Autors: Ingrīda Lukašēviča
Avots: www.rigamuz.lv
Svētdien, 27. maijā, pulksten 14:00 Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Senioru dienas „Satikšanās Rīgas gadsimtu namā” sezonas noslēguma programmu “Reiz Rīgā un šodien muzejā”. Aicināti visi interesenti, lai iepazītu vai atklātu no jauna muzeja bagātā krājuma vērtības – gan tās, par kurām varēs uzzināt piedaloties ekskursijā “Reiz Rīgā un šodien muzejā”, gan tās, kuras ieinteresēs individuāli apskatot pastāvīgo ekspozīciju un izstādes.
Pulksten 14:00 Senioru dienas dalībnieki tiks aicināti doties ekskursijā “Reiz Rīgā un šodien muzejā”, lai iepazītu Rīgas un tās iedzīvotāju likteņgaitas gadsimtu gaitā, kā arī atklātu aizvien jaunas, agrāk nepamanītas nianses stāstos, kurus glabā muzeja ekspozīcijā redzamie priekšmeti. Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs ir vecākais visai sabiedrībai atvērtais muzejs Latvijā un Baltijā, kā arī viens no senākajiem Eiropā. Muzejs atrodas Vecrīgā, ievērojamā 13.–20. gs. arhitektūras piemineklī – Rīgas Doma ansamblī. Šodienas muzeja bagātā un daudzveidīgā krājuma fundaments ir 18. gadsimta Rīgas ārsta Nikolausa fon Himzela dabaszinātniskā un mākslas priekšmetu kolekcija, kura tika novēlēta Rīgas pilsētai. 1773. gada 22. februārī Rīgas rāte dibināja Himzela muzeju, kas ir šodienas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja pirmsākums.
Pirms vai pēc ekskursijas, ikviens Senioru dienas dalībnieks nesteidzīgi un individuāli varēs apskatīt, izpētīt ne tikai visu pastāvīgo ekspozīciju, bet arī muzeja izstādes “Laika mūzika. Pulksteņi no Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma. 17.- 20.gs.”, “Doma muzejs Rīgā – templis zinātnei un mākslai”, “Reformācijai 500: Piemiņas medaļas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja kolekcijā. 16.-19.gadsimts”, “Sudraba kauss „21.gadsimta Renesanse”” un skolēnu jaunrades radošo darbu izstādi no cikla “Laikmetu griežos” - “Rīgas namu rotājumi”.
Senioru dienas programmas apmeklētājiem – pensijas gadus sasniegušajiem, īpaši draudzīgā ieejas maksa: EUR 1,50, programmas īpašais piedāvājums - ekskursija dāvanā.
Kas ir vēsture, kas ir mūsu atmiņa? Gadsimtiem ilgi filozofi, politiķi, literāti, vēsturnieki meklē precīzāko skaidrojumu šiem jēdzieniem. Ik pa laikam – arī ikviens mēs, savās ikdienas gaitās ejot. Iespējams, dažas atbildes var atrast muzejā. Napoleons Bonoparts atzinis: “Vēsture ir pagātnes notikumu versija, kurai cilvēki ir piekrituši”, bet Cicerons secinājis, ka “Vēsture ir dzīves skolotāja”.
Par rakstu pārpublicēšanas noteikumiem lūdzam kontaktēties ar Travelnews.lv redakciju.