Atjaunotas vēsturiskās kāpnes uz Pērses gravu

Novērtējot iedzīvotāju vēlmi atpūsties un smelties spēkus dabā, AS "Latvijas valsts meži" (LVM) ik gadu uztur un atjauno tūrisma vietas visā Latvijā.

Šogad interesenti aicināti baudīt Pērses upes skaistumu un skatu uz Kokneses pilsdrupām, kāpjot pa nupat atjaunotajām vēsturiskajām kāpnēm, kas ved uz Pērses gravu.

Kokneses parkā LVM atjaunojusi vēsturisko kāpņu posmu un rekonstruējusi senos pakāpienus. Savulaik, nokāpjot pa 196 pakāpieniem, interesenti nonāca vietā, kur atradās teiksmām un nostāstiem apvītais Pērses ūdenskritums. 19. gadsimta sākumā ūdenskrituma augstums bijis trīs metri. Vasarās, kad ūdens bija maz un Pērse kļuva sekla, ūdenskritums bija iecienīta peldēšanās un brīvā laika pavadīšanas vieta.

Tomēr ūdenskritums zem Pērses ūdeņu spēka mainīja gan savu augstumu, gan izskatu. Dažus gadus pirms applūdināšanas, ūdenskritums strauji noskalojās un zaudēja augstumu. Ūdenskritumu applūdināja pēc Pļaviņu HES uzcelšanas 1965. gadā. Par ūdenskrituma vietu applūdinātajā Pērses ielejā liecina 1992. gadā uzstādītā piemiņas zīme - tēlnieka Jura Zihmaņa akmens skulptūra "Pērses meitene".

Pēc vairāk nekā pus gadsimta, 2019. gadā tika izveidots mākslīgs ūdenskrituma atveids. Tas stiepjas vairāk nekā piecu metru garumā un 1,5 metru augstumā virs ūdens līmeņa. Savukārt kaskādes izvietotas dažādos līmeņos un ir izvirzītas pakāpēs, veidojot dinamisku ūdens strūklas kustību, ko novērtēt aicināts ikviens interesents.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 05.03.2026 - 19.03.2026 Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts Tukuma TIC
Pavasarī Tukumā mazākajiem klausītājiem būs iespēja iepazīt Liepājas Simfoniskais orķestris jaunāko koncertiestudējumu. Programmas centrā būs | Skatīt vairāk
Latvija
koncerts “Meitenes kā zvaigznes” Salaspilī Salaspils novada TIC
26. aprīlī plkst. 16.00 kultūras namā “Rīgava” norisināsies vokālā ansambļa “Sunrise” koncerts “Meitenes kā zvaigznes”. | Skatīt vairāk
Latgales garšu mēnesis Rēzeknē Rēzeknes pilsētas TIC
1.–31. martā Rēzekne aicina atklāt izsmalcināto Latgales garšu pasauli. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.03.2026 - 21.03.2026 Fotoizstāde “Mirklis Ventspilī” Ventspils TIC
No 16.03 līdz 30.03 iepirkšanās un izklaides centrā “AKROPOLE Alfa”, bet no 31.03 līdz 7.04. “AKROPOLE Rīga” būs apskatāma fotoizstāde | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::1.78945494sec.