Ekoloģija, vardarbība, brīvība – Jūrmalā būs skatāma Egona Peršēvica ironiski analītiskā māksla

„Skaistas lietas un citi nesmukumi” – zem šāda nosaukuma tēlnieks Egons Peršēvics apvienojis savus nozīmīgākos darbus, kuros konceptuāli risina sabiedrībai neērtās tēmas.

Jau šo piektdien, 28. aprīlī, pulksten 17 Jūrmalas muzejā mākslinieks aicina visus uz sen gaidītas personālizstādes atklāšanu, kur sola prezentēt ne tikai jau tautā iemīļotus darbus, bet arī jaundarbu.

Izstāde būs tēlnieka Egona Peršēvica doktora studiju kulminējošais pasākums, kur lielākā daļa no darbiem tapuši praktiskās doktorantūras kontekstā. Mākslu viņš uztver kā zinātnes jomu, kas nodarbojas ar kultūras vērtību pārvērtēšanu, un paša radītās skulptūras ir viņa eksperimenti un zinātniskie traktāti.

Izstādē skatāmie darbi lielākoties ir veidoti kā publiskās telpas objekti, kas ar vieglu ironiju aktualizē tādus politiski dziļi lādētus jautājumus kā ekoloģiju, dzimumu vienlīdzību, dažādas formas diskrimināciju un brīvības ideju.

Atzinīgi Egona Peršēvica mākslu vērtē tēlnieks Aigars Bikše, kurš arī viņa doktora darba vadītājs: “Politiski nozīmīgas tēmas savos darbos Egons risina, veiksmīgi izmantojot sadursmi starp arhetipiskiem, rietumu kultūras uztverē bāzētiem tēliem un mūsdienīgu mākslinieka izaicinājumu sabiedrības priekšstatiem un kultūras normām. Viņš padziļināti pēta figurālās tēlniecības iespēju lauku gan kultūrvēsturiskā kontekstā, gan mūsdienu cilvēka piedzīvojumu, pārdzīvojumu un pieredžu kontekstā. Un nozīmīga loma vienmēr tiek piešķirta skulptūras tēla un rakstura semantiskajai nozīmei, skulptūras plastiskajai formai, tās materialitātei un krāsai.”

Vēl šogad tēlnieks un topošais mākslas doktors Egons Peršēvics saņēma Latvijas sabiedrisko mediju gada balvu kultūrā “Kilograms kultūras” par savu Karostas ūdenstorņa mākslinieku rezidences projektu. Viņš ir pedagogs ar vairāk kā 10 gadu stāžu, kas šobrīd pasniedz gan Latvijas Mākslas akadēmijā, gan Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolā. Populārākie mākslinieka darbi ir „Spoku zirgs” pie Daugavpils Marka Rotko mākslas centra, lotosa pozā sēdošā Milda, savulaik jūrā pie Liepājas Ziemeļu mola skatāmā Karostas nāra, kā arī skulptūra ar nosaukumu ”Jūras mātes nolaupīšana” un vēl vairāki citi.

Tēlnieka Egona Peršēvica personālizstāde “Skaistas lietas un citi nesmukumi” Jūrmalas muzejā bez maksas būs skatāma līdz 28. maijam.

Tēlnieka Egona Peršēvica radošajām aktualitātēm sekot līdzi var sociālajos tīklos: www.facebook.com/Egons.Persevics.Art un www.instagram.com/egons_persevics

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.12.2025 - 20.12.2025 Svētku noskaņu veikaliņš Madonā Madonas TIC
Nāc ciemos, izbaudi svētku tuvošanos un dāvanu meklēšanas prieku! | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.12.2025 - 23.12.2025 Latgales Tūrisma gada balva Rēzeknes pilsētas TIC
Latgales Tūrisma gada balvai – divi laureāti no Rēzeknes | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 18.12.2025 - 21.12.2025 Ceturtā Advente Tukuma novadā Tukuma TIC
Šajā nedēļā novads pārvērtīsies par īstu Ziemassvētku brīnumzemi – te skanēs mūzika, virmos svētku garšu smaržas, notiks radoši darbi un | Skatīt vairāk
Ziemas brīvdienu ceļvedis Ziemeļlatgalē Balvu TIC
Norises un īpašie piedāvājumi tūrisma uzņēmumos un kultūrvietās no 20.decembra līdz pat 4.janvārim. Lai brīvdienu ceļi ved uz Balvu novadu, | Skatīt vairāk
Uzņēmumi


Liepājas reģiona TIB
,


Hotel Jūrmala SPA
,


Baltic Beach Hotel & SPA
,


Jūrmalas TIC
,

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.59385896sec.