Atsevišķiem pārtikas produktiem plāno samazināt pievienotās vērtības nodokli [1]

Atsevišķiem pārtikas produktiem plāno samazināt pievienotās vērtības nodokli

Lai mazinātu pārtikas produktu cenu pieauguma ietekmi uz iedzīvotāju labklājību, Saeima ceturtdien, 6.novembrī, konceptuāli atbalstīja izmaiņas pievienotās vērtības nodokļa (PVN) regulējumā, kas atsevišķiem pamatproduktiem paredz noteikt nodokļa samazināto likmi 12 procentu apmērā. Izmaiņas saistītas ar 2026.gada valsts budžeta un nākamo triju gadu budžeta ietvara likuma projektu.  

“Šāds risinājums būs viens no faktoriem, kas var palīdzēt mazināt pārtikas cenu kāpuma ietekmi uz mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām, atvieglot inflācijas seku pārvarēšanu un veicināt vietējo ražotāju konkurētspēju,” pauž par grozījumu virzību Saeimā atbildīgās Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja Anda Čakša.  

Samazināto 12 procentu PVN likmi plānots noteikt rudzu, kviešu, jauktu miltu, bezglutēna maizei; svaigam, sterilizētam vai pasterizētam pienam; svaigai un atdzesētai mājputnu – vistu, tītaru, pīļu, zosu, pērļu vistiņu, paipalu – gaļai; svaigām mājputnu olām čaumalās.  

Paredzēts, ka samazināto PVN likmi pārtikas produktiem piemēros no nākamā gada 1.jūlija līdz 2027.gada 30.jūnijam.  

Samazināto piecu procentu likmi nākamgad plānots saglabāt grāmatām un preses izdevumiem latviešu valodā, latgaliešu rakstu vai lībiešu valodā, kā arī izdevumiem, kas izdoti Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas zonas, Šveices Konfederācijas, ES kandidātvalstu vai Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas oficiālajās valodās. Savukārt iespieddarbiem citās valodās paredzēts noteikt PVN standartlikmi 21 procenta apmērā.  
Izmaiņas PVN likumā vēl otrajā – galīgajā – lasījumā jāskata atbildīgajā Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, savukārt Saeimas sēdē par likumprojektu plānots lemt 3.decembrī.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Janis 11/08/2025 21:39 Ha, ha, ha! Mazumtirgotājiem būs papildus peļņa, nevis atvieglojums gala patērētājiem. Varu saderēt, ka veikala plauktos cenas saglabāsies kādas ir bijušas.


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Mazo ražotāju tirdziņš Tukumā Tukuma TIC
Dāvanas, Gardumi un nakšķi, Amatnieku darinājumi, Pirtslietas. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 04.12.2025 - 10.12.2025 Jauna naktsmītne "Blaumanītis Ērgļu centrā Madonas TIC
Naktsmītne "Blaumanītis" atrodas pašā Ērgļu centrā, blakus gardajai kafejnīcai "Kore" un 2 km attālumā no slēpošanas kompleksa "Briežkalns". | Skatīt vairāk
Svētku laiks Bānīša stacijas kvartālā Alūksnes TIC
Gada izskaņa pienāk ar skaisto Ziemassvētku un brīnuma gaidīšanas laiku. Svētku sajūtu smelties aicinām ieplānot Alūksnes dzelzceļa stacijas | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.11.2025 - 08.12.2025 Dienvidkurzemē iedegsies svētku egles Dienvidkurzemes novada tūrisma centrs
Ar svētku pasākumiem un aktivitātēm no 28. novembra līdz 8. decembrim Dienvidkurzemes novadā iedegs pilsētu un pagastu galvenās Ziemassvētku egles | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::5.32759881sec.