Autors: Krista Kalnarāja
Avots: Mākslas Pētījumu Labaratorija
Vēl tikai līdz šīs nedēļas beigām spīķera telpās, Vecajā ostmalā 22/24 (bijušajā veikalā „Māja”) iespējams apskatīt izstādi “Septiņi gadi”. Skolēniem un citiem interesentiem tiek piedāvāta iespēja pieteikties bezmaksas ekskursijām gida pavadībā, kas izstāstīs par katra mākslas darba koncepciju.
Agnese Bite interaktīvā animācijā interpretējusi laika izjūtu, izmantojot savu 1990.-2000. gada dienasgrāmatu ierakstus darbā “Pieneņu laiks”. Maijas Demiteres instalācija “Skaņas enerģija” joprojām darbojas ar iegūto elektrību no komposta zemes, vienlaikus izaicinot ilgtspējas idejas un jautājot, vai patiešām ir iespējams izveidot patiesi ilgtspējīgu mākslas darbu.
Reklāma
Izstādē reāllaikā darbojas Valtera Grišāna darbs “Pazudis un atrasts”, kas gan vizualizē pasaules nemainīgo kustību sociālajā tīklā “Twitter”, tai pašā laikā autors kritizē “reālu” komunikāciju starp cilvēkiem. Jāņa Jankevica “Pagātnes putekļos” apskatāma Liepājas mainīgā ainava, kurā kustīgie objekti (galvenokārt cilvēki) lēnām izirst un deformējas, tādējādi demonstrējot cilvēka atmiņu. Šoreiz Jāņa darbu papildina arī interaktīvs video. Mākslinieka Andra Vētras un Arta Kupriša projekta “Lāčplēsis Technology” darbos pievērsta uzmanība autortiesību jautājumiem un līdzīgi kā tautas eposa varonis nodarbojas ar cīņu pret ļaunumu. Izstādes apmeklētāji var gan paši izmēģināt mediju atskaņotāju, gan legalizēt dažādus skaņdarbus, ja tie paņemti līdzi USB zibatmiņā.
Savukārt Anna Meldrāja ir izveidojusi 21. gs. latvisku tautas tērpu kolekciju, kas vizualizē mūsdienu sociālos, ekonomiskos, tehnoloģiskos, dabas īpatnību un kultūras datus dažādos Latvijas reģionos.
Pēteris Riekstiņš ar radīto “Bioelektroķīmisko komponistu” iztaujā robotu lomu cilvēku pasaulē, un tā spēju būt radošam – komponēt un spēlēt instrumentu.
Katrīne Rožukalne instalācijā “Slepenais ofisa dārzs” pielāgojusi jau esošu tehnoloģiju, piešķirot tai daudznozīmīgumu, un piedāvā pastāvošo enerģijas pārpalikumu izmantot kā platformu jaunas “partizānu kopienas” – ofisa dārzkopju radīšanai.
Izstādē var arī uzzināt, kā Paulai Vītolai sokas ar savu svarīgo lietu nepazaudēšanu. Ja viņa pazaudēs savu telefonu, atslēgas vai maku, instalācija “Paškontrole” liks par to manīt.
Kā jau iepriekš informējām, izstāde ir publisks atskats uz Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas veidoto Jauno mediju mākslas programmu. Izstāde piedāvās ieskatu to mākslinieku darbos, kas septiņu gadu laikā absolvējuši augstskolu un kļuvuši atpazīstami gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā.
Pieteikties ekskursijām var, rakstot uz e-pastu: 7gadi@mplab.lv, vai, zvanot uz tālruņa numuru 29175201. Izstādi ir iespēja apskatīt darba dienās no pulksten 13:00 līdz 19:00, brīvdienās no 10:00 līdz 15:00.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.