Zemgales Plānošanas reģiona administrācija – vadošais partneris Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta atbalstītajā projektā „Ilgtspējīga dabas resursu saglabāšana Zemgalē” - izsludinājusi fotokonkursu „Daba Zemgalē”.
Fotokonkursa mērķis – ar krāsu fotogrāfiju palīdzību dokumentēt un popularizēt dabas ainavas, floras, faunas un citu dabas vērtību unikalitāti Zemgalē – Zemgales plānošanas reģiona teritorijā, no fotokonkursam iesūtītajiem darbiem nokomplektēt ceļojošu fotoizstādi.
Reklāma
Lai saglabātu un popularizētu Zemgales izcilākās dabas vērtības, pilnveidotu aizsargājamo teritoriju apsaimniekošanu un uzlabotu infrastruktūru, reģionā jau aptuveni gadu ilgst minētā projekta ieviešana. Zemgalieši izstrādā dabas aizsardzības plānus, organizē konferences un seminārus, apgūst kolēģu pieredzi Vidzemē un Kurzemē, ierīko atpūtas vietas, izvieto norādes zīmes un informatīvos stendus, gatavo foto albūmu. Tagad minēto aktivitāšu klāstā iekļaujas arī fotokonkurss un tam sekojošā ceļojošā fotoizstāde. To veidošanā aicināti piedalīties gan amatieri, gan profesionāļi bez vecuma ierobežojuma. Konkursa rīkotāji cer uz tādu Zemgalē jau atzītu fotogrāfu kā Daiga Kalniņa, Eduards Kapša, Gunārs Timermanis, Agris Šiliņš, Juris Zēbergs un vēl citu meistaru atsaucību. Radošajā sacensībā var piedalīsies arī fotogrāfi no citiem Latvijas reģioniem, kā arī foto klubu un foto studiju dalībnieki, arī preses fotogrāfi, kuriem tā varētu būt lieliska iespēja pievērsties izstāžu darbiem.
Interesentiem vietā atgādināt, ka Zemgale ir zīmīga ar unikālu, saglabātu kultūrvidi, savdabīgu dabas ainavu, ko veido labības un rapša lauki, zaļie pilskalni, senās muižas, pilis un parki, Daugavas senleja un dabīgās pļavas Lielupes upju baseinā. Zemgales plānošanas reģionā iekļaujas arī daļa no Sēlijas kultūrvēsturiskā novada, kura dižākā rota ir skaistā daba, gleznainā apkārtne visā tās daudzveidībā – ar balto bērzu birzīm klāto Sēlijas pauguraini, tumšajiem, biezajiem egļu mežiem un tālumā spulgojošajiem zilajiem Sēlijas ezeriem un baltajiem lielceļiem. Daugavas ielejas, Bauskas, Tērvetes, Saukas, Vilces dabas parki, Skaistkalnes karsta kriteņu, Paņemūnes mežu, Ukru gāršas, Zebrus un Svētes ielejas, Tīreļu purva, Lielupes palieņu pļavu, Kaigu purva un Kalnciema pļavu dabas liegumi, kā arī citas aizsargājamas teritorijas ietilpst Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamo teritoriju tīklā NATURA 2000. Pavisam šādu objektu Zemgalē ir aptuveni 60. Starp citu, Zemgalē, Saukas dabas parka teritorijā, kura apsaimniekotāja biedrība ir viens no partneriem minētajā projektā, atrodas latviešu fotogrāfijas tēva Mārtiņa Buclera piemiņas vietas.
Ar fotokonkursa nolikumu interesenti var iepazīties Zemgales Plānošanas reģiona vietnē internetā – http://www.zemgale.lv/.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.