Daru labu dabai", kurā darbi piemēroti trīs līdz pat 50 cilvēku lieliem kolektīviem, var uzzināt iniciatīvas mājaslapā darudabai.lv.

Pulcēšanās talkai 9. augustā plkst. 9.00 pie mājām "Trumpes" Ances pagastā Ventspils novadā, karte šeit. Lūgums talkai pieteikties, zvanot pa tālruni 29494292 (Raits). Ērtākai strādāšanai noderēs gumijas zābaki un darba apģērbs. Pēc talkas kopīgs pikniks ar talkas zupu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Kopā ar klasi uz Ventspili! Ventspils TIC
Olimpiskā centra “Ventspils” atpūtas objektos - Piedzīvojumu parkā, Ūdens piedzīvojumu parkā, Ledus hallē un viesnīcā tiek piedāvātas īpašas | Skatīt vairāk
Latvija
Konferenču telpas Jūsu pasākumam Rija VEF Hotel
Plaša telpu izvēle un bezmaksas stāvvieta. 10% atlaide pasākumiem no 1000 €. Pieejamas kafijas pauzes un ēdināšana. Piedāvājums spēkā līdz 30.04 | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.09.2025 - 17.09.2025 Mājražotāju tirdziņš Rundāles Avotos Bauskas TIC
Aicināti uz šīs sezonas noslēdzošo tirdziņu pie Rundāles Avotiem, kas norisināsies 21. septembrī no plkst. 11:00 līdz 16:00. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 14.09.2025 - 19.09.2025 Bezceļu braukšanas svētki Ērgļos Madonas TIC
20. septembrī notiks “Ērgļu Izaicinājums 2025” - izaicinājums ikvienam ar vieglo 4×4 automašīnu kādā no četrām dalībnieku grupām. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::1.96321392sec.