Foto: Biznesa augstskola Turība
Autors: Marta Kive
Avots: Biznesa augstskola Turība
24. oktobrī Biznesa augstskolas Turība Biznesa inkubatorā norisinājās mentoringa programmas noslēguma pasākums. Šī bija jau otrā mentoringa programma, kas tika īstenota LIAA realizētās „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programmas” ietvaros sadarbībā ar Biznesa augstskolu Turība un to līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.
Programma tika atklāta 30. jūlijā. Tajā piedalījās pieredzes pārņēmēji – jaunie uzņēmēji, kuru uzņēmums nav vecāks par 5 gadiem, un mentori – pieredzējušie uzņēmēji, kuriem ir vismaz 5 gadu pieredze uzņēmējdarbībā.
Reklāma
LIAA mentoringa programmas mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Latvijā, nodrošinot kvalitatīvus un individuāli pielāgotus mentoringa pakalpojumus jaunajiem uzņēmējdarbības uzsācējiem. Noslēguma pasākumā programmas dalībnieki īsumā prezentēja savas biznesa idejas un stāstīja par ieguvumiem no sadarbības ar mentoru.
Mentoringa programmā piedalījās 21 dalībnieks, piedāvājot visdažādākos produktus un pakalpojumus: informatīvās plāksnes, kas pielāgotas cilvēkiem ar redzes invaliditāti, pilsētvides mēbeles, individuālā dizaina kreklus, bērnu rotaļlietas, konsultācijas par eksportu, auto nomas pakalpojumi u.c.
Topošajiem un jaunajiem uzņēmējiem šī programma sniedza iespēju saņemt pieredzējušu uzņēmēju padomu un atbalstu, savukārt, mentori uzsvēra, ka izvēlējās piedalīties programmā, jo tādejādi var sniegt savu ieguldījumu uzņēmējdarbības attīstībā kopumā.
Liela daļa no mentoringa programmas pāriem (mentors un pieredzes pārņēmējs) uzsvēra, ka turpinās sadarbību arī pēc programmas noslēguma. Šāda prakse vērojama arī pirmās mentoringa programmas dalībnieku vidū.
Ieva Melbārde, mentoringa programmas projekta vadītāja: „Noslēguma pasākums apliecināja, ka šāda programma ir nozīmīga biznesa uzsācējiem, jo darbā ar pieredzes bagātu uzņēmēju var iegūt būtisku informāciju un idejas, kā pēc iespējas labāk attīstīt savu biznesu. Ik viens dalībnieks atzina, ka mentoringa programmas laikā ir piedzīvojis izmaiņas – daudzi noticējuši savām spējām un saskatījuši jaunas iespējas, kur vēl izpausties. Vairāki nonākuši līdz secinājumam, ka idejai ir nepieciešamas kardinālas pārmaiņas un ir skaidri paņēmieni, kā tās īstenot. Īpašs nopelns jauno uzņēmēju attīstībā pienākas tieši mentoriem – pieredzes bagātiem uzņēmējiem, kas dalījās ar savu pieredzi un zināšanām, lai kopīgā darbā attīstītu pieredzes pārņēmēju ieceres."
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.