Foto: Zemgales Plānošanas reģions
Autors: Juris Kālis
Avots: Zemgales Plānošanas reģions
Zemgales Plānošanas reģionā (ZPR) vairāku gadu intensīvs darbs pārrobežu sadarbības programmas atbalstīto projektu ieviešanā, arī tūrisma nozares attīstībā vainagojies ar virkni jaunu produktu piedāvājumu – starptautiskiem tūrisma maršrutiem, kas aptver gan teritorijas centrālo daļu, gan Sēlijas apvidu un ietiecas kaimiņzemes Lietuvas pierobežā.
Iekļaujoties starptautiskajā kultūras tūrisma maršrutā "Baltu ceļš" ar vairāk nekā 110 objektiem, zemgaliešu aprūpē ir maršruta kartē un ceļvedī iezīmētais, tā dēvētais Zemgaļu un Sēļu loks. Izvēloties šo piedāvājumu, ceļotājus gaida iepazīšanās ar senām kulta vietām – avotiem, dižkokiem, mežiem, ezeriem, kalniem, alām, akmeņiem, ar arheoloģiskajām liecībām, kas glabājas vietējos muzejos un ekspozīcijās, ar amatniecības centiem un amatu prasmēm, ar seniem pilskalniem, parkiem un dabas takām, kā arī ar lieliskiem cilvēkiem – zemgaļu un sēļu tradīciju glabātājiem un kopējiem. Ar minēto maršrutu jau iepazinušiem Latvijas un Lietuvas žurnālisti, tūrisma operatori un gidi, par to vēstī vairākās svešvalodās izdotā karte, ceļvedis un video stāsts.
Reklāma
Savukārt, ieviešot projektu "Aizraujošs ceļojums piļu un muižu parkos četros gadalaikos", Zemgales un Sēlijas, kā arī Ziemeļietuvas apceļotājiem sagatavoti trīs tematiski tūrisma maršruti, kas kā Latvijas tā Lietuvas pusē aptver vairāk nekā pussimts ievērības vērtus tūrisma objektus – pilis, muižas un to vēsturiskos parkus. Maršruti pielāgoti atšķirīgām mērķa grupām – ģimenēm ar bērniem, senioriem, ārpussezonas un aktīvā tūrisma cienītājiem. Jaunie maršruti atspoguļoti krāšņā brošūrā – ceļvedī, kas latviešu, lietuviešu, angļu, vācu un krievu valodā izstādes "Balttour 2020" apmeklētājiem būs pieejams gan minētā projekta īpašā stendā, gan ZPR apsaimniekotajā sektorā. Sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas un Neretas novada pašvaldību un partneriem no Viļņas, Rokišķiem un Polockas, ar cita projekta atbalstu, sākusies vēl trīs jaunu kultūrtūrisma maršrutu izstrāde, kas fokusēsies uz nemateriālās kultūras un vietējās vēstures mantojuma saglabāšanu trīs kaimiņvalstīs.
Gadskārtējā Zemgales tūrisma konferencē secināts, ka reģionu apmeklējušo ārzemju tūristu vidū aizvien lielāko īpatsvaru sastāda lietuvieši. To nosaka pierobežas tuvums, veiksmīga sadarbība kopīgu projektu īstenošanā, informācijas apmaiņa un personīgie kontakti tūrisma profesionāļu vidū. Lietuvas ceļotājus visbiežāk var sastapt tādos Zemgales TOP objektos kā Rundāles pils un Tērvetes dabas parks, kur, starp citu, pērn atklāts Baltijā lielākais piedzīvojumu veloparks, starptautiskajā Ledus skulptūru un Smilšu skulptūru festivālā Jelgavā, Ceriņu un Ābolu svētkos Dobelē un vēl citās plaša skanējuma norisēs. Kaimiņzemes un citu ārvalstu tūristu vēl lielāku pieplūdumu jaunajā sezonā sekmēs pērn pabeigtā autoceļa posma Eleja – Mūramuiža un Tērvete – Augstkalne (Lietuvas robeža) rekonstrukcija, kā arī reģionālā ceļa Tukums - Auce – Vītiņi (Lietuvas robeža) pārbūve. Par tūrismā sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabojumiem Zemgalē liecina asociācijas "Lauku ceļotājs" piešķirtais zaļais sertifikāts viesu namiem "Klidziņa" un "Upes līči" - Skrīveru un Jelgavas novadā, Mazmežotnes muižai - Rundāles novadā. Titula "Gada uzņēmējs Zemgalē" saņēmēju vidū ir arī divi tūrisma nozares pārstāvji – Asnate un Jānis Avotnieki no Abgunstes muižas Jelgavas novadā un Normunds Jērums no Tērvetes novada ar kura gādību, starp citu, vietējā pilskalnā nule kā izbūvētas glītas koka kāpnes.
Gaidāmajā izstādē "Balttour 2020" Zemgale tradicionāli piedalīsies ar kopīgu stendu, kas iekārtots ar visu 22 pašvaldību finansiālu atbalstu. Tāpat tradicionāli gaidāmās tūrisma sezonas aktualitātes pozicionēs pieci sadarbības puduri – Jelgavas, Bauskas, Dobeles, Sēlijas un Vidusdaugavas.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.