Autors: daba.gov.lv
Avots: Daba.gov.lv
Jūrmalas pilsētas pašvaldības būvinspektori apsekojuši būvdarbu teritoriju dabas parkā "Ragakāpa", kur Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansētā projektā „Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās. IV kārta" notiek infrastruktūras atjaunošana. Pārbaudes rezultātā nav konstatēti būtiski pārkāpumi. Infrastruktūras labiekārtošana turpināsies, konstatētās neatbilstības, piemēram, nevienmērīgs celiņu ieklājums u.c., Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar darbu veicējiem tuvākajā laikā novērsīs.
Jau ziņots, ka šajā gadā ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu daudzviet Latvijā notiek dabas tūrisma infrastruktūras atjaunošana. Taku labiekārtošana, skatu platformas izveide, informācijas stendu un zīmju atjaunošana norisinās arī vienā no iecienītākajiem dabas tūrisma objektiem Latvijā – dabas parkā "Ragakāpa". Kopš 2013.gada nolietojuma dēļ pārvietošanās dabas takās tur bija ierobežota. Piesaistot Eiropas Savienības līdzekļus, infrastruktūra nu tiek atjaunota. Daļai jūrmalnieku neizpratni radījusi taku atjaunošana.
Reklāma
Taku atjaunošana dabas parkā "Ragakāpa" notiek saskaņā ar projektu, kas 2013.gadā saskaņots Jūrmalas pilsētas pašvaldībā. Atjaunojamā infrastruktūra projektēta un tiek izbūvēta atbilstoši DP "Ragakāpa" dabas aizsardzības plānam, kura ietvaros izvērtēta arī ietekme uz apkārtējiem biotopiem u.tml. Darbu veikšanai ir saņemti Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās pārvaldes atzinums un Vides pārraudzības valsts biroja atzinumi, ka nav nepieciešams sākotnējais ietekmes uz vidi novērtējums un ietekmes uz vidi novērtējums. Savukārt celiņu segums, koka laipu vietā vietumis kāpās izbūvējot šķembu un grants celiņus, izvēlēts kā ilgāk kalpojošs risinājums.
Darbus veic pilnsabiedrība "VJM". Darbus uzrauga būvuzraugs Raimonds Bretšneiders.
Ragakāpa ir apmēram 800 metru garš smilšu valnis netālu no Lielupes grīvas. Tā ir nozīmīga mežaino jūrmalas kāpu aizsardzības vieta. Ragakāpa ir iekļauta Eiropas Aizsargājamo aizsargājamo dabas teritoriju sarakstā „Natura 2000", un unikālās vides saglabāšanas nolūkos iekārtota kā dabas parks. Kāpa ir viena no galvenajiem tūrisma objektiem Jūrmalā – ik vasaru to apmeklē desmiti tūkstoši cilvēku.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.