Autors: Evita Urpena
Avots: EM
Ministru kabinets šodien, 4.jūlijā, apstiprināja Ekonomikas ministrijas izstrādāto Latvijas Tūrisma attīstības programmu 2006. - 2008.gadam. Programmas mērķis ir veicināt tūrisma nozares attīstību, nodrošinot tūrisma nozares pievienotās vērtības ikgadējo pieaugumu 10% - 15% apmērā un tūrisma nozares īpatsvara IKP pieaugumu 20 % gadā (faktiskajās cenās). Programma izstrādāta, lai nodrošinātu Latvijas tūrisma attīstības politikas pamatnostādnēs 2004. - 2008.gadam noteikto mērķu sasniegšanu, atbilstoši tajās noteiktajiem rīcības virzieniem.
Programmā iekļauti pasākumi Latvijas tūrisma tēla stiprināšanai un atpazīstamības veicināšanai, tūrisma infrastruktūras izveidei un uzlabošanai, tūrisma produktu un pakalpojumu attīstības veicināšanai, kā arī sadarbības uzlabošanai gan starp valsti un privāto sektoru, gan starptautiskā līmenī. Programma paredz īstenot arī tūrisma izpētes pasākumus, kas ļaus noteikt jaunus darbības virzienus.
2006.gadā Programma tiek īstenota piešķirtā budžeta ietvaros, 2007. un 2008.gadam nepieciešamais finansējums ir norādīts indikatīvi un jautājums par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu turpmākajos gados tiks izskatīts vienlaikus ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu budžeta prioritāšu pieteikumiem, sagatavojot valsts budžeta projektu kārtējam gadam. Ekonomikas ministrija katru gadu sagatavos un iesniegs Ministru kabinetā pārskatu par tūrisma attīstību Latvijā, kas vienlaikus būs pārskats par Programmas īstenošanu.
Atgādinām, ka tūrisms Latvijā ir viena no visstraujāk augošajām nozarēm. Laika periodā no 2000.gada līdz 2003.gadam bija vērojams stabils ienākošā tūrisma pieaugums - vidēji 9,3% gadā. Pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā tūristu plūsma uz Latviju ir būtiski palielinājusies: 2004.-2005.gadā vidējais ārvalstu ceļotāju skaita pieaugums bija 23,8%. Šāda pieauguma tendence turpinās arī 2006.gadā - statistikas dati par 1.ceturksni rāda, ka Latviju ir apmeklējuši par 30% vairāk ārvalstu ceļotāju salīdzinājumā ar 2005.gada attiecīgo ceturksni. Tas liecina par tūrisma nozares veiksmīgu attīstību kopumā un tās nozīmības palielināšanos valsts izaugsmē un jaunu darba vietu radīšanā. Tūrisma nozares īpatsvars iekšzemes kopproduktā 2005.gadā bija 1,8% (2001.g. - 1,4%).
Lai saglabātu augstus tūrisma attīstības tempus arī turpmāk, nepieciešams konsekventi īstenot noteikto tūrisma attīstības valsts politiku, jo pretējā gadījumā netiks izmantotas esošās iespējas un nesasniegsim noteiktos mērķus.
Plašākai informācijai skatīt -http://www.mk.gov.lv/doc/2005/EMProg_250506_inform_dala.doc .
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.