Foto: arthurroadlandscapes.co.uk
Autors: Daba.gov.lv
Avots: Dabas aizsardzības pārvalde
Pateicoties Nordplus atbalstam, Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Igaunijas un Somijas kolēģiem attīsta jaunu praktisku neformālas izglītības programmu Latvijā - Dabas aizsardzības brīvdienas jeb talkas. Dabas aizsardzību talku mērķis ir nodrošināt cilvēkiem iespēju brīvajā laikā strādāt dabas aizsardzības labā un neformālā vidē mācīties vairāk par dabā notiekošajiem procesiem, kā arī veicināt brīvprātīgā darba attīstību Latvijā.
Šobrīd Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, mācoties no igauņu un somu kolēģu ilggadējās pieredzes, gatavo dabas aizsardzību brīvdienu nacionālo stratēģiju, kā arī veido blogu par projekta norisi. Dabas aizsardzības brīvdienas plašākai sabiedrībai tiks piedāvātas no 2017.gada, taču jau sākot ar šī gada vasaru uzņēmumiem sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu ir iespēja organizēt dabas aizsardzības talkas saviem darbiniekiem.
Reklāma
Aizsardzības brīvdienu kustības mērķis ir paplašināt Latvijā vispārpieņemto priekšstatu par talkas būtību, kā arī veidot alternatīvu brīvā laika pavadīšanas iespēju – aktīva atpūta dabā, darot nozīmīgus darbus, satiekot domubiedrus un atklājot skaistas dabas teritorijas tepat Latvijā. Dabas aizsardzības talku mērķis ir nevis likvidēt cilvēka darbības radītās sekas, bet brīvprātīgi veikt darbus, kas nepieciešami, lai veiksmīgi uzturētu dabas aizsargājamās teritorijas un atbalstītu dabas procesus, kas tajās risinās. Tāpat dabas aizsardzības brīvdienas neformāli izglīto jautājumos par dabas procesiem un veicina atbildīgu, videi draudzīgu dzīvesveidu.
Dabas aizsardzības brīvdienas un talkas Igaunijā un Somijā pastāv jau daudzus gadus un ir populāra kustība, kas vieno dažādu sociālo grupu un vecuma cilvēkus – katra talka visbiežāk risinās pāris dienas un ir kā mazs ceļojums, kas sevī ietver darbu dabā.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.