Foto: Jūrmalas Pilsētas muzejs
Autors: Diāna Josta/Madara Gulbe
Avots: BalticTravelnews.com/Jūrmalas Pilsētas muzejs
22.12.2010 plkst. 18:00 Jūrmalas pilsētas muzejā (Tirgoņu iela 29, Majori) tiks atklāta fotomākslinieka Marģera Martinsona izstāde Ziedonis visumā.
Šajā izstādē, tāpat kā izstādē Rožu balle, kura tika rīkota šī gada vasarā par godu Bulduru Dārzkopības vidusskolas 100 gadu jubilejai, un bija skatāma vidusskolas telpās, visi būs lielformāta darbi un galvenā tēma Ziedi un Ziedēšana. Mākslinieks šo izstādi raksturo sekojoši: «Galvenā darbu tematika - šis burvīgums, šī ziedēšana: izstādē ziedēs sniega pārslas, leduspuķes, pavasara un rudens puķes, ziedēs meitenes un viss visapkārt.
Ziedonis Visumā ir jebkuras dzīvības burvīgākais, izdzīvotākais brīdis, gan dzīvajā dzīvnieku pasaulē, gan arī augu pasaulē, zied arī saulīte un mēness, cilvēku radītais salūts pašu cilvēku priekam svētku reizēs. Man allaž gribējies skaisto iemūžināt sev un citiem, parādot to krāšņumā, ziedēšanas burvībā, ik domā, ik skatā».
Marģers Martinsons dzimis 1939. gada 5. jūnijā Valkā. 1962. gadā beidzi Bulduru Dārzkopības tehnikumu kā dekoratīvais dārzkopis (Tas bijis šīs profesijas pirmais izlaidums). 1974. gadā absolvējis Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Agronomijas fakultāti. Pirmās profesijas - agronoms izvēle un apguve nesniedza gandarījumu, tāpēc pievērsies žurnālistikai.
1962. gadā, dibinājis fotoklubu Jelgavā, kurā apvienojās jelgavnieki un studenti. 1967. gadā bijis pirmais fotokluba Rīga algotais vadītājs. No 1976.- 1978. gadam strādājis Rīgas kinostudijā par dokumentālo filmu redaktoru.
1981. gadā beidzis Maskavas Valsts kultūras institūtu kā kino-foto režisors. 1988. gadā uzņemts Latvijas Fotomākslas biedrībā, kura 1992. gadā pārtapa par Latvijas Fotomākslinieku savienību
1978. gadā kā fotokorespondents Marģers Martinsons sāka strādāt telegrāfa aģentūrā, kas Padomju laikos tika dēvēta par „LATINFORM”. Pateicoties tam, no 1981.gadā viņš nokļūst Baikāla - Amūra maģistrālē, jeb triecienceltnē BAM latviešu vienībā pilsētā Kičērā pie Ziemeļbaikāla, kur nostrādā līdz pat 1992. gadam.
1997. gadā nodibinājis vienīgo ģimenes bērnu grāmatu izdevniecību Dižģimene, kurā iesaistīti bērni, kas dzejo un raksta, kā arī profesionāli dzejnieki un rakstnieki kā Arnolds Auziņš, Valdis Rūja, Balfurs Ferbers. Izdevniecība Dižģimene izdevusi jau 12 grāmatas.
Kopš 2008. gada februāra, kad tika dibināta Jūrmalas fotostudijas Aspazija, ir aktīvs tās biedrs.
Marģers Martinsons vairākkārt saņēmis apbalvojumus kā fotogrāfs un dokumentālo filmu režisors, bet pašam māksliniekam nozīmīgākais apbalvojums ir pirms diviem gadiem saņemtā 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme.
Marģers Martinsons par sevi teic: «Dzīve ir skaista, kamēr dzīvojam. Man ir jau gandrīz 72 gadi, izaudzināti 13 bērni, piedzīvoti 9 mazbērni un 1 mazmazdēls. Tas ir burvīgi, tā ir ziedēšana».
Marģera Martinsona izstāde Ziedonis visumā Jūrmalas pilsētas muzejā būs skatāma līdz 23. janvārim.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.