Autors: Maija Kalniņa
Avots: Kinopunkts
27. martā Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē plkst. 16.00 sociālās kampaņas par atbildīgu pārtikas patēriņu ''Beidz spēlēt pārtikas cirku!'' ietvaros tiks demonstrēta dokumentālā filma ''Laimes ekonomika'', kuru no 20. marta līdz 25. aprīlim vairāk nekā 100 Latvijas novados var noskatīties ikviens interesents.
''Vientuļi cilvēki nekad nav laimīgi, un globalizācija rada ļoti vientuļu planētu,'' saka aktīviste un filmas autore Vandana Šiva (Vanda Shiva). Filmas centrālā ass iezīmē mūsdienu globālās krīzes – klimata pārmaiņas, terorismu, finanšu krahu –, savijot tos ar ļoti personīgiem stāstiem, par cilvēkiem, kuri jūtas depresīvi un tukšās patērētāju sabiedrības nomākti. Iemesls? Globālo korporāciju radīta pasaule, kurā pirmajā vietā vienmēr ir peļņa un patēriņa palielināšana, nevis cilvēks. Un kāds tam ir risinājums? Lokalizācija. Atgriešanās pie kopienu sabiedrības, kurā cilvēki zina, kā klājas kaimiņam un pārtiku iegādājas pie tuvumā dzīvojošā zemnieka, nevis lielveikalā.''
Reklāma
20 kino mēneša norises vietās uz diskusijām par pārtikas ražošanas un patēriņa aktualitātēm aicinās ''Latvijas Zemnieku federācija''.
Kampaņu organizē biedrība Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS), kopā ar tās biedriem – vides organizāciju ''homo ecos:'' un ''Latvijas Zemnieku federāciju''.
Visi kino seansi ir bez maksas.
Vairāk par kampaņu:
Kampaņas laikā Latvijas iedzīvotāji tiks informēti par lokālās rīcības ietekmi uz globālo attīstību, vidi, ekonomiku un sabiedrību Latvijā un pasaulē, izmantojot atbildīga pārtikas patēriņa piemēru. ''Atbildīgs pārtikas patēriņš - tā ir gudra un pārdomāta pārtikas izvēle. Kampaņas ietvaros mēs skaidrosim, kāpēc būtiski izvēlēties veselīgu, sezonālu vietējo pārtiku, priekšroku dodot neapstrādātiem produktiem; samazināt gaļas patēriņu uzturā; iegādies pārtiku tieši no zemniekiem, izvēloties ģimenes saimniecības; neizmest pārtiku atkritumos; atbalstīt godīgu tirdzniecību,'' stāsta biedrības ''homo ecos:'' vadītāja Santa Krastiņa.
Pārtikas patēriņš ir cieši saistīts ar individuālās rīcība ietekmi uz globālo attīstību, veidojot saikni starp cilvēkiem dažādās valstīs. ''Globalizētajā pasaulē mēs visi esam saistīti. Pat ja mēs to nesaredzam ik uz soļa, saikne pastāv. Mēs pērkam apģērbu, kas ražots Bangladešā, ēdam banānus no Kostarikas un dzeram Etiopijā audzētu kafiju, bet, cik bieži mēs uzdodam jautājumu, kā tas viss radies un nonācis pie mums?'' papildina LAPAS vadītāja Inese Vaivare.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.