Koncertcikla Simfonija TUVĀK noslēgumā – Bēthovena Septītā simfonija

Liepājas Simfoniskā orķestra tieši pirms gada iesākto, nu jau populāro tiešraižu koncertu ciklu “Simfonija TUVĀK”, 21. janvārī pulksten 19 noslēgs Ludviga van Bēthovena skaistā Septītā simfonija, ko pie diriģenta pults interpretēs Guntis Kuzma.

Kā vēstīts jau iepriekš, koncertcikls “Simfonija TUVĀK” veidots, lai iepazīstinātu klausītājus ar pasaules simfoniskā repertuāra stūrakmeņiem – skaistām, klasiskām simfonijām, kas būtu jāzina ikvienam.

1812. gadā radītā Septītā simfonija ir hrestomātisks šedevrs, viens no Bēthovena labākajiem darbiem – vismaz tā viņš pats to pieteica saviem klausītājiem pirmatskaņojumā 1813. gadā Vīnē. Katrā ziņā tas ir viens no viņa interesantākajiem darbiem – skaista mūzika ar zīmīgu lēno daļu, kas šodien nonākusi teju popmūzikas statusā.

Mūzikas pētnieki šī skaņdarba radīšanas laiku sauc par Bēthovena dzīves vislaimīgāko posmu, kad komponists bijis radošu spēku pilnbriedā, iemīlējies un publikas novērtēts. Tas ir laiks, kad Bēthovens rada vienu šedevru pēc otra.

Viņa Septītā simfonija tiek apbrīnota par milzīgo, vitālo, trakulīgo enerģiju, kas tajā ielikta. Mūziķiem tā ir liels izaicinājums. Savulaik par šīs simfonijas uzbūvi Pēteris Čaikovskis rakstīja, ka tas ir apbrīnojami, cik šīs katras daļas it kā vienveidībā ir tāda daudzkrāsainība.

Atskaņojot Mocarta 40. simfoniju, Liepājas Simfoniskais orķestris šo koncertu ciklu iesāka ar Gunti Kuzmu, un nu arī kopīgi to noslēgs. Diriģents un klarnetists Guntis Kuzma savu talantu spilgti apliecinājis daudzu orķestru priekšā. Viņš regulāri sadarbojas ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un Liepājas Simfonisko orķestri, kamerorķestriem Accademia Baltica, Sinfonietta Rīga, Sinfonia concertante un citiem. Mūziķis nebaidās no izaicinājumiem, par ko liecina aktīvā interese par laikmetīgo mūziku un daudzu skaņdarbu pirmatskaņojumi gan klarnetista, gan diriģenta lomā. Par izciliem veikumiem 2018. gadā Guntis Kuzma saņēmis Lielo mūzikas balvu.

“Simfonija TUVĀK” pārraides iesākas ar mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža un koncertprogrammas diriģenta sarunu, kas atklāj simfonijas tapšanas laika kontekstu un šedevra uzbūves detaļas. Savukārt pēc simfonijas atskaņojuma koncertzāles “Lielais dzintars” vadītāja Timura Tomsona vadītā sarunā ar mūzikas piedzīvojuma iespaidiem dalās orķestra īpaši aicināti pastāvīgie klausītāji, kas zināmi kā neiztrūkstoši viesi orķestra koncertos.

Koncerta tiešraide kā ierasts būs baudāma internetā un ilgs aptuveni stundu bez starpbrīža. Bezmaksas tiešraidi varēs vērot gan Liepājas Simfoniskā orķestra mājas lapas www.liepajassimfoniskais.lv video galerijā, gan arī orķestra Facebook lapā facebook.com/Liepaja.Symphony.Orchestra.

Visas līdz šim ciklā izskanējušās simfonijas aizvien ir brīvi pieejamas skatīšanai orķestra mājaslapas liepajassimfoniskais.lv video galerijā.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.07.2025 - 23.07.2025 ✈️ TENERIFE, ĒĢIPTE & AAE  Coral Travel Latvia
Šķiet, ka karstā vasara ir vēl tālu? Mēs zinām vietu, kur tā ir cauru gadu! Īpašs piedāvajums ceļojumiem rudens/ziemas sezonā! | Skatīt vairāk
Latvija
DĀRZA SVĒTKI | Sēd uz sliekšņa pasaciņa Tukuma TIC
Kalnmuižas pils dārzā arī šovasar uzplauks dārza svētku burvība – vakars, kurā savijas mūzika, dzeja un gardas maltītes. | Skatīt vairāk
Gaisa balonu festivāls Kandavā Tukuma TIC
Pasākums visai ģimenei ar dažādām atrakcijām un protams gaisa baloniem. | Skatīt vairāk
Ieelpo pavasari Riebiņu muižas parkā Preiļu novada TIC
Riebiņu muižas vēsture iesniedzas 16. gadsimtā. Senāk lēņu īpašumus apkaimē sauca par Krevmuižu, iespējams, ka šīs muižas centrs saucās par | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::3.63526607sec.