KNAB rosinājis uzsākt kriminālvajāšanu pret astoņām personām saistībā ar fiktīvu nodarbināšanu «Rīgas Tūrisma Attīstības Birojā» [1]

13. februārī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosināja Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļai uzsākt kriminālvajāšanu pret sešām fiziskām personām par krāpšanu lielā apmērā, kā arī diviem bijušajiem Rīgas pilsētas pašvaldības nodibinājuma “Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs” valdes locekļiem par iepriekšminēto noziedzīgo nodarījumu atbalstīšanu. Papildus KNAB vienai no bijušajām valsts amatpersonām inkriminē dienesta viltojumu.

KNAB pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka sešas noziedzīgajos nodarījumos iesaistītās personas fiktīvi nodarbinātas Rīgas pilsētas pašvaldības nodibinājumā, no tā izkrāpjot finanšu līdzekļus lielos apmēros. Divas Rīgas pilsētas pašvaldības nodibinājuma bijušās valsts amatpersonas šādu krāpšanu atbalstījušas. Izmeklētie noziedzīgie nodarījumi īstenoti laika posmā no 2012. gada 2. aprīļa līdz 2019. gada 31. janvārim.

Tāpat KNAB pirmstiesas izmeklēšanā noskaidroja, ka viena bijusī valsts amatpersona veica dienesta viltojumu, t.i., parakstīja un izmantoja dokumentus, kas satur apzināti nepatiesu informāciju saistībā ar komandējumu. Noziedzīgo darbību rezultātā Rīgas pilsētas pašvaldībai nodarīti 280 822,73 eiro zaudējumi.

Šī gada 16. janvārī KNAB konkrēto kriminālprocesu izdalīja no iestādes iepriekš uzsākta kriminālprocesa. KNAB, nosūtot krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Korupcijas apkarošanas koordinācijas nodaļai, noslēdzis attiecīgo pirmstiesas izmeklēšanu. Pašlaik prokuratūrai kā procesa virzītājai jālemj par krimināllietas turpmāko virzību.

KNAB vērš uzmanību, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Pičs 02/15/2023 11:39 Pipec, pa 11 gadiem pamodās beidzot?

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pārgājienu maršruti Bauskas novadā Bauskas TIC
Atklāj Bauskas novadu nesteidzīgās pastaigās un pārgājienos! Iepazīsti dabas takas, upju krastus un gleznainas ainavas dažādos maršrutos visai | Skatīt vairāk
Latvija
Prestižākā atzinība pasaules tūrismā ⭐ Coral Travel Latvia
Izziņotas Coral Travel ''Starway World Best Hotels'' - labākās viesnīcas pēc ceļotāju pieredzes vērtējumiem | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 20.03.2026 - 21.03.2026 Eksursija pa Ventspils novadiem  Ventspils TIC
21. martā no plkst. 9.00 Jūrkalnes tautas nams aicina ikvienu doties īpašā piedzīvojumā – “Pavasara saulgrieži. Tradīciju ceļojums”. Iepazīsti | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 07.03.2026 - 22.03.2026 TEĀTRIS | "Mudīte atkal lido!" Tukuma TIC
Izdzīvo sirsnīgu un dzīvespriecīgu piedzīvojumu komēdijā “Mudīte atkal lido”. Mudīte, sagaidot sešdesmito dzimšanas dienu, drosmīgi atstās | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2026 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2026 1st-studio.com

 
Total Timed::0.69985294sec.