Latvijas Dabas muzejā notiks Sikspārņu dienas

Pirmdien, 8.oktobrī Latvijas Dabas muzejā sāksies ''Sikspārņu dienas''. Sikspārņu dienu ietvaros līdz 16.oktobrim muzejā skolēnu grupām būs iespēja iepazīties ar sikspārņu dzīvi, uzzināt par sikspārņu medīšanas un ēšanas paradumiem un piedalīties dažādās ar sikspārņiem saistītās aktivitātēs.

Vai zini, ka tāpat kā mēs - cilvēki savstarpēji atšķiramies, tāpat atšķiras arī sikspārņi? Piemērojoties saviem dzīves apstākļiem, barības veidam u.c. noteicošajiem faktoriem sikspārņi ir mazāki, vai lielāki, ar mazākām vai lielākām ausīm un citām atšķirīgām pazīmēm. Šobrīd Latvijā dzīvo 16 sikspārņu sugas, taču ziemu pie mums pavada tikai 8 sugu pārstāvji, tā, ka daļu sikspārņu var pielīdzināt gājputniem, kas, tuvojoties ziemai, pamet savu dzimto zemi. Visas Latvijā sastopamās sikspārņu sugas ir iekļautas aizsargājamo dzīvnieku sarakstā.

Sikspārņu dienās: 8., 9., 10., 11., 12., 15. un 16.oktobrī, plkst. 10.00, 12.00 un 14.00 muzejs organizēs nodarbības skolēnu grupām, kurās varēs uzzināt ko vairāk par šiem interesantajiem dzīvniekiem. Sīkāka informācija un pieteikšanās grupu nodarbībām pa tālruni 67356051 vai 26665406.

 

Sikspārņu dienu ietvaros 27.oktobrī muzejā notiks Ģimenes diena, kurā no plkst. 13.00 līdz 17.00 ģimenes tiks aicinātas izzināt sikspārņu dzīves noslēpumus, kā arī uzzīmēt savu sapņu sikspārni un iesaistīties citās, ar sikspārņiem saistītās aktivitātēs.

 

Daži sikspārņus mēdz dēvēt par ''elleniekiem'', citi — par ''svētītajam pelēm'', vieniem tie liekas nelūgti mošķi, citiem — noslēpumaini nakts viesi. Gan viens, gan otrs priekšstats ir radies no nepilnīgas informācijas. Bieži pat pieaugušiem cilvēkiem šis priekšstats atbilst pasaku stāstu tēliem un leģendām, nevis zinātniskos pētījumos iegūtai informācijai.

 

Sikspārņu slēptais dzīvesveids, aktivitāte nakts stundās, zīdītajiem neraksturīgā uzvedība un vēl daudzi citi faktori jau kopš senatnes ir veidojuši kļūdaino, aizspriedumiem pārpilno, cilvēku attieksmi pret šo interesanto dzīvnieku grupu. Sikspārņi, līdzīgi, ka daudzas citas dzīvnieku grupas, ir apdraudēti. Tos apdraud dzīvesvietu iznīcināšana, traucēšana dienas slēptuvēs un vairošanās vietās, pesticīdu lietošana lauksaimniecībā un piemāju dārzos un nelabvēlīgie apstākļi tālo pārlidojumu jeb migrāciju laikā.

 

Sikspārņu izpēte aizsākās jau 1937. gadā, kad vācu izcelsmes botāniķis Karls Kupfers publicēja pārskatu par sikspārņu sugu sastopamību Latvijā. 1937. gadā Latvijā bija sastopamas aptuveni desmit dažādas sikspārņu sugas. No 1985. līdz 1992. gadam kopā tika noķerti un apgredzenoti 15. dažādu sugu 14500 sikspārņi. 1993. gadā Papē uzsākās migrējošo sikspārņu novērošana, tos uzskaitot ar ultraskaņas detektoru palīdzību.

 

www.dabasmuzejs.gov.lv

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Igaunijs SPA viesnīcas Estravel Latvia
Sasildīties un uzkrāt enērģiju ziemai palīdzēs SPA atpūta un pozitīvas emocijas // SPA piedāvājumi Igaunijā | Skatīt vairāk
no 76 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.11.2024 - 29.11.2024 Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs Liepājas reģiona TIB
Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra radošie kolektīvi novembrī aicina uz siltiem un rudenīgi krāsainiem pasākumiem. | Skatīt vairāk
Golfa brīvdienas Ēģiptē  Estravel Latvia
7 naktis golfa kluba viesnīcā, transfēri, brokastis un golfa raundi // Pasaules klases korti | Skatīt vairāk
no 940 EUR
❤️Skaistas pludmales un tropiska daba! Latvia Tours
Skaistas pludmales, bagātīgu kultūru un tropisku dabu. Tā ir lieliska izvēle gan romantiskai atpūtai, gan ģimenes ceļojumiem❤️ | Skatīt vairāk
no 1455.0 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::2.20293784sec.